Sezonun İlk Burs Törenine Katılım Büyük Oldu - Son Dakika

Sezonun İlk Burs Törenine Katılım Büyük Oldu

09.01.2012 22:23
Sezonun İlk Burs Törenine Katılım Büyük Oldu

Adıyamanlılar Vakfı'nın 2011-2012 eğitim ve öğretim sezonu ilk burs töreni, büyük bir katılımla gerçekleşti.

Fatih Aksoy'un Kur'an tilavetinin ardından, burs töreninin açılış konuşmasını vakıf başkanı Ömer Özkartal yaptı. Hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek söze başlayan vakıf başkanı Ömer Özkartal, 16 yıldır gelenek haline getirilen burs hizmetinin dün olduğu gibi gelecekte de sürdürmeye kararlı olduklarını, geleceğin teminatı olan gençlere yatırım yapmanın ve onlara sahip çıkmanın vakfın bir görevi olduğunu dile getirdi.

Adıyamanlılar Vakfı kurucu genel sekreteri ve AK Parti Teşkilat Başkan yardımcısı Mahmut Göksu, bugüne kadar gelinen süreçte vakıftan burs alan öğrencilerin etnik kökenine bakılmaksızın bu hizmetin sürdürüldüğünü belirterek, kendileri için en önemli unsurun kardeşlik duygusu olduğunu ve gelecekte Adıyaman'a ve ülkeye katkı sağlayabilecek faydalı insanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Eski Adıyaman Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı, Zeytinburnu emekli müftüsü Abdullah Cihangir ve İstanbul vaizi Mustafa Akgül ise birer selamlama konuşması yaptı. Burs alan öğrencileri ümit milli takıma benzeten konuşmacılar, Adıyamanlılar Vakfı'nın Adıyamanlı gençlere eğitim alanındaki katkılarından dolayı teşekkür ederek, gençlerin ailelerine, milletine ve vatanına hayırlı bir evlat olması temennisinde bulundular.

Vakfın burs komisyonu başkanı Ramazan Oruç'un bursiyer öğrencilere yönelik bazı konular üzerinde bilgi sunumunun ardından sahne alan Çelikhanlı dengbejlerden baba-kız Haşim ve Gülistan Tokdemir, söyledikleri Kürtçe ve Türkçe parçalarıyla programa renk katan isimler oldu.

Burs törenine Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, vakfın kurucu genel sekreteri Mahmut Göksu, Sultangazi Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Osman Avcı, Bağcılar İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Yeşilkaya, Eski Adıyaman Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı, Zeytinburnu emekli müftüsü Abdullah Cihangir, İstanbul vaizi Mustafa Akgül, vakfın kurucu üyelerinden Mehmet Kocakaya, Ramazan Aksoy, Hüseyin Oral, Hasan Aydın, vakfın yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Adıyaman'da, ağır hasarlı 4 katlı bina çöktü Adıyaman'da, ağır hasarlı 4 katlı bina çöktü Adıyaman'da, ağır hasarlı 4 katlı bina çöktü Adıyaman'da, ağır hasarlı 4 katlı bina çöktü GÜNDEM ÖZETİ / 26 Mart 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 26 Mart 2023

Son Dakika Güncel Sezonun İlk Burs Törenine Katılım Büyük Oldu - Son Dakika


Advertisement