San Sebastian Film Festivali "Altın İstiridye" ödülü Gürcü yönetmen Kulumbegashvili'nin oldu - Son Dakika

San Sebastian Film Festivali "Altın İstiridye" ödülü Gürcü yönetmen Kulumbegashvili'nin oldu

26.09.2020 23:47
San Sebastian Film Festivali

İspanya'nın uluslararası boyutta en önemli sinema etkinliği olan 68. San Sebastian Film Festivali'nde en iyi filme verilen "Altın İstiridye" ödülünü, Gürcü yönetmen Dea Kulumbegashvili "Beginning (Başlangıç)" ile aldı.

İspanya'nın uluslararası boyutta en önemli sinema etkinliği olan 68. San Sebastian Film Festivali'nde en iyi filme verilen "Altın İstiridye" ödülünü, Gürcü yönetmen Dea Kulumbegashvili "Beginning (Başlangıç)" ile aldı.

İspanya'nın kuzeydoğusundaki San Sebastian kentinde 18 Eylül'de başlayan festivalin ödülleri sahiplerini buldu.

San Sebastian'da festival tarihinde en fazla ödül alma rekorunu kıran Kulumbegashvili'nin "Beginning" filmi, "En İyi Film" dışında "En İyi Yönetmen", "En İyi Kadın Oyuncu (İa Sukhitashvili)" ve "Jüri Senaryo" ödüllerine layık görüldü.

İlk uzun metrajlı filmi "Beginning" ile büyük başarı elde eden Kulumbegashvili, "Bu mükemmel, inanılmaz gün için jüriye teşekkür etmek istiyorum. Benim için anlamı büyük. Büyük bir gurur." dedi.

"Beginning" filminin, "Gürcistan kırsalında, Yehova Şahitlerinden oluşan bir topluluğun liderinin karısı olarak bir kadının, Ortodoks çoğunluk tarafından maruz bırakıldığı çifte baskının" hikayesini anlattığı bildirildi.

Festival tarihinde "Altın İstiridye" ödülünü üçüncü kez kadın bir yönetmen alırken, bunlardan biri "Pandoranın Kutusu" filmiyle 2008'de yönetmen Yeşim Ustaoğlu olmuştu.

Öte yandan, Amerikalı aktör Johnny Deep'in yönetmen Julian Temple ile çektiği "Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan" adlı belgesel de festivalde "En İyi Belgesel Ödülü" aldı.

Amerikalı aktör, yönetmen ve senarist Viggo Mortensen ise festivalin "Donostia Onur Ödülü"ne layık görüldü.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat San Sebastian Film Festivali 'Altın İstiridye' ödülü Gürcü yönetmen Kulumbegashvili'nin oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronayla bağlantılı yeni hastalığa karşı uyardı! Bu 3 belirti varsa hastaneye koşun Trump'tan Pentagon operasyonu! Kendisine yakın isimleri kritik pozisyonlara getiriyor Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine 3 transfer birden Şeyma Subaşı dans videosunu paylaştı, yeni sevgilisi yanlışlıkla kadraja girdi Gelini evden kaçan kadın, gurur meselesi yapıp kendini evde asarak intihar etti Erdoğan-Putin görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Türkiye, Karabağ'da ateşkesi denetleyecek FETÖ firarisi, kömür kırma makinesinin içinde yakalandı 17 gündür kayıp olarak aranan yaşlı çiftin cansız bedenleri rögarda bulundu