4 aylık esaret! Acımasız koca, yeni evli karısına yapmadığını bırakmadı - Son Dakika

4 aylık esaret! Acımasız koca, yeni evli karısına yapmadığını bırakmadı

22.08.2021 18:17

14 Nisan 2019'da dünyaevine girdikten sonra evliliğinin başlarından bu yana şiddete uğrayan Fatma Yasak isimli genç kadın, sancılı sürecin 4 ay sürdüğünü ve daha sonra boşanmak zorunda kaldığını anlattı. Genç kadın, boşanma sürecinden sonra eski eşinin kendisini silahla alıkoyduğunu belirterek sosyal medyadan yardım istedi. Sosyal medya kullanıcılarının destek vermesinin ardından şahısla ilgili harekete geçildi. Gözaltına alınan şahıs, hakim karşısına çıkacak.

Fatma Yasak isimli genç kadının sosyal medyada anlattıkları gündem oldu. Dünyaevine girdikten sonra eşinden şiddet görmeye başlayan kadın, şiddetin aylar sürmesinin ardından boşanma kararı aldı. Ancak yine bir türlü eski eşinden kurtulamayan kadın, şahsın kendisini silahla alıkoymasının ardından sosyal medyada yardım çağrısında bulundu. Sosyal medya kullanıcılarının yardımıyla polis harekete geçti.

"YAŞAMAK İSTİYORUM SESİMİ DUYUN"

Şiddet gördüğü için eşinden boşandığını ifade eden Fatma Yasak isimli kadının anlattıkları sosyal medyanın gündemine oturdu. Eski eşi Alper Tasalı tarafından silahla alıkonulduğunu ifade eden Fatma Yasak, ölümden kurtulduğunu ancak gözaltına alınan Tasalı'nın tutuksuz yargılandığını ifade etti. Yasak, "Ben yaşamak istiyorum. Lütfen sesimi duyun" dedi.

4 aylık esaret! Acımasız koca, yeni evli karısına yapmadığını bırakmadı

"ŞİDDET DAHA İLK AYLARDAN BAŞLADI"

Yasak, yaşadığı süreci sosyal medya hesabından detaylı bir şekilde anlattı. Evliliğinin ilk aylarından itibaren şiddet gördüğünü belirten Fatma Yasak şu ifadelere yer verdi:

14 Nisan 2019 tarihinde Alper Tasalı isimli şahısla evlendik. Evliliğimizin ilk 4 ayı annesi ile yaşamaya karar verdik. Bir işe girdim ve çalışmaya başladım. Hedefimiz kendi evimize çıkmaktı fakat hayalini kurduğum şeyler aynı şekilde gerçekleşmedi. Daha evliliğimizin ilk ayında başladı şiddet, dayak, hakaretler. Her akşam işten gelir yemeğimizi yer odamıza geçerdik ardından tartışma, ardından dayak yeme, ardından uyku ve sabah tekrar işe gitme. Bu böyle 4 aya yakın sürdü ve bu duruma eşimin annesi de defalarca tanıklık etti.

"HAFTADA 1 VEYA 2 KEZ AİLEMİN EVİNE GELİYORDU"

Daha sonrasında 28 Ağustos 2019 tarihinde o evden çıktım ve aile evime döndüm fakat kabusum bitmedi. Telefonuma bitmek bilmeden gelen tehdit mesajları hakaretlerin ardı arkası kesilmedi. Bir şekilde kendisini aileme ve bana ben pişmanım diyerek inandırdı ve barışmaya ikna etti. Daha sonrasında o kendi annesinde bense kendi ailemle yaşadığım bir yıllık bir durumun içine düştüm. Kendisi haftada 1 veya 2 kez ailemin evine gelerek evliliği sürdürme çabasındaydı. Bu süre içerisinde de defalarca ayrılmak için çaba gösterdim fakat televizyonlara çıkan kadınları öldürüp serbest kalan insanları gördükçe korktum ve hep sineye çekmeye başladım.

"BİR GÜN DALGINLIKLA KAPIYI AÇTIĞIMDA EVE GİRDİ"

Bir gün evdeyken birden kapı çalındı ve dalgınlıkla kapıyı açtığımda kendisini karşımda gördüm elinde bir bıçak vardı ve bana saldırmaya başladı. 1 saat boyunca ölmemeye çabaladım birine seslenmek için kaçsam bile beni kolaylıkla yakalayabilirdi ve şu an size bu yazıyı yazamazdım. O gün de öldüremedi beni. Ama son olmadı da. 1 yıl bu şekilde geçtikten sonra bana kendisinin bir ev tuttuğunu artık hayatımızın güzel geçeceğini kendisinin değiştiğini söyledi. İnandım. İnanmamam gerektiğini bile bile inandım ve 2020 Ekim ayında kendi evimize çıktık. İlk birkaç ay her şey güzel gibi gelirken sonrasında tekrardan gerçek yüzüyle bana geldi. Bu leblebi neden dışarda, internetim kesildi, 'Neden yemek yapmıyorsun' gibi bin bir çeşit şeyden kavgalar yükselmeye başladı ve kaçınılmaz son olan şiddetle yine yüz yüze geldim.

4 aylık esaret! Acımasız koca, yeni evli karısına yapmadığını bırakmadı

"40 BİN TL PARA İSTEDİ"

Sürekli kendisinin bana yetemediğini söyleyen bir adamla sürekli benim onu parası olmadığı için, altında arabası olmadığı için aldatacağımı düşünen adamla geçen 2 yılın sonunda adalete koşmaya cesaret buldum ve 2021 Temmuz ayında eşyalarımı alarak ailemin evine geldim. Kendisi ilk başta anlaşmalı boşanmayı kabul etmediğini ona 40 bin TL para verirsem kabul edeceğini söyledi. Bunun üzerine ona çekişmeli dava açacağımı ve yaptığı her şeyi anlatacağımı söyleyince anlaşmalı boşanma davasını kabul etti. İmza attı fakat yine de iş böyle kalmadı. Davayı açtıktan sonra yine devam eden tehdit mesajları, hakaret mesajlarıyla devam eden 1 aylık süreç sonunda dün olaylar patlak verdi.

4 aylık esaret! Acımasız koca, yeni evli karısına yapmadığını bırakmadı

"ARACA BİNDİRİP HIZLA YOLA ÇIKTI"

20 Ağustos 2021 tarihinde öğlen 12 çeyrek sularında ailemin evinden iş görüşmesine gitmek amaçlı çıktım. Durağa kadar minibüsle gittikten sonra durakta indim ve yürümeye başladım. ve önümde beyaz Toyota Corolla marka bir araç durdu. İçinden Alper Tasalı indi ve elinde silah vardı. Öncelikle bana 'arabaya bin' dedi o an kaçmak benim için ölüm olurdu ki, kaçmama fırsat tanımamak adına elindeki silahı yan tarafıma doğru ateşledi ve arabaya bin diye tekrarladı. Ben de binmek zorunda kaldım ve çevremizden o an polise ihbar edenler olmuş bu durumu araca binerken 3 defa KADES uygulaması üzerinden çağrı gönderdim. Araca beni bindirdikten sonra hızla yola çıktı.

"SİLİVRİ'DE BOŞ ARAZİYE ÇEKECEĞİNİ SÖYLEDİ"

Nereye gidiyoruz dediğimde Silivri'de boş bir araziye çekip önce beni sonra kendini öldüreceğini dile getirdi. O sıralarda KADES'ten ihbarımı gören ekipler beni aradı. Polis olduklarını anlamaması için 'iş görüşmesine gideceğim yer arıyor' dedim ve telefonu açtım. Polis memurlarına iş görüşmesine gelemediğimi, acil Silivri tarafına gitmem gerektiğini ve şu an Silivri'ye gidiyor olduğumu belirttim. İlk başta anlayamadılar ve KADES'ten aradıklarını söylediler. Ben de 'evet biliyorum adresinizi fakat gelemiyorum anlıyorsunuz değil mi' dediğimde anladılar ve benden WhatsApp üzerinden konum istediler. Onlara konumu hızlıca atıp mesajları silmiştim görmemesi için fakat tekrar gelen bir mesajla telefonumu elimden aldı ve polisle iletişime geçtiğimi fark etti. Daha sonra ikimizin telefonunuza camdan fırlattı ve hızla yola devam etti. Telefonlar da gidince yapabileceğim en doğru şeyi düşündüm ve onu barışacağımıza ikna ettim.

