Taliban heyetinden Pakistan ziyareti - Son Dakika

Taliban heyetinden Pakistan ziyareti

02.10.2019 12:37
Taliban heyetinden Pakistan ziyareti, System.String[]

Molla Abdul Ghani Baradar'ın liderliğinde bir Taliban heyeti, barış görüşmelerindeki başarısızlık ile alakalı olarak görüşmeler yapmak üzere bugün Pakistan'ın başkenti İslamabad'a gidecek.

Molla Abdul Ghani Baradar'ın liderliğinde bir Taliban heyeti, barış görüşmelerindeki başarısızlık ile alakalı olarak görüşmeler yapmak üzere bugün Pakistan'ın başkenti İslamabad'a gidecek.

Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen Twitter'da yaptığı açıklamada, grubun kurucularından biri olan Molla Abdul Ghani Baradar'ın liderliğindeki Taliban üyelerinden oluşan bir heyetin bugün başkent İslamabad'da Pakistanlı yetkililerle görüşeceğini bildirdi. Shaheen, yazdığı tweette heyetin başarısız olan barış görüşmeleriyle ilgili önemli görüşmeler yapacağını vurguladı. Taliban temsilcileri barış görüşmelerinin çökmesinin ardından Rusya, Çin ve İran'ı ziyaret etmişti.

Pakistan-Taliban ilişkileri

Pakistan Taliban'ı 90'ların başlarında kurulduğundan beri destekliyor. ABD ve ABD destekli Afgan hükümeti Pakistan'ı, inkar etmesine rağmen, uzun yıllar boyunca Afganistan'da Hindistan etkisinin yayılmasını engellemek amacıyla Taliban'a destek vermekle suçluyor.

Barış görüşmelerine son verilmişti

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz ay, Afganistan'daki çatışmalara son vermek için Taliban'la yaklaşık bir yıldır sürdürülen görüşmelere son vermişti. ABD, Afganistan'da 18 yıldır süren operasyonlarını sonlandırmak için Taliban'la süren görüşmeleri, Taliban'ın düzenlediği saldırıda bir Amerikan askerinin hayatını kaybettiği gerekçesiyle durdurmuştu. - KABİL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Taliban heyetinden Pakistan ziyareti - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren: Aday olmayı düşünmüyorum İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Sahte içki faciasının vahametini gözler önüne seren olay! Çay termosuyla alkol satıyormuş Paşinyan'dan gerilimi artıracak çıkış: Dağlık Karabağ'a Rus barış gücünün yerleştirilmesine razıyız Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi