Soyer'den kahraman itfaiye erine teşekkür - Son Dakika

Soyer'den kahraman itfaiye erine teşekkür

04.12.2019 14:08
Soyer'den kahraman itfaiye erine teşekkür, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak ilçesinde yangın çıkan eve girerek bir kişiyi yaralı olarak kurtaran İtfaiye Eri Mehmet Çağlar'ı evinde ziyaret ederek teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak ilçesinde yangın çıkan eve girerek bir kişiyi yaralı olarak kurtaran İtfaiye Eri Mehmet Çağlar'ı evinde ziyaret ederek teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette Soyer'e, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran, İtfaiye Daire Başkanı Murat Varlıorpak ve DİSK 3 No'lu Şube Başkanı Faruk Saral eşlik etti.

Soyer, Çağlar'ın fedakarca davranarak yangında 24 yaşındaki kadını kurtardığını dile getirerek, "Bizi çok gururlandırdın. Cesaretinden dolayı teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Mehmet Çağlar ise evde kadını baygın halde bulduğunu ve kendi hava maskesini kadına takarak kadını dışarıya çıkardığını söyledi.

Çağlar'ın çocuklarıyla sohbet eden Soyer, "Kahraman bir babanız var. Çok özel bir insan. Bizi çok onurlandırdı. İyilik ve heyecan ölmemiş." ifadelerini kullandı.

İzmir'in Konak ilçesi Akarcalı Mahallesi'ndeki iki katlı binanın zemin katında 3 Aralık'ta çıkan yangında, içeride mahsur kalanların bulunduğunun belirtilmesi üzerine İtfaiye Eri Mehmet Çağlar eve girmiş, Özgehan Gökçay'ı kurtarmıştı. Dumandan etkilenen Çağlar ve yaralanan Gökçay, hastaneye kaldırılmıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Soyer'den kahraman itfaiye erine teşekkür - Son Dakika


Son Dakika

Dolarda hareketli anlar yaşanıyor! Bir günde 30 kuruş birden yükseldi Şarkıcı Öykü Gürman, tepki çeken sözlerine açıklık getirdi: Yanlış anlaşıldım Yerli koronavirüs aşısı 44 kişiye uygulandı, yan etki görülmedi Altının kilogramı 470 bin 700 liraya yükseldi Türk gemisine yapılan baskınla ilgili Cihat Yaycı'dan bomba yorum: AB Zirvesi öncesi karşı koz elde etmeye kalktılar ancak başaramadılar Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikirtepe talimatı: Kentsel dönüşümü TOKİ ve Emlak Konut yapacak Ve korkulan oldu! İstanbul'daki koronavirüs haritasında her yer kırmızıya boyandı Vaka rekorları kırılan ABD'de yapılan düğün merasimi şoke etti: Sinagogdaki kutlamaya tam 7000 kişi katıldı