NÖBETÇİ MAHKEME TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE BIRAKTI

Ona silahla polisin bizi görmesinin sıkıntı olacağını silahı ailemin evine bırakmamızı oradan birkaç eşyamı alıp çıkacağımı ve daha rahat gidebileceğimizi söyledim. İlk başta yanaşmadı fakat sonunda ikna ettim ve eve geri dönüş yoluna girdik. Sonrasında silahı mermileri ve bıçağını alıp eve çıktım. Eve çıktığım anda babama durumu anlattım ve polis ekiplerini aradık. Ekipler geldi ve bizi önce hastaneye ardından büroya götürdüler. Öğlen 1'den akşam 8'e kadar süren bu durumun ardından bu şahsı nezarethaneye koydular. Sabah ise nöbetçi mahkemeye çıkacağını söylediler. Herkesin bildiği gibi kişiyi hürriyetinden alıkoyma bir suç iken bu işe hile şantaj ve silah girdiğinde cezası daha da artan bir suç. Fakat bugün Alper Tasalı'nın nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılandığını öğrendim.

"ÖZGECAN GİBİ ALEYNA GİBİ OLMAK İSTEMİYORUM"

Şimdi bu adam bir kez bir suç işleyip çıktı ve şunu düşünecek ben bu kadını öldürsem de yine çıkarım. Ben yarın veya 1 ay sonra televizyona bir kadın daha katledildi haberiyle görülmek istemiyorum. Ben yaşamak istiyorum. Nefes almaya devam etmek gülmek istiyorum. Alper Tasalı potansiyel bir katildir ve buna göz yummayın ben Özgecan gibi Aleyna gibi olmak istemiyorum bu kişinin tutuklanmasını ve 2 yıldır bana yaşattıklarının cezasını çekmesini istiyorum. Lütfen sesimi duyun ve duyurun. Fatma Yasak ayrıca kendisine gönderilen tehdit mesajlarını da paylaştı. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Alper Tasalı sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Uzaklaştırma kararı alınan Alper Tasalı'nın silahına da polis tarafından incelenmek üzere el konuldu.

YENİDEN GÖZALTINA ALINDI

Sosyal medyada yaptığı paylaşımla boşanma aşamasındaki eşi tarafından şiddete uğradığını belirterek yardım isteyen Fatma Yasak'ın kocası Alper Tasalı, savcılığın itirazı üzerine hakkında çıkarılan tutuklamaya yönelik yakalama kararı sonrası tekrar gözaltına alındı.

SERBEST KALMIŞTI

Fatma Yasak'ın ihbarıyla gözaltına alınan Alper Tasalı, soruşturma başlatan Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuklama istemiyle nöbetçi Büyükçekmece Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmiş, nöbetçi hakimlik de adli kontrol tedbiri uyguladığı Tasalı'yı serbest bırakmıştı.

ADLİYEYE SEVK EDİLMESİ BEKLENİYOR

Bu karara soruşturma savcılığınca itiraz edildi. İtirazı değerlendiren hakimlik, şüpheli Tasalı hakkında, "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.

Bu karar sonrası şüpheli, tekrar yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli Alper Tasalı'nın yarın Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edilmesi bekleniyor.

YORUMLAR (2)
  • Sebahat Can: Empati kızlar empati .anneler babalar in evliliklerinizi mahvetmeyin .hayal dünyasından kurtulup gerçeklere dönün sizde evlatlar doğuracak evleneceeceksiniz ya muhtaç olursanız evlatlara .Empati çok önemli Cevap Yaz 2 8 Yayından Kaldır
  • Sebahat Can: Eşinin annesini sorun edip yazık etmişsin evliliğine ..kızım..keşke eşini gerçekten sevdeydin annesi yük olmazdı sana ..yıllarca kaynana kayınbaba görümce kayın beraber oturup eşiyle evliliğine devam eden ve çocuklarını da o kalabalık ortamda mutlulukla büyüten kadınlarımızın canı yokmuydu onlardan ne fark hissettin empati lütfen empati Cevap Yaz 2 9 Yayından Kaldır
500
ABD: Bağımsızlık günü kutlamasında 6 kişiyi öldüren zanlı gözaltında ABD: Bağımsızlık günü kutlamasında 6 kişiyi öldüren zanlı gözaltında
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 4 aylık esaret! Acımasız koca, yeni evli karısına yapmadığını bırakmadı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement