Suriyelilere Mevlid Programı - Son Dakika

Suriyelilere Mevlid Programı

Esenler Belediyesi ile Vatan İlmi Araştırmalar Derneği, ilçedeki Suriyeli göçmenlere yönelik mevlid programı düzenledi.

Suriyelilere Mevlid Programı, System.String[]

Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, ilçede yaşayan yüzlerce Suriyeli katıldı. Program, Güzide Özdilek İmam Hatip lisesi öğrencisi Maşuk Çetin'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Vatan Kaside Grubu'nun Arapça kasideler söylediği program, Vatan İlmi Araştırmalar Derneği'nde eğitim alan Suriyeli öğrencilerin okudukları Mevlid-i Şerif ile devam etti.

EHLİ SÜNNET ÇİZGİSİNDEN AYRILMAYIN

Programda bir konuşma yapan Vatan İlmi Araştırmalar Derneği Başkanı Coşkun Şahin, bütün Müslümanların kardeş olduğunu, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaları gerektiğini söyledi. Suriyelilere ülke olarak ,dernek olarak kucak açtıklarını, maddi ve manevi olarak yanlarında olacaklarını belirten Şahin, Peygamber Efendimizin yolunu takip etmenin ve ehlisünnet çizgisinden ayrılmamak gerektiğinin önemine değindi.

O'DUR BİZE VATAN SEVGİSİNİ ÖĞRETEN

Coşkun'un ardından kürsüye gelen İlahiyatcı-Yazar Hıdır Kartal, Suriyeliler için düzenlenen programın önemine dikkat çekerek, "Peygamber Efendimiz'in doğumunu, mevlüdünü nasıl kutlamayız ki; O'dur bizlere kardeşliği, birlik beraberlik şuuru içerisinde olmayı öğreten. O'dur bize Vatan sevgisini, vatanımızı nasıl koruyacağımızı öğreten. Anne baba hakkını öğreten, ebedi kurtuluş yolu olan Cennet'e nasıl ulaşacağımızı öğreten. Mübarek Peygamber'in izini takip eden ve ülke dışından gelen Suriyeli kardeşlerimize de eğitim veren derneğimize ve belediyeye katkılarından dolayı çok teşekkür ederim" dedi.

EFENDİMİZİN YOLUNU ÖĞRETİYORLAR

Suriyeli çocukları gönüllü olarak eğiten ve kendisi de Suriyeli olan Eğitimci Faysal Daboul ise Vatan Derneği'nin Suriyeli Müslümanlara kucak açtığını belirterek, "Dernek ismine layık bir şekilde hem kendi vatanında olanlara hem de bizler gibi başka vatanlardan gelen kişilere de eğitim veriyor. Bu hayırlı derneğin Suriyeli Müslümanlara ve bu ülkede yaşayanlara İslâm dinini ve Peygamber Efendimiz'in yolunu öğrettikleri için bütün yetkililerine ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Program, İlahiyatcı-Yazar Hıdır Kartal tarafından yapılan dua ile sona erdi.
5 Ek


Son Dakika

Survivor bayram özel çekimlerine davet edilmeyen Demet Akalın, Acun Ilıcalı'ya resti çekti: Daha da izlemem Mayoyla parka giden Serel Yereli'nin cüretkar pozları takipçilerini ikiye böldü Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Şeyma Subaşı, kendisini övdüğü paylaşımı kısa sürede yayından kaldırdı Kalça estetiği yaptıran Linet, mini şortuyla poz verdi Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı Cem Uzan torun sahibi oldu Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu Haluk Levent, Kaş'ta yanan 25 dönümlük alanı ağaçlandırmak için çalışmalara başladı İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım 3 buçuk aylık hamile olan Sinem son haliyle beğeni rekoru kırdı Çıplak pozlarıyla bir döneme damga vuran mankenden buruk bayram mesajı