Başıboş köpekleri değil, parçaladıkları Tunahan'da kabahat buldu: Köpekler dışında herkes suçlu - Son Dakika
Güvenlik

Başıboş köpekleri değil, parçaladıkları Tunahan'da kabahat buldu: Köpekler dışında herkes suçlu

Ankara'da sokak köpeklerinin saldırısında ağır yaralanan Tunahan Yılmaz'ın yoğum bakımdaki tedavisi devam ederken, bir kadın, suçun köpekte değil çocukta olduğunu savundu. Hayvansever kadın, ''Gün ışımadan çocuğunuzu ne cesaretle tek başına gönderiyorsunuz? Çocuklar köpekleri sinirlendiriyorlar, Diyorlar ki 'Köpekler bize saldırdı.' Önce sizin çocuklarınız saldırıyor o köpeklere. Ahlaksızlık yapmayın, dürüst olun. Burada köpekler dışında herkes suçlu. Köpeklerin hiçbir suçu yok.'' ifadelerini kullandı.

11.12.2023 21:02  Güncelleme: 22:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ankara'da başıboş köpeklerin saldırısında ağır yaralanan 4. sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz'ın yoğun bakım servisindeki yaşam savaşı devam ederken, bir hayvansever kadın, suçu köpeklerde değil çocuklarda buldu. Kadın yaptığı paylaşımda, "Gün ışımadan çocuğunuzu ne cesaretle tek başına gönderiyorsunuz? Çocuklar köpekleri sinirlendiriyorlar, Diyorlar ki 'Köpekler bize saldırdı.' Önce sizin çocuklarınız saldırıyor o köpeklere. Ahlaksızlık yapmayın, dürüst olun. Burada köpekler dışında herkes suçlu. Köpeklerin hiçbir suçu yok." ifadelerini kullandı.

Sokak köpeklerini değil, parçaladıkları Tunahan'da kabahat buldu: Köpekler dışında herkes suçlu
Tunahan Yılmaz

Ankara'nın Keçiören ilçesinde geçtiğimiz günlerde, 9 yaşındaki Tunahan Yılmaz sokak köpeklerinin saldırısında ağır yaralandı. Yılmaz'ın yoğun bakımdaki tedavisi devam ederken, bir hayvansever kadın sosyal medyada yaptığı paylaşımda suçun köpeklerde değil çocukta olduğunu savundu.

"ÖNCE SİZİN ÇOCUKLARINIZ SALDIRIYOR KÖPEKLERE"

Çocukların köpekleri sinirlendirdiğini belirten kadın, köpek dışındaki herkesin suçlu olduğunu kaydetti. Hayvansever kadın şunları söyledi: "Yolda defalarca gördüm, her gün orada besleme yapıyorum. Çocuklar köpekleri sinirlendiriyorlar, sonra diyorlar ki köpekler bize saldırdı. Önce sizin çocuklarınız ve siz saldırıyorsunuz o köpeklere. Ahlaksızlık yapmayın, dürüst olun.

Sokak köpeklerini değil, parçaladıkları Tunahan'da kabahat buldu: Köpekler dışında herkes suçlu

"NE CESARETLE ÇOCUKLARINIZI TEK BAŞINIZA GÖNDERİYORSUNUZ?"

Peki ben bu aileye soruyorum: Siz gün ışımadan 9-10 yaşındaki çocuğunuzu ne cesaretle o köpeklerin orada olduğunu bile bile tek başına gönderiyorsunuz? Ne cesaretle kardeşim.

"KÖPEKLER DIŞINDA HERKES SUÇLU"

Burada köpekler dışında herkes suçlu. Köpeklerin hiçbir suçu yok. Köpekler gün ışıyana kadar bölgesini korur. Gün ışımadığı için oradan geçen canlıyı tehdit olarak görüyor. O çocuk da karanlıkta okula gittiği için böyle oldu. Bu köpekleri siz bu hale getirdiniz. Ve biz yaşadığımız sürece beslemeye devam edeceğiz. Kimse kusura bakmasın. Aç hayvan beslenmez mi ya. Siz insan değilsiniz, vicdansızsınız. Biz de mi vicdansız olalım. Sokakta köpek olur mu diyorlar. Sokakta köpek olmaz diyorsan al evinde bak o zaman! Hayvan düşmanı sana diyorum. Biz köpeklerin sokakta mutlu olduğunu biliyoruz, o yüzden sokakta besliyoruz.

Sokak köpeklerini değil, parçaladıkları Tunahan'da kabahat buldu: Köpekler dışında herkes suçlu

NE OLMUŞTU?

Ankara'nın Keçiören ilçesinde geçtiğimiz günlerde sabah saatlerinde okula gitmek için evinden çıkan ve sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan Tunahan Yılmaz ağır yaralanmıştı. Olayın ardından Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hastanesi'ne sevk edilmişti. Yılmaz'ın yoğun bakım servisindeki tedavisi devam ediyor.

