Rize 2 Saat 16 Dakika 20 Saniye Horon Oynadılar - Son Dakika

Rize 2 Saat 16 Dakika 20 Saniye Horon Oynadılar

2 yıl önce

2 saat 16 dakika 20 saniye horon oynadılarRİZE'nin İkizdere İlçesi'nin 2 bin 640 rakımlı Ovit Yaylasında, Ekşioğlu Vakfı tarafından bu yıl 20'incisi düzenlenen ve 2 gün sürecek yayla şenlikleri başladı.

Rize 2 Saat 16 Dakika 20 Saniye Horon Oynadılar, System.String[]

2 saat 16 dakika 20 saniye horon oynadılar


RİZE'nin İkizdere İlçesi'nin 2 bin 640 rakımlı Ovit Yaylasında, Ekşioğlu Vakfı tarafından bu yıl 20'incisi düzenlenen ve 2 gün sürecek yayla şenlikleri başladı. Şenliklerin ilk gününde 2 saat 16 dakika 20 saniye boyunca aralıksız horon oynayan kalabalık ilginç bir deneme gerçekleştirdi.


Ekşioğlu Vakfı 20'inci Ovit Yayla Şenlikleri için Rize, Erzurum ve Trabzon'dan gelen binlerce kişi yaylada toplandı. Ekşioğlu Vakfı Başkanı Aydın Ekşi, Başkan Vekili Süleyman Ekşi ve yönetim kurulu üyelerinin de izlediği şenlikte Karadenizli sanatçılar Aslıhan Çiçek ve Herem konser verdi.


Şenlikler sırasında ilginç bir deneme gerçekleştirildi. Sunucu Necati Selvitop'un 'En uzun süreli horon oynamaya var mısınız' dediği kalabalık önce el ele tutuşarak geniş bir tek halka oluşturdu. Karadenizli sanatçıların hareketli ezgileri ile horona başlayan kalabalık doyasıya horon oynadı. Horon sırasında yorulan ve kenara çekilenler bir süre sonra horona yeniden devam etti. Şenlik alanında piknik yapan ve yaylada gezintiye çıkanlar oynanan horonlara eşlik etti. Bu sürede görevliler horon halkasında kaç kişinin olduğunu tespit etmeye çalıştı. Vatandaşlar, 2 saat 16 dakika 20 saniye boyunca horon oynadı.


Ekşioğlu Vakfı Başkanı Aydın Ekşi, birlikte sevgi ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi için yaptıkları şenliklerin bölgemizin tanıtıma ve insanların kaynaşmasına katkı sağladığını söyledi. Ekşioğlu Vakfı Başkan Vekili Süleyman Ekşi de bölgede var olan horon kültürünü yaşattıklarını belirterek şenliğe katılanlara teşekkür etti.


Şenlik Karadenizli sanatçıların konserleri ile devam etti. Şenliklerin ikinci günündeki etkinliklerde Karadenizli sanatçılar konser verecek.

Rize 2 Saat 16 Dakika 20 Saniye Horon Oynadılar

Haber Yayın Tarihi: 11.08.2018 05:34 Kaynak: DHASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Canlı yayında elbisesi düşen oyuncu Celia Freijeiro'nun göğüsleri göründü Katar, Libya'nın doğusunda petrol üretiminin durdurulmasını şiddetle kınadı

Son Dakika Haberleri