Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan geçti - Son Dakika

Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan geçti

17.04.2021 07:55

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'in 'Ordumuz savaşa hazır' sözlerinden sonra, bu sabah Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e doğru yol aldı. Gemilere çok sayıda güvenlik botu eşlik etti.

Ukrayna'nın Donbas bölgesinde patlak veren Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimde yeni bir noktaya daha gelindi. Dün, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin, "Ordumuz savaşa hazır" açıklamasının ardından son gelişme, Rus savaş gemilerinin Karadeniz'e açılmaları oldu.

SABAH SAATLERİNDE GEÇTİ

Dün sabah saatlerinde Ege Denizi'nden Çanakkale Boğazına giriş yapan Rus Donanmasına ait 031 borda numaralı Alexander Otrakovsky ile 027 borda numaralı Kondopoga isimli savaş gemileri bu gün saat 07.30 sıralarında İstanbul Boğazı'ndan geçişlerini tamamladı.

GÜVENLİK BOTLARI EŞLİK ETTİ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü altına ulaşan geminin güvertesinde çok sayıda güvenlik ekibi görülürken, Savaş gemilerine boğazı geçişi sırasında Türk Sahil Güvenlik botları da eşlik etti.

Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan geçti
Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan geçti
Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan geçti

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'ndan geçti - Son Dakika


YORUMLAR (3)
  • Gabriel: Tokatı vurabilmek için onlardan daha güçlü olmak lazım. Ama maalesef ülkemizin hali ortada. 5 2 Yayından Kaldır

Son Dakika

Sivasspor kalecisi Ali Şaşal'ın performansı Fenerbahçe taraftarlarını çıldırttı Sivasspor kalecisi Ali Şaşal'ın performansı Fenerbahçe taraftarlarını çıldırttı Son Dakika: Liselerde, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin her dersten tek sınav yapılacak Son Dakika: Liselerde, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin her dersten tek sınav yapılacak Denizlispor, Recep Niyaz'la Galatasaray karşısında farkı 1'e indirdi! Canlı anlatım Denizlispor, Recep Niyaz'la Galatasaray karşısında farkı 1'e indirdi! Canlı anlatım Şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Ormanda asılı bulunan ikili toprağa verildi, yan yana gömülme vasiyetleri yerine getirilmedi Ormanda asılı bulunan ikili toprağa verildi, yan yana gömülme vasiyetleri yerine getirilmedi Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Kaldırımdaki duvarın gölgesinde otururken ecel yakaladı Kaldırımdaki duvarın gölgesinde otururken ecel yakaladı 38 yaşındaki koca, eşine sarkıntılık eden çiftçiyi tüfekle vurdu 38 yaşındaki koca, eşine sarkıntılık eden çiftçiyi tüfekle vurdu
Advertisement