Son Dakika Haberleri: Sincan Belediyesinden Kadınlara İlk Yardım Eğitimi

Sincan Belediyesinden Kadınlara İlk Yardım Eğitimi

2 yıl önce

Sincan Belediyesine bağlı Hanımlar Konaklarında düzenlenen ilk yardım eğitimleriyle kadınlar acil müdahale konusunda farkındalık kazanıyor.

Sincan Belediyesinden Kadınlara İlk Yardım Eğitimi, System.String[]
Sincan Belediyesine bağlı Hanımlar Konaklarında düzenlenen ilk yardım eğitimleriyle kadınlar acil müdahale konusunda farkındalık kazanıyor.

Sincan Belediyesi Hanımlar Konaklarında verilen eğitime vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Hemşire Havva Başdemir tarafından verilen eğitim, her gün farklı bir konakta düzenleniyor. Temel ilk yardım bilgisinin yanı sıra uygulama eğitimleri de veriliyor. İlk yardım konusunda farkındalık oluşturmak ve yanlışların önüne geçip doğruları öğretmek üzere başlatılan eğitimlerde asıl hedef, vatandaşların acil durumlarda ilk müdahale konusunda bilinçlendirilmesi. Eğitim kapsamında Sincanlı hanımlara genel ilk yardım bilgileri, ev kazaları, temel yaşam desteği ve pratik, kanamalarda ilk yardım ve pratik, yaralanmalarda ilk yardım ve pratik, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, hayvan ısırmalarında ilk yardım, burun, göz ve kulağa yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım konusunda eğitim verilecek.

"Her şey Sincan için" diyen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, ilk yardım eğitiminin öneminden bahsetti. Başkan Ercan, "İlk yardım hayati bir öneme sahip. Kaza anında ve sonrasında en doğru şekilde hareket etmek, tedbir almak kazanın en az hasarla atlatılmasını sağlar. Ülkemiz ilk yardım konusundan her geçen gün biraz daha bilgileniyor. Bireysel olarak her vatandaşın bu bilgilere sahip olmasını son derece önemli buluyoruz. Biz vatandaşlarımızı önemsiyoruz. Bu sebeple ilk yardım eğitimlerimizi başlattık. 12 ayrı mahallede bulunan Hanımlar Konaklarımızda verilen bu eğitimi inşallah ileride daha da genişletmeyi düşünüyoruz" dedi. - ANKARA23 Yaşındaki Ukraynalı Kadın, TIR Şoförünün Boğazını Kesti Bingöl'de Paletli Araç, Buzun Kırılmasıyla Suya Gömüldü

Usta Oyuncu Erdal Özyağcılar, Şaman Dinine İnandığını Açıkladı