Son Dakika Haberleri: Şule Çet'in ölümünden 14 ay sonra olay yerinde 'biyolojik leke' aranacak

Şule Çet'in ölümünden 14 ay sonra olay yerinde 'biyolojik leke' aranacak

2 ay önce

Şule Çet'in 14 ay önce bir plazada şüpheli ölümüyle ilgili olarak; kan, tükürük, sperm gibi biyolojik lekelerin tespiti için olay yerinde bilirkişi eşliğinde inceleme yapılacak.

Ankara'da patronu ve patronunun arkadaşı tarafından öldürüldüğü iddia edilen 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet davasında üçüncü duruşma geride bırakılırken önemli bir gelişme yaşandı. Keşif esnasında, somut deliller elde edilebilecek lekelerin hala olay yerinde mevcut olduğu anlaşılırken, yarın bilirkişi eşliğinde inceleme yapılacak.

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in, geçen yıl 29 Mayıs günü saat 03.50'de plazanın 20'nci katından atıldığı iddiasıyla Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın tutuklu yargılandıkları davanın son celsesinde, Çet ailesinin avukatları mahkemeye Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir tarafından hazırlanan raporu sundu.

Raporda, bir takım değişik dalga boyunda ışık veren cihazlarla yapılan incelemede, halıfleks üzerinde kan, tükürük ya da sperm gibi bir takım biyolojik izlerin bulunduğu ileri sürüldü.

Mahkemeye sunulan raporda, bu izlerin olay günü plaza katında çekilen fotoğraflarla yapılan karşılaştırma sonucu tespit edildiği de iddia edildi.

Mahkeme de duruşma sonrası verdiği ara kararla, iddia edilen izlerin olup olmadığının tespiti için plaza katında inceleme yapılması kararı aldı.

Bu kapsamda yarın, naip hakim gözetiminde raporu hazırlayan Prof. Dr. Çağlar Özdemir, mahkemenin belirlediği bilirkişiler ve taraf avukatlarının katılımıyla plaza katında inceleme yapılacak.

Haber Yayın Tarihi: 16.07.2019 12:35 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Sınır tanımayan imam, boş vakitlerinde dövüş müsabakası hakemliği yapıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan antik kenti el ele tutuşarak gezdi İbrahim Büyükak, eşiyle birlikte çektirdikleri 18 yıl önceki fotoğrafı yayımladı