Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu: 75 ölü, 60 yaralı - Son Dakika

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu: 75 ölü, 60 yaralı

26.10.2020 15:27

Son dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu. Yapılan saldırıda en az 75 kişinin hayatını kaybettiği, 60 kişinin yaralandığı bildirildi.

Askeri muhalif kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, İdlib'in batısındaki Duveyle köyünde konuşlu Suriye Milli Ordusu'na bağlı Feylakuş Şam güçleri havadan vuruldu. SMO'nun eğitim alanına düzenlenen saldırıda en az 75 kişinin hayatını kaybettiği, 60 kişinin yaralandığı bildirildi.

UÇAKLAR RUSYA'YA AİT

Öte yandan kaynaklar, saldırıyı gerçekleştiren savaş uçaklarının Rusya'ya ait olduğunu belirtti.

İDLİB'DE SON DURUM

Türkiye, Rusya ve İran arasında 4-5 Mayıs 2017'de gerçekleşen Astana toplantısında, İdlib ve komşu illerin ( Lazkiye, Hama ve Halep vilayetleri) bazı bölgeleri, Humus ilinin kuzeyi, başkent Şam'daki Doğu Guta ile ülkenin güney bölgeleri (Dera ve Kuneytra vilayetleri) olmak üzere 4 'gerginliği azaltma bölgesi" oluşturuldu.

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu

TÜRKİYE VE RUSYA SOÇİ'DE EK MUTABAKATA VARDI

Rejim ve İran destekli teröristler, Rusya'nın hava desteğiyle 4 bölgeden 3'ünü ele geçirip İdlib'e yöneldi. Türkiye, Eylül 2018'de Rusya ile ateşkesi güçlendirmek için Soçi'de ek mutabakata vardı.

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu

MOSKOVA'DA YENİ MUTABAKAT SAĞLANDI

Rusya ve rejim güçleri, Mayıs 2019'da tüm bölgeyi ele geçirmek için operasyonlara başladı ve İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi içinde çok sayıda büyük yerleşimi ele geçirdi. Son olarak Türkiye ve Rusya arasında 5 Mart'ta Moskova'da yeni bir mutabakat sağlanmış ve ateşkes ilan edilmişti.

YORUMLAR (17)
  • abdurrahman Düşüngen: Kötü kader. Allah rahmet eylesin. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • DEİST.: ILIMLI TERÖRİST BUNLAR ,İSLAMİ KATİLLER. Cevap Yaz 1 3 Yayından Kaldır
  • ILIMLI SICAK: TERÖRİSTE ILIMLI DEYİNCE SEMPATİK Mİ OLUYOR? PEMBE KIYAFET GİYDİRİN ŞİRİN DEYİN BİRDE. TERÖRİST TERÖRİSTTİR SİZ NE AD TAKARSANIZ TAKIN . 2 YÜZLÜ POLİTİKALARINIZ ÜLKENİN ADINI AYAKLAR ALTINA SERDİ. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Ukrayna: Tüm ağır yaralı esir askerleri Rusya'ya teslim ettik Ukrayna: Tüm ağır yaralı esir askerleri Rusya'ya teslim ettik Litvanya Başbakanı Simonyte: 'Rusya yenilmediği sürece durmayacak' Litvanya Başbakanı Simonyte: 'Rusya yenilmediği sürece durmayacak' ABD ile Çin arasında Güney Çin Denizi'ndeki gerginlik devam ediyor ABD ile Çin arasında Güney Çin Denizi'ndeki gerginlik devam ediyor

Son Dakika Güncel Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu: 75 ölü, 60 yaralı - Son Dakika


Advertisement