DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2 - Son Dakika

DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2

21.09.2020 10:08
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2, System.String[]

Okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenciler sabah saatlerinde yollara düştü.

Okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenciler sabah saatlerinde yollara düştü. İstanbul genelinde okul yolundaki servislere jandarma ekipleri tarafından koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Jandarma helikopterinin de destek verdiği denetimde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Okulların kademeli olarak yüz yüze eğitime başlaması ile birlikte öğrenciler ve okul servisleri sabah saatlerinde yollara düştü. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik, Jandarma Asayiş ve Motosikletli Asayiş ve Trafik Timlerinin katılımıyla kent genelinde 188 personelle okul servislerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Çekmeköy'de yapılan denetimde okul servisleri jandarma ekipleri tarafından durduruldu. Gerekli belgelerin kontrolleri yapılırken, öğrencilerin sosyal mesafe ve maske kuralına uyup uymadıkları kontrol edildi. Servislerde öğrencilerin mesafeli olarak oturduğu ve maske taktıkları görüldü. Okula giden öğrencilere jandarma tarafından çanta hediye edildi. Denetime bir jandarma helikopteri de destek verdi.

"ÜSTÜMÜZE DÜŞEN BÜTÜN SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRİYORUZ" Servis şoförü Ali Ekber Uludağ, "Aynı önlemi evde de alıyoruz. Çünkü çocuklar var. Elimizden geldiği kadar üstümüze düşen bütün sorumlulukları yerine getiriyoruz. Başta kendi ailemiz ve veliler olarak bu kurallara uyduğumuzu belirtmek isteriz" diye konuştu.

"MASKEMİ ÇIKARMAYACAĞIM"

Okula giden 1'inci sınıf öğrencisi Batuhan Turpoğlu, "Heyecanlıyım. Güzel şeyler hissediyorum. Maskemi çıkarmayacağım. Herkes maskesini takmalı" şeklinde konuştu.

- İstanbul
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2 - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Türkiye 50 milyon Çin, 25 milyon Alman aşısı alacak Sinisa Mihajlovic'in kızı Viktorija, sevgilisiyle dudak dudağa sarmaş dolaş poz verdi Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Kiralık katil" iddialarına Kadir Şeker'in avukatından yanıt: Temeli olmayan iftiralar Yolun ortasında geri geri yürüyen kadın, polise zor anlar yaşattı Yıldız Tilbe, aşı ve HES kodu başta olmak üzere her şeye karşı çıktı: Devlet dahi yaptıramaz