Sabahattin Ali Şişli'de Anılacak - Son Dakika

Sabahattin Ali Şişli'de Anılacak

2 yıl önce

Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde 20.00'de başlayacak anma etkinliğinde, Levent Üzümcü'nün anlatımıyla Sabahattin Ali'nin hayatı, şiirleri ve Türkiye'de aydın olmanın zorlukları ele alınacak.

Sabahattin Ali Şişli'de Anılacak, System.String[]

Şişli Belediyesi, 30 Nisan'da Sabahattin Ali anmasına ev sahipliği yapacak.

Türk edebiyatının mihenk taşlarından Sabahattin Ali, ölümünün 70. yıl dönümünde, sevilen oyuncu Levent Üzümcü'nün sunumuyla Şişli'de anılacak. Şişli Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek bu özel gecede, usta ozanın yaşam öyküsü ve unutulmaz eserleri hatırlanacak, bestelenmiş çok sayıda şiiri seslendirilecek ve anılarının yer aldığı fotoğraf sergisi ziyarete açılacak.

Romanları, öyküleri ve şiirleri ile toplumcu-gerçekçi Türk edebiyatının öncüsü olan Sabahattin Ali'nin Leylim Ley, Göklerde Kartal Gibiyim, Çocuklar Gibi, Aldırma Gönül, Ben Sana Vurgunum, Dağlar, Geçmiyor Günler, Bir Yürek Kaldı Avucumda, Kara Yazı, Benimsin Diyemediğim ve Melankoli gibi unutulmaz eserleri, müzisyen Coşkun Öz ve Orkestrası tarafından seslendirilecek. Sabahattin Ali'nin hayatından hareketle Türkiye'de aydın olmanın zorlukları ise gecenin sunuculuğunu üstelenecek Levent Üzümcü ile birlikte ele alınacak.

Her yaştan okuyucu tarafından çok sevilen "Kürk Mantolu Madonna" kitabının yanı sıra, şiirleriyle de Türk halkının gönlünde önemli bir yer edinen Sabahattin Ali'yi anma gecesine tüm Şişli halkı davetli.

Haber Yayın Tarihi: 25.04.2018 02:20 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Esra Erol, internetten tanıştığı adamla ilişkiye giren evli kadına fena patladı
Otel odasında bir adamla yakalanan kadını, Endonezya'nın ilk "kadın kırbaç ekibi" cezalandırdı Çin'de yaşayan Türk vatandaşından, koronavirüsle ilgili korkutan açıklama

Son Dakika Haberleri