Silifke'de Mezuniyet Coşkusu - Son Dakika

Silifke'de Mezuniyet Coşkusu

01.06.2015 17:58
Silifke'de Mezuniyet Coşkusu, System.String[]

Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) ve Silifke Meslek Yüksekokulu öğrencileri, mezuniyet töreni ile diplomalarını aldı.

Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) ve Silifke Meslek Yüksekokulu öğrencileri, mezuniyet töreni ile diplomalarını aldı.

Silifke UTİYO Konferans Salonu'nda yapılan törende öğrenciler, hüzün ile sevinci bir arada yaşadı. Törene Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Rektör Danışmanı Erol Yaşar, Silifke UTİYO Müdürü Serap Ergene, Silifke MYO Müdürü Salih Aksay, Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Karaduman, öğretim elemanları ile mezun olmaya hak kazanan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kaymakam Cinbir, zorlu bir eğitim öğretim dönemini geride bırakan öğrencilerin bundan sonraki hayatlarında başarılı olmalarını temenni ederek, "Üniversitede kazandığınız bilgilerle geçmişini, tarihini bilen, özgüvenini kazanmış, geleceğine güvenle bakan bireyler olarak aydınlık yarınları inşa etmek sizlerin elinde. Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamak için hep birlikte çalışırsak yarınlarımız çok daha güzel olacak. O zaman sevgiyi hem Türkiye'ye hem de dünyaya taşıyabilecek ve aç çocuk, gözyaşı döken annelerin kalmaması için katkı sağlamış olacağız" dedi.

Silifke UTİYO Müdürü Ergene ise bu dönemle birlikte 4. mezunlarını verdiklerini belirterek, "Yüksekokulda verilen eğitimin yanı sıra gençlere yurtdışı eğitim programlarıyla farklı ülkelerde eğitim olanakları da sağladık. Mezunların almış oldukları eğitim ve kazanmış oldukları donanımla başarılı olacaklarını biliyorum. Hedefe ulaşmada size yolunuzu, aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Kendinize, arkadaşlarınıza ailenize inanın, güvenin, gelecekten korkmayın, zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin. Biliyorsunuz iyi ve başarılı bir insan olmak ayrıcalıktır ve çaba ister, bunun için uğraşın" diye konuştu.

Konuşmaların ardından diploma törenine geçildi. Diplomalarını alan öğrenciler, keplerini havaya atarak mezun olmanın keyfini yaşadılar. - MERSİN

Silifke'de Mezuniyet Coşkusu
Silifke'de Mezuniyet Coşkusu
Silifke'de Mezuniyet Coşkusu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Silifke'de Mezuniyet Coşkusu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

F.Bahçe'nin gündemindeki Mesut Özil'in Arsenal'deki alacaklarını istemesi transferi tıkanma noktasına getirdi Eski Galatasaraylı Yasin Öztekin, TFF 1. Lig ekibi Samsurspor'la anlaşma sağladı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz mesajı: Beni dinlerler, dinlemezler ama ben yüksek faize karşıyım Son Dakika! Hollanda hükümeti ülkede tartışma yaratan çocuk yardımı skandalı nedeniyle istifa etti Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrası Davutoğlu'ndan ilk açıklama: Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman bir ilke imza atarak Dünya Ekonomik Forumu'na çölden katıldı Kendisine işkence yapan eşini öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi Biden 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı'nı açıkladı! Altın fiyatları hareketlendi