Skolyoz Hastası 3 Yaşındaki Berkay, İş Adamlarının Desteğiyle Sağlığına Kavuştu - Son Dakika

Skolyoz Hastası 3 Yaşındaki Berkay, İş Adamlarının Desteğiyle Sağlığına Kavuştu

17.07.2018 17:31

Skolyoz hastası 3 yaşındaki Berkay, iş adamlarının desteğiyle sağlığına kavuştu Ameliyat sırasında 7 kez kalbi duran Berkay hayata tutunmayı başardıBOLU - Bolu'da, skolyoz hastalığıyla doğan ve daha önce 18 kez kalbi duran 3 yaşındaki Berkay Özel, işadamlarının destek olmasıyla ameliyat oldu.

Skolyoz hastası 3 yaşındaki Berkay, iş adamlarının desteğiyle sağlığına kavuştu

Ameliyat sırasında 7 kez kalbi duran Berkay hayata tutunmayı başardı

BOLU - Bolu'da, skolyoz hastalığıyla doğan ve daha önce 18 kez kalbi duran 3 yaşındaki Berkay Özel, işadamlarının destek olmasıyla ameliyat oldu. Ameliyat sırasında 7 kez kalbi duran küçük Berkay, normal hayatına döneceği günleri bekliyor.

Edinilen bilgiye göre, Bolu'da yaşayan 37 yaşındaki Murat Özel ve 33 yaşındaki Özlem Özel'in tek erkek çocukları 3 yaşındaki Berkay Özel, skolyoz (omurganın yana doğru eğriliği) hastalığıyla doğdu.

Doktorların, anne Özlem Özel'in hamileliği sürecinde çocuklarının skolyoz hastası olarak doğacağını söylemesine rağmen, Özel çifti Berkay'ı dünyaya getirmek istedi. Doğduğu günden itibaren skolyoz hastalığı ile mücadele eden ve 3 yılda 18 kez kalbi duran küçük Berkay'ın ailesi çocuklarının ameliyatı için gerekli olan parayı bulamadıkları için zor günler geçirdiler.

İşadamları küçük Berkay'a sahip çıktı

Berkay'ın durumunu ve ameliyat olması için desteğe ihtiyaçlarını olduğunu duyuran Özel çiftinin yardımına Bolu Genç İşadamları Derneği üyesi işadamları yetişti. Berkay'ın ameliyat masraflarını karşılayan işadamları küçük çocuğun sağlığına kavuşmasını sağladı.

Berkay'ın ameliyat süreci ile ilgili konuşan anne Özlem Özel, "45 gün önce Hacettepe Üniversitesi'nde iki profesör tarafından ameliyat oldu. Çok zor bir ameliyat geçirdi. Ameliyatı 7 saat sürdü. 7 saat içerisinde 8 kez kalbinin durduğu, çok müdahaleler edildiği, ameliyattan sonra Berkay'da çok büyük bir güç olduğu ve her komplikasyonu geri çevirdiği söylendi. Biz de bunu ameliyata girmeden önce paylaşımlarda yapılan dualara bağladık. Ameliyata çok dua ile girdik. Zorlu bir süreç geçirdik ama çok şükür atlattık. Şu anda vücudunda alçı var. Alçı 3 ay daha kalacak. Daha sonra ki süreçtede 1,5 yıl çelik korse kullanacak. Ondan sonra Berkay'ı daha sağlıklı günler bekliyor" dedi.

Berkay Özel'in sağlığına kavuşmasında destek olan Bolu Genç İş Adamları Derneği Başkanı Okan Kayışoğlu ve işadamı Erkan Bektaş, "Allah ömür versin çocuğumuza. Bizim de bir desteğimiz oldu. Çocuğumuza destek olduksay ne mutlu. Onun gülmesi yeterli bizim için. Geçmiş olsun. Memleketteki tüm çocuklar bizim çocuklarımız. Herkesin kendi çocuğu da var ama bizim bu tür konularda empati yapmamız gerekiyor. Ülkemizdeki tüm çocuklar bizim çocuklarımız gibi bakmamız gerekiyor" şeklinde konuştular.

Skolyoz Hastası 3 Yaşındaki Berkay, İş Adamlarının Desteğiyle Sağlığına Kavuştu
Skolyoz Hastası 3 Yaşındaki Berkay, İş Adamlarının Desteğiyle Sağlığına Kavuştu
Skolyoz Hastası 3 Yaşındaki Berkay, İş Adamlarının Desteğiyle Sağlığına Kavuştu
Skolyoz Hastası 3 Yaşındaki Berkay, İş Adamlarının Desteğiyle Sağlığına Kavuştu

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Skolyoz Hastası 3 Yaşındaki Berkay, İş Adamlarının Desteğiyle Sağlığına Kavuştu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi Putin'den dikkat çeken Taliban açıklaması: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı 16:05 Putin'den dikkat çeken Taliban açıklaması: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı Kadir Ezildi'nin programında ortalık birbirine girdi! Yarışmacı, aldığı puanı beğenmeyince rakibini kovdu 16:02 Kadir Ezildi'nin programında ortalık birbirine girdi! Yarışmacı, aldığı puanı beğenmeyince rakibini kovdu
Galatasaray'da transferlerin maliyeti kasadan para çıkmadan karşılandı 16:00 Galatasaray'da transferlerin maliyeti kasadan para çıkmadan karşılandı Elmalı davasında 6. duruşma! Çocuklarından ayrı kalan baba isyan etti 15:42 Elmalı davasında 6. duruşma! Çocuklarından ayrı kalan baba isyan etti Beşiktaş taraftarını çok sevdi! 'Come to Beşiktaş Haaland' sloganına kayıtsız kalamadı 15:31 Beşiktaş taraftarını çok sevdi! 'Come to Beşiktaş Haaland' sloganına kayıtsız kalamadı
Çift doz aşı yaptıran vatandaşlar, temaslı olduğu zaman karantinaya alınmayacak 15:10 Çift doz aşı yaptıran vatandaşlar, temaslı olduğu zaman karantinaya alınmayacak Kiralık evlere gelen fahiş fiyat artışı vatandaşı canından bezdirdi! 20 metrekarelik 1+0 daire için 2 bin 500 lira istiyorlar 14:35 Kiralık evlere gelen fahiş fiyat artışı vatandaşı canından bezdirdi! 20 metrekarelik 1+0 daire için 2 bin 500 lira istiyorlar
Advertisement