Sahil Güvenlik Komutanı Bodrum' Da - Son Dakika

Sahil Güvenlik Komutanı Bodrum' Da

14.02.2012 17:43
Sahil Güvenlik Komutanı Bodrum' Da

Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Serdar Dülger, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Kaymakam Dr.

Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Serdar Dülger, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan'ı ziyaret etti. Tümamiral Dülger ile Kaymakam Gödekmerdan, Sahil Güvenlik ile ilgili istek ve sorunlar konusunda fikir alışverişinde bulundu.Bodrum'daki Sahil Güvenlik birimlerini denetlemek amacıyla ilçeye gelen Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Serdar Dülger'in, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmek Gödekmerdan'ı ziyareti basına kapalı olarak yapıldı. Görüşmede, Dülger ve Gödekmerdan, Sahil Güvenlik'in çalışmaları, bölgenin sorunları ve istekler konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Yaklaşık 30 dakika süren görüşmenin ardından Tümamiral Dülger, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son dönemlerde insan kaçakçılığının azalması ve Yunanistan'da yaşanan krizin bunda etkisi olup olmadığı yolundaki sorulara yanıt veren Dülger, Özellikle Ege bölgesinde geçiş noktalarında aldığımız yoğun önlemler var. Botlarımız sürekli bu noktalarda devriye halinde. 24 saat boyunca geçiş noktalarımız kontrol altında tutuluyor. Bu önlemler sayesinde insan kaçakçılığının kuzeye, Yunanistan sınırına kaydığını görüyoruz. Orada da Yunanistan'ın aldığı önlemleri biliyoruz. Yunanistan'da yaşanan kriz de, bu durumu etkilemiş olabilir. Türkiye'nin geri kalan bölgelerinde ise insan kaçakçılığı sorunu bizim tespitlerimize göre hemen hemen hiç yaşanmıyor dedi.

Ziyaretin sonunda Bodrum Kaymakamı Gödekmerdan, Tümamiral Dülger'e seramik çalışma, Tümamiral Dülger de Sahil Güvenlik arması hediye etti. Tümamiral Dülger, kaymakamlıktan ayrılırken şeref defterini imzaladı. Dülger, Çok özel bir günde ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birinde bulunmak mutluluğu içindeyim. Bodrum'a huzurlu sakin ve mutlu bir gelecek dileği ile Sayın Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan'a saygılarımızı sunuyoruz diye yazdı.

Kaynak: DHA
Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Emerald Azzurra Bodrum'a geldi. Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Emerald Azzurra Bodrum'a geldi. Bodrum'da 31 düzensiz göçmen kurtarıldı Bodrum'da 31 düzensiz göçmen kurtarıldı Yunanistan'ın geri ittiği 31 kaçak göçmen kurtarıldı Yunanistan'ın geri ittiği 31 kaçak göçmen kurtarıldı

Son Dakika Güncel Sahil Güvenlik Komutanı Bodrum' Da - Son Dakika


Advertisement