Sokak köpeklerini değil, parçaladıkları Tunahan'da kabahat buldu: Köpekler dışında herkes suçlu
Başıboş köpekleri değil, parçaladıkları Tunahan\'da kabahat buldu: Köpekler dışında herkes suçlu

Son Dakika Güvenlik Başıboş köpekleri değil, parçaladıkları Tunahan'da kabahat buldu: Köpekler dışında herkes suçlu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (24)

 • Biyo Art: Bu kadını barınağa kapatın çok seviyor aynı yerde yaşasın birkaç ay. Ben çocuğun ailesinin yerinde olsam bu kadına dava açardım 594 44 Yanıtla
 • erkan ekingen: Batman ilinde çalıştığım kurumun etrafında başı boş gezen sokak köpeklerine her zaman kurumun yemeklerinden verirdim, geçen hafta tam yemek verirken 2 tanesi koluma saldıracak şekilde üstüme geldi ve kendimi geri çektim.Sokak köpeklerinin o andan itibaren sadece barınaklarda veya sahiplenmiş hayvanlar olması gerektiğini tekrar anladım. 415 28 Yanıtla
 • Şaban Bulut: Asıl ahlaksız olan o konuşan kadın... 366 28 Yanıtla
 • ahmet bayrak: Bence köpekleri de bu kadını da aynı barınağa tikmak lazim 352 24 Yanıtla
 • Şaban Bulut: Asıl ahlaksız olan bu kadın.birgün benim yanımda duran kızıma saldırdi bir anda ne oldugunu anlamadık 308 26 Yanıtla
 • erdem yıldırım: Köpekler vahşice bu yüzden bu kadın kendi ırkını koruyor yani bununda ondan bir farkı yok bahane hazır 158 15 Yanıtla
 • Mahmut Yamaç: Abla'nın yüzünde nur var sanki, ben öyle gördüm. 123 31 Yanıtla
 • erdem yıldırım: Orada ailenin suçu yok yakın okula servis vermiyorlar uzak okula ise yakınında okul var diye kayıt yapmıyor o köpeklerin oradan alınıp kullanılmayan adalara götürülmesi lazım bazı hayvan severler sanki kendi ırkını koruyormuş gibi hayvandan beter 131 14 Yanıtla
 • Serkan Basar: boş muhabbet bunlar bir dengesizin söylediklerini ciddiye almayın bunu haber yapanıda 131 10 Yanıtla
 • Mustafa Öztürk: Sizin bu hayvanlardan çıkarınız ney onu söyleyin 111 11 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne atama yapıldı
  02:59 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne atama yapıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan atama kararı sonucunda Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne Murat Mutlu atandı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk atandı. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'ne ise mevcut Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın atandı. Atama kararlarına göre Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın da görevden alındığı belirtildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürlüklerine yeni atamalar gerçekleştirdi
  00:54 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürlüklerine yeni atamalar gerçekleştirdi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Mersin İl Emniyet Müdürü görevden alındı ve yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü atandı. Ayrıca, Van İl Emniyet Müdürü Kayseri'ye, Van İl Emniyet Müdürlüğüne ise yeni bir atama yapıldı. Batman İl Emniyet Müdürlüğüne de yeni bir isim atandı.

 • Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri Değişti, 29 İl Müdürü Atandı
  00:31 Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri Değişti, 29 İl Müdürü Atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre, Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri değişti. Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alınırken, yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk getirildi. Ayrıca, Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne Atanur Aydın, Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne Murat Mutlu ve Batman İl Emniyet Müdürlüğü'ne İbrahim Kaba atandı. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 29 yeni Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü de atanmıştır.

 • Darıca'da Ehliyetsiz Sürücü Polis Memuruna Çarptı
  00:09 Darıca'da Ehliyetsiz Sürücü Polis Memuruna Çarptı

  Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dur ihtarına uymayan ehliyetsiz bir sürücü, otomobiliyle çarparak bir polis memurunu yaraladı. Yaralanan polis memuru tedavi altına alındı. Sürücü ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 • Kocaeli'de Uyuşturucu ve Kaçakçılık Operasyonlarında 61 Kişi Tutuklandı
  23:47 Kocaeli'de Uyuşturucu ve Kaçakçılık Operasyonlarında 61 Kişi Tutuklandı

  Kocaeli'de geçen ay gerçekleştirilen uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonlarında gözaltına alınan 61 kişi tutuklandı. Operasyonlar sonucunda 2 kilo 739 gram esrar, 42 kilo 57 gram eroin, 8 kilo 866 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Ayrıca, 10 bin 628 uyuşturucu hap, 546 sentetik ecza, 13 kök kenevir, 10 gram Afyon sakızı ile çeşitli silah ve para da ele geçirildi. Toplamda 864 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 9 zanlı tutuklandı
  23:33 Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 9 zanlı tutuklandı

  Muğla'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınan 9 zanlı tutuklandı. Operasyonlarda uyuşturucu madde, uyuşturucu kullanma aparatları ve para ele geçirildi. Ayrıca, 132 kişi hakkında da adli işlem başlatıldı.

 • Ordu Fatsa'da Hırsızlık Yapan Şüpheli Tutuklandı
  23:25 Ordu Fatsa'da Hırsızlık Yapan Şüpheli Tutuklandı

  Ordu'nun Fatsa ilçesinde 3 evden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma başlatarak S.A.'yı gözaltına aldı. Şüpheli adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı. Hırsızlığa konu eşyalar müştekilere teslim edildi.


Advertisement