Prens Harry, telefon dinleme ve mahremiyet davası nedeniyle Londra'ya gitti - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Prens Harry, telefon dinleme ve mahremiyet davası nedeniyle Londra'ya gitti

27.03.2023 16:24

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry, telefon dinleme ve özel hayatın gizliliğinin ihlali sebebiyle açtığı davasının duruşmasına katılmak için Londra'ya gitti.

Sky News'in haberine göre, Prens Harry'nin Elizabeth Hurley, Sadie Frost, Elton John ve film yapımcısı David Furnish'in de aralarında bulunduğu davacılarla Associated Newspapers Limited'e (ANL) karşı açtığı telefon dinleme ve özel hayatın gizliliğinin ihlali davasının duruşması, Yüksek Mahkemede görüldü.

DAVA 4 GÜN SÜRECEK

Prens Harry, duruşmaya katılmak üzere Londra'ya sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. 4 gün sürecek duruşmalarda davanın devam edip etmeyeceğine karar verilmesi bekleniyor.

Prens Harry, telefon dinleme ve mahremiyet davası için Londra'da

EVLERE GİZLİCE CİHAZ YERLEŞTİRİLDİĞİ İDDİASI

Dava kapsamında özel dedektiflerin, arabalara ve evlere gizlice dinleme cihazları yerleştirmesi, özel telefon konuşmalarının kaydedilmesi, yasa dışı yollarla banka hesaplarına erişilmesi ve içeriden bilgi almak için polise para ödemesi gibi ANL'ye yönelik iddialar ele alınacak.Mahkemede ANL'nin, iddiaların yargılama yapılmadan reddedilmesine yönelik teklifi de değerlendirilecek.

Prens Harry, telefon dinleme ve mahremiyet davası için Londra'da

İDDİALARI REDDEDİYOR

Hakkındaki iddiaları reddeden ANL, suçlamaları "akla sığmayan karalamalar" ve "kuruluşu telefon korsanlığı skandalına sürüklemeye yönelik önceden planlanmış ve organize bir girişim" olarak nitelendirdi. ANL'nin adı açıklanmayan yetkilisi, iddiaların "hiçbir inandırıcı kanıta dayanmayan, asılsız ve son derece karalayıcı" olduğunu ifade etti.

Prens Harry, telefon dinleme ve mahremiyet davası için Londra'da

"AĞIR MAHREMİYET İHLALİNE UĞRADIK"

Prens Harry, Elizabeth Hurley, Sadie Frost, Elton John, David Furnish ve Clarendon Baronesi Doreen Lawrence'ın da aralarında bulunduğu sanatçı ve politikacılar, Associated Newspapers aleyhinde Ekim 2022'de dava açmıştı. Davacılar, The Mail On Sunday ve MailOnline'nın da yayıncısı olan ANL tarafından işlendiği iddia edilen "menfur suç eylemleri" sonucunda "ağır mahremiyet ihlallerine" uğradıklarını, özel bilgilerinin kötüye kullanıldığını savunmuştu.

Prens Harry, telefon dinleme ve mahremiyet davası için Londra'da

KRALİÇE ELIZABETH DAVAYI KAZANMIŞTI

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry, İngiliz The Mail On Sunday gazetesine açtığı iftira davasını, Temmuz 2022'de kazanmıştı. Prens Harry, 4 Ekim 2019'da da telefon mesajlarını "hackledikleri" gerekçesiyle The Sun, Daily Mirror ve artık faaliyette olmayan News of the World gazetelerini dava etmişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR (1)
  • haydar topçu: Gitmiş ken tahta da geç Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Prens Harry, telefon dinleme ve mahremiyet davası nedeniyle Londra'ya gitti - Son Dakika


Advertisement