Şair Celal Sılay Anıldı - Son Dakika

Şair Celal Sılay Anıldı

07.02.2013 12:28
Şair Celal Sılay Anıldı, System.String[]

Türk şiirinin isimsiz kahramanlarından şair Celal Silay Karşıyaka'da anıldı.

Türk şiirinin isimsiz kahramanlarından şair Celal Silay Karşıyaka'da anıldı. Karşıyaka Belediyesi Şiir Atölyesi'nce düzenlenen etkinliğe Şiir Atölyesi üyeleri ile şiir severler katıldı. Etkinlikte Celal Sılay'ın Türk şiirine yaptığı katkıya vurguda bulunuldu.

Şiir Atölyesi yönetmeni şair Veysel Çolak, şair Celal Sılay'ın hayatını anlatarak Türk Şiirine katkılarının önemli olduğunu vurguladı. Celal Sılay'ın hakkı yenmiş bir şair olduğunu vurgulayan Veysel Çolak, "Şair Sılay, görünen gerçek içerisindeki saklı gerçeği aradı. Hayatı ve insanı gözetti, hiçbir şiir akımına dahil olmayarak kendi şiirini yarattı, her bakımdan özgün bir şair oldu" dedi.

Katılımcıların da düşünce paylaşımlarıyla süren anma etkinliğinde Şiir Atölyesi katılımcıları Sılay'ın şiirlerinden örnekler sundu.

Karşıyaka Belediyesi Şiir Atölyesi her cumartesi günü saat 14.00'te Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde akademik düzeyde şiir eğitimi dersleri veriyor. Herkese açık olan bu ücretsiz çalışmalar Türk şiirine yeni şairler de kazandırıyor. Ayrıca kusursuz bir şiir tarihi oluşturmak için her ay önemli bir Türk şairi anılıyor, şiirleri irdeleniyor ve şiirlerinden dinleyicilere örnekler sunuluyor.

(BK-)

07.02.2013 12: 03: 53

TSI

NNNN - İZMİR

Şair Celal Sılay Anıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Şair Celal Sılay Anıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret