Son Dakika Haberleri: Şehitler için tören -

Şehitler için tören -

4 yıl önce

Niğde'nin Ulukışla ilçesi yakınlarında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Adem Çoban ve jandarma astsubay Adil Kozanoğlu için Adana Valiliği bahçesinde resmi tören düzenlendi.

Niğde'nin Ulukışla ilçesi yakınlarında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Adem Çoban ve jandarma astsubay Adil Kozanoğlu için  Adana Valiliği bahçesinde resmi tören düzenlendi.

Törene, şahitlerin aileleri ve yakınları, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik,  Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  Servet Yörük,  Adana Valisi  Hüseyin Avni Coş,  Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, askeri ve mülki erkan katıldı. Bakan Kılıç ve  Jandarma Genel Komutanı Yörük, tören öncesi şehitlerin ailelerinin yanına giderek başsağlığı dileğinde bulundu.

Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından konuşan Bakan Çelik, şunları kaydetti:

"Kutsal kitabımızda şehitler için bize emredilen tavsiye 'Şehitlere asla ölü demeyin. Onlar diridirler ve Rableri katında rızıklanacaklardır'. Kuşkusuz bugün milletimiz mahzundur. Sadece buradakiler değil, İstanbul, Ankara, Hakkari... memleketimizin her bir karış toprağı... Çok iyi biliyoruz ki, bugün hepimiz bu güneşin altında toplanabiliyorsak, bugün saygıdeğer bir devlet olarak başımız dik bir şekilde dünyanın önünde durabiliyorsak, bunun yegane milli güç kaynağı aziz şehitlerimizdir. Tabi burada en büyük fedakarlık aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerine düşmektedir."

Yaşanan olayın çok üzücü olduğunu dile getiren Kılıç, "Kuşkusuz olayın oluş biçimi, saldırıyı gerçekleştiren saldırganların uyrukları, kökenleri, olayın yapılış biçimi, bütün detaylarıyla ortaya çıkacak. Ama şu ana kadar ortaya çıkan bilgiler şunu göstermektedir ki, bu dışarıdan gelen bir saldırıdır.  Türkiye'nin en büyük milli güç kaynağı olan demokrasimize, toplumsal barışımıza ve istikrarımıza dönük bir tehdit oluşturma gayretidir" diye konuştu.

Dua edilmesinin ardından şehit cenazeleri, cenaze araçlarına konuldu. Şehit polis memuru Adem Çoban'ın cenazesi  Adana'nın Ceyhan ilçesine, şehit astsubay Adil Kozanoğlu'nun cenazesi ise  Kahramanmaraş'a gönderildi.


İrem Derici'den Kötü Haber! Yoğun Bakıma Alındı Bülent Ersoy, Yıllar Sonra Mayolu Görüntülendi
Aşkta Yüzü Gülmeyen Alişan, Ece Erken ile Program Sunacak