Sivas Belediyesi, sokak hayvanları için mesire alanlarına yem bıraktı - Son Dakika

Sivas Belediyesi, sokak hayvanları için mesire alanlarına yem bıraktı

Sivas Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, yiyecek ile su ihtiyacı oluşan sokak hayvanları için mesire alanları başta olmak üzere muhtelif yerlere yem ve su bıraktı.

Sivas Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, yiyecek ile su ihtiyacı oluşan sokak hayvanları için mesire alanları başta olmak üzere muhtelif yerlere yem ve su bıraktı.

Mesire alanlarında piknik yapılmasına verilen ara nedeniyle aç kalma riskiyle karşı karşıya kalan hayvanlar için Sivas Belediyesi çalışma başlattı. Bu kapsamda belediye ekipleri mesire alanlarında bulunan sokak hayvanları için doğayı yemledi.

Sokak hayvanlarını da düşünmeleri gerektiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, şunları söyledi:

"Kovid-19 önlemleri kapsamında mesire alanlarında piknik organizasyonuna ara verildi. Bu nedenle buralardaki hayvanların yem ve su ihtiyaçlarını tedarik ediyoruz. Etkinliğimizi Paşabahçe mesire alanında gerçekleştiriyoruz. Diğer mesire alanlarında da bu çalışmayı yapacağız. Bu zorlu süreçte hayvan hakları dernekleri ile birlikteyiz."

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu, "Toplumumuz çok zor bir dönemden geçiyor. Bu nedenle devletimiz birtakım önlemeler aldı. Bu önlemlerden biri de mesire alanlarına girilmemesi. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ile bağlantı kurduk ve mesire alanlarındaki hayvanlar için besleme talebinde bulunduk. Kendileri de kabul ettiler." ifadelerini kullandı.

Çubukçu, ayrıca kendilerine 500 kilo mama yardımında bulunan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'a da teşekkür etti.

Son Dakika

08:53 Salihli'de 30 dakika boyunca yağan yağmur ve dolu hayatı felç etti 08:32 Antalyalı taş üreticisi, yılda 10 bin metrekare ihracat yaparak 1 milyon TL kazanıyor 08:16 15 Temmuz'da Erdoğan'ın yerini FETÖ'cülere söylediği için yargılanan 3 yaver, tahliye edildi 08:05 Temizliğe gelen kadına çocuğunun gözü önünde tecavüz etti 07:36 Acun Ilıcalı, Survivor 2020'nin final haftasında neler yaşanacağı anlattı: Dünyada bir ilki yapacağız 04:45 Arjantin'de 70 yıl önce bulunan balık fosilinin 70 milyon yıllık olduğu keşfedildi 04:38 Kadıköy'de yolda yürüyen kadına laf atan şahıs, meydan dayağı yedi 00:29 İsrail basınına konuşan FETÖ'cü Enes Kanter'den küstah sözler 23:51 Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Beşiktaş maçı sonrası gözyaşlarını tutamadı 23:13 Altın Kelebek Ödülleri'ne Demet Özdemir'in güzelliği ve şıklığı damga vurdu 22:28 50'den az çalışanı olan tüm iş yerlerinde İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi bulundurmak artık zorunlu hale geldi 19:11 Polonya'da eşcinsellerin evlat edinmesi yasaklanıyor 19:09 Efsane dövüşçü Randy Orton, eşiyle duşta çıplak poz verdi 18:55 Gümüşhane'de koronavirüs vakaları artınca Valilik'ten uyarı geldi: Tedbirlere riayet edelim 15:36 Sivas'ta doğal kaynak tuzunun hasadı başladı