Son dakika haberleri! Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Sakar, Kosova Adalet Bakanı Selimi'yi ziyaret etti - Son Dakika

Son dakika haberleri! Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Sakar, Kosova Adalet Bakanı Selimi'yi ziyaret etti

13.08.2020 19:37
Son dakika haberleri! Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Sakar, Kosova Adalet Bakanı Selimi'yi ziyaret etti, System.String[]

Gelen son dakika haberlerine göre Kosova Adalet Bakanı Selim Selimi, Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar'ı kabul etti.

Kosova Adalet Bakanı Selim Selimi, Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar'ı kabul etti.

Kosova Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Selimi, "Kosova'nın devlet inşa sürecinin her aşamasında ve özellikle de Kosova'nın uluslararası öznelliğinin güçlendirilmesi" yönünde Türkiye'nin sağladığı destekten dolayı Sakar'a teşekkür etti.

Selimi, yasama gündemi, Ticaret Mahkemesinin kurulması, hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesi ve adalet sistemindeki reformlar gibi görevde bulunduğu süredeki öncelikleri hakkında Sakar'ı bilgilendirdi.

Büyükelçi Sakar da Ticaret Mahkemesinin kurulmasının çok önemli ve yararlı olduğunu ifade ederek, bu şekilde yabancı yatırımcılara son derece pozitif bir mesaj iletileceğini vurguladı.

İki ülke arasındaki iş birliğin güçlendirilmesi yönünde hazır olduklarından dolayı Selimi'ye teşekkür eden Sakar, Türkiye'nin Kosova devleti ve kurumlarını her önemli süreçte desteklemeye devam edeceğinin altını çizdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri! Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Sakar, Kosova Adalet Bakanı Selimi'yi ziyaret etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Ünlü tenisçi Zverev'den şiddet gören Sharipova korku dolu anları anlattı: Yastıkla boğmaya çalıştı Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı