Son Dakika Haberleri: Suudi Aramco'dan ABD Şirketleriyle 8 Milyar Dolarlık Protokol

Suudi Aramco'dan ABD Şirketleriyle 8 Milyar Dolarlık Protokol

7 gün önce

Suudi Arabistanlı Aramco ve ACWA Power ile ABD'li Air Products şirketleri, 8 milyar dolarlık ortak gazlaştırma ve elektrik üretimi projesi için ön protokol imzaladı.

Suudi Aramco'dan ABD Şirketleriyle 8 Milyar Dolarlık Protokol, System.String[]
Suudi Arabistanlı Aramco ve ACWA Power ile ABD'li Air Products şirketleri, 8 milyar dolarlık ortak gazlaştırma ve elektrik üretimi projesi için ön protokol imzaladı.

Şirketler tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, Suudi Arabistan'ın batısındaki ekonomi şehri Cazan'da kurulması planlanan gazlaştırma ve elektrik üretimi ortak projesindeki 25 yıllık sözleşmeyle işletme varlığı ve tesisler işletilecek.

Suudi Aramco Şirketi'nin ham madde tedarik edeceği projede, elektrik ve hidrojen üretimi yapılması planlanıyor.

ABD şirketi Air Products'ın ortak girişim anlaşmasında en az yüzde 55 hisseye sahip olması beklenirken, Aramco ve ACWA Power şirketlerinin de kalan hisseleri alması öngörülüyor.

Suudi Arabistan'nın ulusal petrol ve doğal gaz şirketi Aramco, dünyanın en büyük petrol şirketiyken ACWA Power ise Ortadoğu'nun en büyük enerji üreten şirketi.

ABD'nin önde gelen şirketleri arasında yer alan enerji, gaz ve teknolojisi alanında uzman Air Products, dünya çapında 40'tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.ABD'li Senatör Jack Reed, Trump'a Ağır Sözler: Stratejik Bir Planı Yok ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine Silahlı Saldırı

Trump'tan Bir Tehdit de Melania'ye: Beni Boşarsan Vatandaşlıktan Çıkarsın Vergi İkiye Katlandı BMW ve Tesla'nın Lüks Araçları Gümrükten Döndü