Son Dakika Haberleri: Manisalı Balıkçılar Baraj Gölünde 2,5 Metrelik Yayın Balığı Yakaladı

Manisalı Balıkçılar Baraj Gölünde 2,5 Metrelik Yayın Balığı Yakaladı

6 gün önce

Manisalı balıkçılar, Demirköprü Baraj Gölünde 2,5 metre uzunluğunda ve 128 kilo ağırlığında yayın balığı yakaladı.

Manisa'nın  Salihli ilçesi Demirköprü Baraj Gölü'nde balıkçılar tarafından yakalanan 2 metre 50 santim boyundaki yayın balığı ilgi odağı oldu.

"SON YILLARDA YAKALADIĞIM EN BÜYÜK BALIK"

Salihli ilçesi Demirköprü Baraj Gölü'nde balıkçı  Cemil Demir tarafından ağ atma yönetimi ile yakalanan 128 kilogram ağırlığındaki yayın balığı, bir balıkçıda satışa çıkarıldı. İşyeri sahibi İbrahim Hemitli, baraj gölünde 100 kilogram civarında çok sayıda balık yakalandığını ancak bu balığın, son yıllarda yakalanan en büyük balık olduğunu söyledi.

"200 KİLOLUK BALIKLAR DA VAR AMA TUTULAMIYOR"

"Baraj gölünde ağ atma yöntemi ile yakalanan dev balığı kilogram hesabı satışa çıkarttık." diyen Hemitli, "İşyerimizin önünde sergilediğimiz balık, dev boyutuyla epey ilgi odağı oldu. Balığı gören vatandaşlar bol bol fotoğraf çekiyor. Baraj gölünde 200 kilogram ve daha üstü yayın balıkları da mevcut ancak bu balıkları ağırlıkları nedeniyle yakalamak kolay değil. Yayın balığı da lezzeti itibariyle tercih edilen bir tür." ifadesini kullandı.


ABD Heyetiyle Vize Krizini Görüşen Dışişleri'nden İlk Yorum: Olumlu Bir Atmosfer Oluştu D-100 Karayolundaki Zincirleme Kaza Trafiği Durma Noktasına Getirdi
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Türkiye'ye geliyor! Masada Kuzey Irak Var Salonda Kerkük Türküsünü Duyan Erdoğan, Böyle Seslendi: Kesmeyin Şunu Dinleyelim