Samsun'dan kısa kısa - Son Dakika

Samsun'dan kısa kısa

29.04.2021 16:27
Samsun'dan kısa kısa, System.String[]

Ladik Emniyet Müdürü İlhan Güler, vatandaşlara telefon dolandırıcılarına karşı uyarıda bulundu.

Ladik Emniyet Müdürü İlhan Güler, vatandaşlara telefon dolandırıcılarına karşı uyarıda bulundu.

Güler, yaptığı açıklamada, son zamanlarda gelişen teknolojik imkanları kullanan dolandırıcıların mağdurları telefonla arayarak kendilerini polis, asker ya da savcı olarak tanıttığını belirtti.

Dolandırıcıların vatandaşları kandırmak için çeşitli yöntemler de denediklerini anlatan Güler, "Size adınızın terör operasyonunda geçtiğini söyleyerek polis karakolundan arıyorlarmış gibi konuşuyorlar. Arka planda telsiz sesi duyuruyorlar. Bazı vatandaşlarımız buna inanarak para ve ziynet eşyalarını veriyor. Bu tür telefonlara asla itibar etmeyiniz. Telefonunuza gelen SMS metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. Hemen 155 Polis İmdat hattını arayın ya da emniyet birimine müracaat edin." dedi.

Kızılay Şenlendirme Projeleri kapsamında üç etkinlik düzenlendi

Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörlüğünce, Kızılay Şenlendirme Projeleri kapsamında hazırlanan Kızılay Gönüllü Afet Ekibi Kuruyor Projesi kapsamında iki, Kızılay ile Spor ve Sanat Günleri Projesi kapsamında ise engelliler için bir etkinlik gerçekleştirildi.

Kızılay Gönüllü Afet Ekibi Kuruyor Projesi kapsamında Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde ve Havza Fen Lisesinde iki ayrı etkinlik düzenlendi.

Etkinliklerin ilk bölümde Samsun AFAD Müdürlüğü eğitimcisi Zekai Doğan tarafından okul idareci ve öğretmenlerine afetler ve AFAD'ın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İkinci bölümünde ise AFAD çalışanları tarafından eğitimlere katılanlara merkez bahçesinde AFAD çadırının kurulumu hakkında bilgiler verilerek katılımcılarla birlikte çadır kuruldu.

Ayrıca okul binalarında Afet Farkındalık Panosu oluşturuldu.

Özel Eftal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde de Kızılay ile Spor ve Sanat Günleri Projesi kapsamında özel öğrencilere yönelik etkinlik gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu, etkinliğe katılanlarla sohbet ederek çikolata ikram etti.

Çörekçioğlu, Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan kararlar doğrultusunda kısıtlamaların sona ereceği 17 Mayıs'a kadar tüm etkinlikleri durdurduklarını belirterek, "İnşallah kısıtlamaların sonunda projelerimiz kapsamında etkinliklerimize devam edeceğiz. Kısıtlama süresinde ihtiyaç sahibi halkımızın yanında olmak için yardım çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Samsun'dan kısa kısa - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Beşiktaş Yönetimi, Sergen Yalçın'a 35 milyon TL teklif etti 10:44 Beşiktaş Yönetimi, Sergen Yalçın'a 35 milyon TL teklif etti CHP'li vekilden olay olan iddia: Tarım Kredi Genel Müdürü 11, yardımcısı 5 maaş alıyor 10:33 CHP'li vekilden olay olan iddia: Tarım Kredi Genel Müdürü 11, yardımcısı 5 maaş alıyor İngiliz basını, Milli Takım'ın EURO 2020 performansını ti'ye aldı 10:22 İngiliz basını, Milli Takım'ın EURO 2020 performansını ti'ye aldı
Otomobil kontrolden çıkıp, bariyerlere saplandı: 1 ölü, 1 ağır yaralı 10:19 Otomobil kontrolden çıkıp, bariyerlere saplandı: 1 ölü, 1 ağır yaralı Ortak oldular! Çağatay Ulusoy ve Kıvanç Tatlıtuğ kendi şaraplarını üretecek 09:56 Ortak oldular! Çağatay Ulusoy ve Kıvanç Tatlıtuğ kendi şaraplarını üretecek Esenyurt Polis Merkezi'nde yaşanan şüpheli ölümde, güvenlik amiri Birol Yıldırım'ın son görüntüleri ortaya çıktı 09:48 Esenyurt Polis Merkezi'nde yaşanan şüpheli ölümde, güvenlik amiri Birol Yıldırım'ın son görüntüleri ortaya çıktı
Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? 08:20 Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? Merih Demiral, TRT spikeri Ersin Düzen'e tepki gösterdi: Kötü günde de gelir konuşurum 08:08 Merih Demiral, TRT spikeri Ersin Düzen'e tepki gösterdi: Kötü günde de gelir konuşurum
Advertisement