Royal Opera House Gösterimi: Woolf Works - Son Dakika

Royal Opera House Gösterimi: Woolf Works

20.03.2017 20:34
Royal Opera House Gösterimi: Woolf Works, System.String[]

Sezon boyunca Zorlu PSM'de karşınıza çıkacak Royal Opera House gösterimleri, Wayne McGregor'ın ünlü İngiliz yazar Virgina Woolf ve eserlerini onurlandırdığı balesi Woolf Works'ü sizlerle buluşturuyor.

Sezon boyunca Zorlu PSM'de karşınıza çıkacak Royal Opera House gösterimleri, Wayne McGregor'ın ünlü İngiliz yazar Virgina Woolf ve eserlerini onurlandırdığı balesi Woolf Works'ü sizlerle buluşturuyor. Woolf Works, Royal Opera House gösterimiyle 21 Mart 2017 tarihinde Zorlu PSM'de olacak!

Woolf Works, toplam üç perdeden oluşurken, merkezine Virginia Woolf eserlerinden Mrs. Dalloway'in "I now, I then", Orlando'nun "Becomings" ve The Waves'ten "Tuesday" bölümlerini alıyor. 2015 yılında galasını yapmasının ardından büyük ilgi gören bale, En İyi Klasik Koreografi dalında Critics' Circle Ödülü'nü kazanmasının haricinde, sahne sanatları dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Olivier Ödülleri'nden En İyi Yeni Dans Yapımı ödülüyle dönüyor. Rejisini ve koreografisini Wayne McGregor'ın üstlendiği eserin en büyük kozlarından biri de Max Richter'in bestelediği elektronik müzik ve klasik müziği sentezleyen müzikleri. Alessandra Ferri ve Mara Galeazzi'nin nefesleri kesen performanslarıyla bütünleşen müzikler, Woolf Works'ün başarısında büyük pay sahibi.

Edebiyat tarihinin ikonik ismi Virginia Woolf, sadece eserleriyle değil, hayat hikayesiyle de Woolf Works'e ilham veriyor. Yazarın günlükleri, tezleri ve yazdığı mektuplardan bölümlere de Woolf Works'te rastlamak mümkün.

Kostüm tasarımını Moritz Junge'ın, ışık tasarımını ise Lucy Carter'ın üstlendiği Woolf Works, Virginia Woolf'un ilham verici hayatı ve eserlerini Royal Opera House sahnesine taşıyor. Bu görkemli performans, 21 Mart 2017 tarihinde Zorlu PSM'de sizlerle buluşacak!

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Beşiktaş

Mekan : Zorlu PSM Studio

Mekan Adresi : Levazım Mah. Koru Sok. No: 2/PSM/70 Zincirlikuyu

Başlangıç Saati : 21.03.2017 19: 00: 00

Bitiş Saati : 21.03.2017 21: 00: 00

Kategori : Royal Opera House Gösterimi: Woolf Works

Tür : Diğer

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Royal Opera House Gösterimi: Woolf Works - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti