Sanatçı Yusuf İslam, İstanbul'da Öğrenci ve Velilerle Buluştu - Son Dakika

Sanatçı Yusuf İslam, İstanbul'da Öğrenci ve Velilerle Buluştu

29.11.2018 15:39
Sanatçı Yusuf İslam, İstanbul'da Öğrenci ve Velilerle Buluştu, System.String[]

Dünya çapında ünlü sanatçı Yusuf İslam, öğrenci ve velilerle bir araya geldi.

Dünya çapında ünlü sanatçı Yusuf İslam, öğrenci ve velilerle bir araya geldi.

NUN Aile Akademisinin organizasyonuyla NUN Okulları'nın Beykoz'daki kampüsünde, öğrenci ve velilerle buluşan İslam, hayat hikayesini, müzik yaşamını ve eğitim faaliyetlerini anlattı.

Eğitimin mekanik ilerlememesi gerektiğini belirten İslam, "Öncelikle öğrencilere, hayatla başa çıkabilme yollarını öğretmeliyiz ve eğitimin her aşamasında öğrenciler faal olarak yer almalı. Başarıya ancak öğrenci mutlu olduğu takdirde ulaşabiliriz." dedi.

Öğrencilerin ve velilerinin sorularını da yanıtlayan İslam, İslamiyet'e geçiş sürecine değinerek, 1960'lı yıllarda ona şöhreti getiren şarkılarında yalnızlığını ve arayışını anlattığını belirtti.

Hayat serüveninin İslamiyet ile tanıştıktan sonra farklı bir şekilde ilerlediğini söyleyen İslam, popülerliği değil, iyi bir insan olmayı tercih ettiğini, sanatçılara doğrudan ve iyilikten ayrılmamaları gerektiğini tavsiye etti.

"Bu sebeple müziğe geri döndüm"

İslam'ı seçmesinin ardından "Yusuf" ismini almasının sebebini anlatan İslam, "Hazreti Yusuf'un meşhur hikayesini hepiniz bilirsiniz. Ben de o öyküyle aramda bağ olduğuna inandım ve böyle bir seçim yaptım. Cat Stevens sahne adını da ben bulmuştum. O zaman bir 'kedi' gibi her eve girip kendimi sevdirmiştim." diye konuştu.

Yazdıklarıyla herhangi bir sırrı ifşa etmediğini belirten İslam, "Şunları yaparsanız mutlu olursunuz diye reçete vermiyorum. Tek yaptığım, hayat yolculuğumu insanlarla paylaşıp onların bu tecrübeden istifade etmelerini sağlamak." dedi.

Kişisel gelişimini tamamlamak adına ve İslamiyet ile ilgili öğreneceği çok şey olduğu düşüncesiyle müziği bırakma kararı verdiğini ifade eden Yusuf İslam, "2000'li yıllarda ilhamı yeniden hissettim. Müzik, evrensel bir değerdir. İnsanlar birçok mesajı şarkılar yoluyla içselleştiriyor. Konserlere yeniden başladığımda şunu gördüm ki, farklı kültürlerden insanlarla bir araya gelmek ruhuma iyi geliyor ve bu sebeple müziğe geri döndüm." açıklamasında bulundu.

Yusuf İslam, hediye takdiminin ardından, okulun kampüsünü gezdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sanatçı Yusuf İslam, İstanbul'da Öğrenci ve Velilerle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Pelkas, Başakşehir'e attığı golle efsane Alex de Souza'yı yakalamayı başardı Pelkas, Başakşehir'e attığı golle efsane Alex de Souza'yı yakalamayı başardı Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu Koronavirüsü atlatıp maça gelen Başkan Ali Koç, tribünde iftarını açtı Koronavirüsü atlatıp maça gelen Başkan Ali Koç, tribünde iftarını açtı Tartışma sırasında kendisine silah doğrultan babasını defalarca bıçakladı Tartışma sırasında kendisine silah doğrultan babasını defalarca bıçakladı Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Fenerbahçe, Başakşehir deplasmanında öldü öldü dirildi ama 3 puanı almayı başardı Fenerbahçe, Başakşehir deplasmanında öldü öldü dirildi ama 3 puanı almayı başardı Annesinin köşe bucak aradığı genç kız, sevgilisinin evinde bulundu Annesinin köşe bucak aradığı genç kız, sevgilisinin evinde bulundu Nüfusunun yarısından fazlasına ikinci doz aşı uygulayan İsrail'de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı Nüfusunun yarısından fazlasına ikinci doz aşı uygulayan İsrail'de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı