Priştine'de, Kosova ile Türkiye Arasında Medya İşbirliği Anlaşması - Son Dakika

Priştine'de, Kosova ile Türkiye Arasında Medya İşbirliği Anlaşması

18.05.2014 10:44
Priştine'de, Kosova ile Türkiye Arasında Medya İşbirliği Anlaşması, System.String[]

Priştine'de, Kosova Bağımsız Medya Komisyonu (KPM) ile Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Priştine'de, Kosova Bağımsız Medya Komisyonu (KPM) ile Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşmayı Kosova adına KPM Başkanı Adnan Merovci, Türkiye adına ise, RTÜK Başkan Vekili Hasan Tahsin Fendoğlu imzalandı.

Makedonya'da 3 gün önce başlayan ve Kosova'da devam eden '6'ncı Gelecekte İletişim Çalıştayı' kapsamında RTÜK Başkan Vekili Hasan Tahsin Fendoğlu ve beraberindeki heyet, Priştine'de Kosova Bağımsız Medya Komisyonu'nu ile bir araya geldi. KPM Başkanı Adnan Merovci ile RTÜK Başkan Vekili Hasan Tahsin Fendoğlu'nun başkanlığındaki heyetler arasındaki görüşmede, iki ülkede radyo ve televizyondan sorumlu kurumlar arasında imzalanan anlaşma işbirliğin başlatılmasında atılan somut adım olarak nitelendi. Soma maden faciası nedeniyle konuk heyete ve Türkiye halkına başsağlığı dileyen Adnan Merovci, Kosova'nın dostu olan büyük devlet Türkiye'den gelen kardeş kurum RTÜK heyetini kabul etmekten gurur duyduklarını söyledi.

Merovci, radyo ve televizyon alanında Türkiye'nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini, bu konuda RTÜK'ün destek vereceğinden emin olduklarını söyledi. Görüşmede, RTÜK Başkan Vekili Hasan Tahsin Fendoğlu, Kosova'ya medya alanında her türlü yardım ve destek sunmaya hazır olduklarını kaydetti. Hasan Tahsin Fendoğlu, iki kurum arasında Kosova ile RTÜK arasında somut işbirliğinin başladığını belirtti. Fendoğlu, "İmzalarımızı attık. İki ülkenin üst kurulları arasında radyo ve televizyon alanındaki işbirliğimiz ile, bundan sonra tecrübemizi, birikimimizi Kosova ile paylaşmaya hazırız. Biz Kosova'ya istediği her şeyi vermek istiyoruz" dedi. - Priştine

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Priştine'de, Kosova ile Türkiye Arasında Medya İşbirliği Anlaşması - Son Dakika


Son Dakika

İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma Burak, Zeki ve Yusuf şampiyonluk yolunda yara aldı! Lille, sahasında Montpellier'le 1-1 berabere kaldı Burak, Zeki ve Yusuf şampiyonluk yolunda yara aldı! Lille, sahasında Montpellier'le 1-1 berabere kaldı Koronavirüs tedbirleri sonuç vermezse Ramazan Bayramı'nda tam kapanma yolda Koronavirüs tedbirleri sonuç vermezse Ramazan Bayramı'nda tam kapanma yolda Cumhurbaşkanlığı'ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur Cumhurbaşkanlığı'ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur Fatih Karagümrük, Franck Ribery için harekete geçti Fatih Karagümrük, Franck Ribery için harekete geçti Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Kayalıklar arasında sıkışmış halde bulunan yaşlı kadın yaşamını yitirdi Kayalıklar arasında sıkışmış halde bulunan yaşlı kadın yaşamını yitirdi