Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger' - Son Dakika

Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger'

28.10.2020 15:22

Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger' Samsun'un Havza ilçesinde kurulan 'İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifi'nde yapılan ve tamamı doğal gıdadan oluşan 'Anne Burger', çocuklar tarafından beğeni ile tüketiliyor.

Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger'

SAMSUN - Samsun'un Havza ilçesinde kurulan 'İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifi'nde yapılan ve tamamı doğal gıdadan oluşan 'Anne Burger', çocuklar tarafından beğeni ile tüketiliyor.

Üreten ve üretmek isteyen kadınlardan oluşan İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifi'nde yapılan işler herkes tarafından takdirle karşılanıyor. İmece usulü çalışmayla birlikte kooperatifleşme bilinci ile üreten kadınlar evlerde yaptıkları tamamı el emeği ve doğal olan gıda ürünlerini dükkanda satışa sunuyor. Ayrıca bir araya gelen kadınlar çocukların daha sağlık beslenebilmesi için 'Anne Burger' üretimine başladı. Organik sebzelerin ve sağlıklı köftenin, Havza'nın 'pıtıl' diye bilinen ekmeğiyle bir araya gelmesiyle eşsiz bir lezzet ortaya çıkaran kadınlar markalaşma yolunda hızla ilerliyor. Çocukların uğrak yeri olan dükkanda kadınlar üreterek ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Kooperatifte görev yapan Nihal Baştuğ, "Biz Havza'da kadınlar tarafından bir kooperatif kurduk. Biz kadınlar olarak gönüllük esası ve birlik beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Amacımız tüm kadınlara ulaşabilmek ve onların sesi olmaktır. Ben değil biz diyerek bir araya geldik. Bir 'Anne Burger' yaptık. Çocuklara daha sağlık şeyler beslemek istiyorum. Bunun için 'Anne Burger' yapmak istedik. Dışarıda katkılı ekmek, katkılı köfte yedirmemek için kendimiz yaptığımız bir yemeği yedirmek istedim. 'Anne Burger' yemek isteyen çok kişi oluyor. Markalaşma ile ilgili Havza Ticaret Odası ile iletişime geçildi" dedi.

Kooperatifte görev yapan Ayşegül Arslan ise, "Havza'da üreten, çalışan kadınlar ulaşmak onlara destek olmak adına oluşturduğumuz kooperatifte imece usulüyle çalışıyoruz. Kırsaldaki kadınlara ulaşmak onlara pazar alanı oluşturmak istiyoruz. Raflarda yer alan ürünleri bize güç katacaktır. Bingül Alış hocamız önderliğinde kurulan bu kooperatifte üretmeye devam ediyoruz. Bizi destekleyen Havza Kaymakamlığına, Havza Belediyesine, Havza Ticaret ve Sanayi Odasına ve tüm Havzalılara teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger'
Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger'
Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger'
Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger'

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Üreten kadınlardan çocuklar için katkısız 'Anne Burger' - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Demba Ba'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek: Avrupa'nın anlattığıyla benim gördüğüm aynı değil Anaokulu öğretmeni genç kız "Sadece sevdim" diye not bırakıp hayatına son verdi Bilim Kurulu'nun ilk kez İstanbul'da yapıldığını açıklayan Bakan Koca, iç karartan tabloyu tekrar hatırlattı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı Koruma kararı aldıran nişanlısını ve annesini öldürüp intihar etti! Düğünleri pandemi nedeniyle ertelenmiş Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım