Şahinbey'in Kurslarında 2 Bin 700 Kişi Okuma-yazma Öğrendi - Son Dakika

Şahinbey'in Kurslarında 2 Bin 700 Kişi Okuma-yazma Öğrendi

09.03.2015 14:16
Şahinbey'in Kurslarında 2 Bin 700 Kişi Okuma-yazma Öğrendi, System.String[]

Şahinbey Belediyesi tarafından, sosyal tesislerde düzenlenen okuma-yazma kurslarına katılan 2 bin 700 vatandaş, eğitim alarak okuma-yazma öğrendi.

Şahinbey Belediyesi tarafından, sosyal tesislerde düzenlenen okuma-yazma kurslarına katılan 2 bin 700 vatandaş, eğitim alarak okuma-yazma öğrendi.

Şahinbey Belediyesi, bünyesindeki sosyal tesislerde 2009 yılından bu yana devam eden okuma-yazma kursları ile eğitime katkı sağlamaya devam ediyor. 2013 yılı verilerine göre 68 bin 893 kişinin okuma yazama bilmediği Gaziantep'te, Şahinbey Belediyesi bünyesindeki kurslara katılan 2 bin 700 kişi okuma-yazma öğrendi.

Özellikle kadınların büyük rağbet gösterdiği kurslardan mezun olan kursiyerler, okuma-yazma öğrenince hayatlarında yeni bir sayfa açıldığını söylediler.

"OTOBÜS YAZILARIN BİLE OKUYAMIYORDUK"

Kürşat Tüzmen Sosyal Tesisi'ndeki kursa katılarak okuma-yazma öğrendiğini söyleyen Gurbet Gülter, okumayı öğrenmeye başladıktan sonra hayatında birçok şeyin kolaylaştığını ifade ederek, "İyi ki böyle bir kurs açılmış şimdiye kadar otobüse binerken bile zorluk çekiyordum. Şimdi okuma-yazma öğrendim. Yazıları kendim okuyarak hangi otobüse binebileceğimi biliyorum. Bakkalda, markette hesap yapabiliyorum. Alacağım ürünün markasını okuyabiliyorum. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na böyle bir kurs açtığı için teşekkür ederim" dedi.

"TESİSTEKİ İMKANLARIMIZ ÇOK FAZLA"

Yine tesiste eğitim alarak okuma-yazma öğrendiğini söyleyen Fatma Özyurt da, tesislerin bütün imkanlarından yararlandığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Sosyal tesislerde çok geniş imkanlar var. Ben buraya gelmeden önce hiç matematik bilmiyordum okuma yazmam çok zayıftı şimdi gidip geldiğim yeri biliyorum. Okuma-yazma öğrendim, matematik öğrendim. Tesisin her türlü imkanından da faydalanıyoruz. Allah Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'ndan razı olsun. Bizim kendimizi geliştirmemiz için çok geniş imkanlar sundu."

TAHMAZOĞLU: "KURSLARIMIZ DEVAM EDECEK"

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu eğitimlerin devam edeceğini belirterek, "Gaziantep'te var olan eğitim sorunlarını çözmek için Şahinbey Belediyesi olarak bizde çalışmalar yapmaktayız. Sosyal tesislerimiz bir okul gibi hizmet vermekte. Bulunduğu mahalle halkına mesleki eğitim veren sosyal tesislerimiz bunun yanı sıra, resim, müzik, el işi gibi hobi kursları açarak vatandaşların sosyal hayata katılmasını sağlıyor. TEOG ve LYS kurslarımızda da yine öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmasını sağlıyor. Devam eden okuma-yazma kurslarımız büyük ilgi görüyor. 2009 yılından bu yana sosyal tesislerimizde 2 bin 700 vatandaşımız okuma-yazma öğrenmiş durumda. Bu alanda yaptığımız çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu. - GAZİANTEP

Şahinbey'in Kurslarında 2 Bin 700 Kişi Okuma-yazma Öğrendi
Şahinbey'in Kurslarında 2 Bin 700 Kişi Okuma-yazma Öğrendi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Şahinbey'in Kurslarında 2 Bin 700 Kişi Okuma-yazma Öğrendi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yürekler ağza geldi! Milli futbolcu Merih Demiral, rakibinden yediği acımasız dirsek darbesinden sonra kanlar içinde kaldı 00:35 Yürekler ağza geldi! Milli futbolcu Merih Demiral, rakibinden yediği acımasız dirsek darbesinden sonra kanlar içinde kaldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye gidiyor! İşte baş döndüren ziyaret trafiği 00:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye gidiyor! İşte baş döndüren ziyaret trafiği Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi 23:13 Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var 21:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti 19:49 İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan 19:01 DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan "Kesinlikle Cumhur İttifakı'nda yer almayacağız" diyerek noktayı koydu
MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! 5.4 puanla zirvede yer aldı 17:59 MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! 5.4 puanla zirvede yer aldı Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti 16:06 Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti
Advertisement