Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti - Son Dakika

Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti

23.06.2008 19:40
Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti, System.String[]

Bingöl'ün Genç İlçesinde Serinlemek İçin Girdiği Murat Nehri'nde Kaybolan 19 Yaşındaki Yılmaz Arın'ın Cesedi Bir Gün Sonra Bulunabildi. İlk Önce Yakınları ve Çevredeki Köylülerin İlkel Yöntemlerle Sürdürdükleri Arama Çalışmalarından Sonuç Alınamayınca, İstenilen Elazığ Emniyet Müdürlüğü Su Altı Gurup Amirliği'ne Bağlı Dalgıç Ekibi Cesedi Kısa Sürede Buldu.

Bingöl'ün Genç ilçesinde serinlemek için girdiği Murat Nehri'nde kaybolan 19 yaşındaki Yılmaz Arın'ın cesedi bir gün sonra bulunabildi. İlk önce yakınları ve çevredeki köylülerin ilkel yöntemlerle sürdürdükleri arama çalışmalarından sonuç alınamayınca, istenilen Elazığ Emniyet Müdürlüğü Su Altı Gurup Amirliği'ne bağlı dalgıç ekibi cesedi kısa sürede buldu.

İlçeye bağlı Gözeler köyünde oturan ve dedesini görmek için Dahal mezrasına giderken dün saat 14.00 sıralarında Murat Nehri'ne giren Murat Arın, bir süre sonra suda kayboldu. Çevrede bulunan köylülerin olayı görmesi üzerine durum ailesine haber verilirken, vatandaşların katılımı ile arama çalışmaları başlatıldı. Suya uzun sopalarla, ilkel botlarla giren köylülerin saatlerce süren aramalarından bir sonuç alınamadı.

Arama çalışmalarına katılanlar zaman zaman yorularak mola verdiler, yakılan ateşte ısınmaya çalıştılar. Yaklaşık 60 araçla kurtarma çalışmalarına katılanlara ilçeden getirtilen ekmek, domates, karpuz ve salatalık yedirildi.

Köylülerin arama çalışmalarından bir sonuç alınamaması üzerine olay yerine Elazığ Emniyet Müdürlüğü Su Altı Gurup Amirliği'ne bağlı dalgıç ekibi istendi. Dalgıçların kısa süreli aramaları sonucunda gencin cesedi ilk girdiği yerden çıkartıldı. Olay yerine gelen Genç İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Ateş'in yaptığı incelemeler sonucunda ceset, Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Aramaların başından sonuna kadar ağlamamak için direnen Yılmaz Arın'ın babası Saim Arın, "Bingöl'de iken ölüm haberini aldım ve derhal çıkıp geldim. Olayın nasıl geliştiğini bilmiyorum. Arama çalışmalarına katılan bütün vatandaşlara teşekkür ederim" dedi.

Yaklaşık 50 yıl önce amcasının da aynı yerde boğulduğu belirtilen Arın'ın kış kardeşi abisinin ardından sinir krizleri geçirdi.

(MAA-MET-Y) 23.06.2008 19:10 TSİ

Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti
Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti
Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti
Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti
Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Serinlemek İsteyen 19 Yaşındaki Genç Boğularak Hayatını Kaybetti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Aşı yaptıracak mısınız?" sorusuna yanıt: Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok Bursaspor'un parlayan yıldızı Ali Akman'a Marsilya ve Red Bull Grubu talip oldu Trabzon'da temaslı kişilerin gizlenmesi vaka sayısını katladı! Vali tehlikeye dikkat çekti: Sağımız solumuz korona İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Yağmur Sarnıç'tan çocuk özlemi çeken Seren Serengil'e sert sözler Nice'te teknik direktör Patrick Vieira'nın görevine son verildi Oyundan çıkarken tepki gösteren Yusuf Yazıcı'ya hocası Galtier'den uyarı Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek