Sosyal Medya Linci Bu Sefer Yazar Murat Menteş'i Vurdu - Son Dakika

Sosyal Medya Linci Bu Sefer Yazar Murat Menteş'i Vurdu

16.02.2015 17:13
Sosyal Medya Linci Bu Sefer Yazar Murat Menteş'i Vurdu, System.String[]

Sosyal medyada trollerinin son linç kurbanı yazar Murat Menteş oldu.

Sosyal medyada trollerinin son linç kurbanı yazar Murat Menteş oldu. Menteş'in Mayıs 2014'te Kocaeli Kitap Fuarı sırasında yaptığı bir konuşmanın videosu sosyal medyada kısa sürede günün konusu haline geldi. Yoğun eleştiriler sonra Üsküdar Belediyesi 1. Üsküdar Kitap Fuarı dahilinde 21 Şubat günü gerçekleşmesi planlanan ‘Murat Menteş söyleşi ve imza etkinliğini' iptal etti.

Murat Menteş, geçen yıl Kocaeli Kitap Fuarı'nda iktidar partisine yönelik sert eleştirilerde bulunduğu bir konuşma yapmıştı. Üsküdar Belediyesi de özellikle ‘ak troll' olarak adlandırılan sosyal medya kullanıcılarının tepkileri üzerine geri adım atarak, bu yılki fuar için önceden duyurusunu yaptığı Murat Menteş söyleşisini iptal ettiğini duyurdu.

Murat Menteş'e yönelik sosyal medya linci yazarların tepkisini çekti. Yazar K. Egemen İpek, “Aylar önce yapılan konuşmayı bölük pörçük yayınlayıp Murat Menteş'e saldırmak ha?! Hadi durmayın saldırın! Sizden korkan sizin gibi olsun!” ifadelerini kullanırken, şair Hakan Arslanbenzer ise “Murat Menteş aleyhindeki kampanya uygunsuz. Belediyeler CHP dönemindeki gibi belli bir partinin arpalığı olmamalı.” değerlendirmesini yaptı.

Murat Menteş, gezi eylemleri sırasında köşe yazarlığı yaptığı Yeni Şafak gazetesinde hükümetin sert tutumunu eleştiren yazılar kaleme almış, daha sonra birçoğu kendi gazetesinden olmak üzere gelen yoğun eleştiriler üzerine köşe yazarlığını bırakmıştı. Menteş, Türkiye'de çok okunan 'Korkma Ben Varım', 'Dublörün Dilemması', 'Ruhi Mücerret' gibi romanlara imza atmıştı.

Sosyal Medya Linci Bu Sefer Yazar Murat Menteş'i Vurdu

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Sosyal Medya Linci Bu Sefer Yazar Murat Menteş'i Vurdu - Son Dakika


Son Dakika

Depremi mavi ay mı tetikledi? 16 Kasım'ı işaret eden ünlü astrolog Aysun Koç'tan ürküten sözler Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu'nun koronavirüse yakalandığı iddia edildi Tsunami videosu çeken genç, suda sürüklenen kişinin babaannesi olduğunu fark edince feryat etti Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor AFAD: Depremzedeler için gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç var Kızını arayıp "Cesetleri alın" diyen baba, eşini öldürüp aynı silahla hayatına son verdi Serenay Sarıkaya, annesiyle İzmir'den dönerken depreme yakalandı Göztepe Kulübü, daha önce kulüpte staj yapan Ali Çağın Kaygusuz'un enkaz altında olduğunu açıkladı