Söke'den İdlib'e yardım tırı yola çıktı - Son Dakika

Söke'den İdlib'e yardım tırı yola çıktı

19.02.2020 12:33
Söke'den İdlib'e yardım tırı yola çıktı, System.String[]

Söke Kaymakamlığı öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile toplanan yardımlar, İdlib'e ulaştırılmak üzere Söke'den yola çıktı.

Söke Kaymakamlığı öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile toplanan yardımlar, İdlib'e ulaştırılmak üzere Söke'den yola çıktı.

Söke Kaymakamlığı öncülüğünde içerisinde İHH, Türk Kızılay Söke Şubesi, Söke Müftülüğü'nün de yer aldığı kurum ve kuruluşlarca toplanan yardımlar, İdlib'e uğurlandı. Tır'a yüklenen ve içerisinde un, zeytin, zeytinyağı, elbise, ayakkabı ve battaniye gibi birçok bağış maddesinin bulunduğu malzemeler Türkiye sınırında yer alan İdlib'teki mülteci kampına yollandı.

Söke İHH temsilcisi Sebahattin Akkın yaptığı açıklamada; Söke'den çıkan yardımların Aydın ilinde buluşacak konvoya katılacağını söyledi. Akkın; "Söke İHH,Kızılay,Sivil Toplum Kuruluşları Kaymakamlığımızın önderliğinde gerek Ticaret Odamız gerekse Sökeli vatandaşlarımızın katkılarıyla yardımlarımızı topladık. Yaklaşık Bin 200 çuval un, 15 bin adet yumurta, 100 adet yatak, 300'e yakın battaniye ve vatandaşlarımızın göndermiş olduğu gıda maddelerini hazırladık. İnşallah vatandaşlarımızın dertlerine derman olurlar. Sökelilere duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz" dedi. - AYDIN

Söke'den İdlib'e yardım tırı yola çıktı
Söke'den İdlib'e yardım tırı yola çıktı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Söke'den İdlib'e yardım tırı yola çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Gençlerin telefon kullanımına yönelik dikkat çeken araştırma: Yemeyip içmeyip telefon alıyorlar HDP'li Hasip Kaplan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah tehdit: Ona muhteşem bir jübile düşünüyoruz "Bir şekilde göreve döneceğim" diyen Trump hızlı başladı: Cumhuriyetçi Parti içindeki muhalifleri korku bastı 17 yaşındaki genç kız otelin 8. katından düşerek can verdi Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu