Selçuk'ta Twitter Yasağına 'Manuel Twitter' - Son Dakika

Selçuk'ta Twitter Yasağına 'Manuel Twitter'

27.03.2014 11:05
Selçuk'ta Twitter Yasağına 'Manuel Twitter', System.String[]

İzmir'in Selçuk ilçesinde Türkiye Gençlik Birliği, Twitter yasağına karşı alternatif Twitter platformu oluşturdu.

İzmir'in Selçuk İlçesi'nde Türkiye Gençlik Birliği, Twitter yasağına karşı alternatif Twitter platformu oluşturdu. Ahmet Ferahlı Parkı'nda bir duvar oluşturan gençler, üzerine yapıştırdıkları postitlerle mesaj verdi.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Selçuk İlçesi'ndeki Ahmet Ferahlı Parkı'nda yaptıkları Twitter duvarını siyasilerin ve yurttaşların katılımı ile hizmete açtı. Birçok siyasinin ve sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı açılışa gençler de büyük ilgi gösterdi. Selçuk Belediye Başkanı ve CHP Başkan adayı Hüseyin Vefa Ülgür'ün hazır bulunduğu Twitter duvarının açılışına İşçi Partisi Selçuk Belediye Başkan adayı Seyfi Talyak, CHP Selçuk İlçe Başkanı Özge Yıldırım, Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası 2'nci Başkanı ve ADD Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Aydoğan, ADD Yönetim Kurulu Üyesi Murat İnce, Alevi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yeter Şahan, Selçuk Kızılay Şube Başkanı Ramazan Koyuncu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Selçuk Şube Başkanı Metin Çıtak, TGB üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

İLK TWİT BAŞKAN'DAN

Twitter'a uygulanan sansüre karşı alternatif olarak Twitter duvarı hazırladıklarını belirten TGB Selçuk Şube Başkanı Ömer Gözönünde, "Onlar sürekli bir şeyleri kapatmaya çalışıyorlar, ancak onların kapattıkları tek şey ayakkabı kutuları olur. Biz Twitter yasağına karşı bu duvarı kamulaştırıp halkımıza sunuyoruz" dedi.

Tamamen amatör ruhla ve gençlerce inşa edilen duvarın açılışında ilk Twit'i Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür attı. Hüseyin Vefa Ülgür "Bu kadar keş para ortadayken o koltuğa oturamayacaksınız" yazdı. Ülgür'ün Twit'i gençlerden büyük alkış aldı. - Selçuk

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Selçuk'ta Twitter Yasağına 'Manuel Twitter' - Son Dakika


Son Dakika

Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Yaklaşan İstanbul depremine dikkat çekmek için enkaz üzerinde poz veren Itır Esen, tepkilerin ardından ilk kez konuştu Son Dakika: Esnaf ve sanatkarlara yönelik gelir kaybı desteği ödemeleri bugün itibarıyla başladı Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı Tüketici Hakem Heyeti bankanın aldığı kart aidatının iadesine hükmetti