Son Dakika: Azerbaycan, Türkiye dışındaki tüm yurt dışı uçuşlarını iptal etti - Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan, Türkiye dışındaki tüm yurt dışı uçuşlarını iptal etti

28.09.2020 11:34

Son dakika: Ermenistan'la yaşanan çatışma sonrasında bugün kısmi seferberlik ilan eden Azerbaycan, Türkiye hariç tüm ülkelere olan yurt dışı uçuşlarını iptal etti.

Ermenistan'ın dün sabah başlattığı saldırılara karşılık veren ve başarılı sonuçlar elde eden Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkede kısmi seferberlik ilan ettiğini duyurdu. Bu kararın ardından Azerbaycan, Türkiye hariç tüm ülkelere yurt dışı uçuşlarını da durdurdu.

SEFERBERLİK CUMHURBAŞKANLIĞI SİTESİNDEN DUYURULDU

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bu kararı Azerbaycan Anayasası'nın 109. maddesinin 25. fıkrasına göre aldı. Söz konusu karar Cumhurbaşkanlığı'nın resmi sitesinden de duyuruldu. Azerbaycan Anayasası'nın 109. maddesinin 25. fıkrasında cumhurbaşkanının yetkileri arasında şu yer alıyor "Genel ve kısmi seferberlik ilan eder; seferberlik nedeniyle göreve çağrılanları terhis eder"

ALINACAK TEDBİRLER

Karara göre Azerbaycan Seferberlik ve Askerlik Devlet Hizmeti, askeri görevli bulunan vatandaşların seferberlik için askere alınmasını ve askeri nakliye konularıyla ilgili tedbirleri hayata geçirecek. Aliyev, kararla ilgili tüm konuların çözümünü de Bakanlar Kuruluna havale etti.

NE OLMUŞTU?

Dün sabah saatlerinde Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı. Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve bazı yerleşim birimlerini işgalden kurtarmıştı.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün yaptığı konuşmada ise Ermenistan'ın başlattığı saldırı neticesinde şehit ve yaralıların bulunduğunu belirterek, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Ermenistan ordusuna ait askeri araçları imha ettik. Kendi öz topraklarımızı savunuyoruz. Karabağ bizimdir, Karabağ Azerbaycan'ındır." dedi.

550'DEN FAZLA ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Ermenistan ve Azerbaycan arasında dünden beri aralıksız süren sıcak çatışma devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Ermeni birliklere ait 22 tank, 15 OSA uçaksavar, 18 İHA imha edilirken, Ermeni ordusunda görevli 550'den fazla askerin öldürüldüğünü duyurdu.

ERMENİSTAN KAYIPLARINI SAKLAMAYA ÇALIŞIYOR

Azerbaycan'dan Ermenistan ile yaşanan çatışmaya ilişkin yeni açıklama geldi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Ermenistan'ın yaşadığı kayıpları halktan saklamaya çalıştığı ifade edildi. Bakanlık, operasyonun başlangıcından şu ana kadar Ermenistan ordusunun ağır kayıplar verdiğini kaydetti.

Son Dakika: Azerbaycan, Türkiye dışındaki tüm yurt dışı uçuşlarını iptal etti
Savaş mı çıktı? Azerbaycan'ı destekleyen ülkeler ile Ermenistan'ı destekleyen ülkeler hangileri?

Son Dakika Ekonomi Son Dakika: Azerbaycan, Türkiye dışındaki tüm yurt dışı uçuşlarını iptal etti - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (5)
  • Fazıl Hanefi efendi hazretleri : CHP kafir komünist bir partidir, Cenabı Allah Türkleri her daim yalnız bırakmaz. Azeri kardeşlerimiz kafir ermenileri Allahın yardımı ile yenecektir Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • ZAFER: AZERBAYCANA YARDIM İÇİN NE CHP NEDE MUHALEFETTEN HİÇBİR İHTIRAZ YOK FAKAT ŞU VARKİ SECİMDE CHP NİN KAZANMIŞ OLDUGU VİLAYET VE YEREL BÖLGELERDEN DOLAYI BAZI KİŞİLER SANKİ MEYDANI BOŞ BULRCASINA CHP YE İFTİRA ATMAYA ÇALIŞIYOR ONUN İÇİN BU TÜR İFTİRARARA CEVAP VERMEK ZOR DEĞİL BU KİŞİLER İFTİRA İLE KİMSEYE BİR CÜMLE DAHİ YEDİREMEZ BİR TÜRK OLAMADINIZ YAZILI KİŞİ İFTİRA İLE KENDİNİ SANKİ TÜK OLMUŞ ZANNEDİYOR BUNLAR KİM BEL Lİ NE İÇİN İFTİRA ATIYOR ODA BELİ BUNLAR ALIŞTILAR ARTIK İFTİRAYA . Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
  • Neco: Chp kadar taş düşsun. Türklükte sen ve kastettigin sözde parti Türklugü inkar eden Arapligi yegleyen,Türkun milliyetini ezmekle övunen gayri milli,Türk haricinde herşey olabilen omurgasiz bir şey. Cevap Yaz 1 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş! Model Ansley Pocheco, evine girip ailesinin üzerine yürüyen iki soyguncuya ateş açtı Dinlenme tesisinde doğurduğu bebeği çöpe atıp yolculuğuna devam etti! Evlat katili kadın yakayı ele verdi Son dakika: Merkez Bankası'nın sürpriz faiz kararı sonrası dolar ve altın rekor kırdı Yanında mastürbasyon yapan muavini videoya alan genç kız: Sözlü taciz edip bana dokundu Son Dakika! Aliyev: Dağlık Karabağ'a gözlemci ve barış gücü gönderilmesi konusunda Bakü, kendi koşullarını sunacak Zeynep Koçak, erkek takipçisinin müstehcen mesajını ifşa etti