Taşköprü'de 120 Çocuk Sünnet Ettirildi - Son Dakika

Taşköprü'de 120 Çocuk Sünnet Ettirildi

4 yıl önce

Taşköprü Belediyesi, üçüncüsünü düzenlediği sünnet şöleni ile ilçedeki 120 çocuğu sünnet ettirdi.

Taşköprü'de 120 Çocuk Sünnet Ettirildi, System.String[]

Taşköprü Belediyesi, üçüncüsünü düzenlediği sünnet şöleni ile ilçedeki 120 çocuğu sünnet ettirdi.


Tekke Cami bahçesinde gerçekleşen şölende konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 15 Temmuz'da yaşananlara değinerek Gaziantep'teki saldırıyı kınadı.


Çelik, şehitlere rahmet yaralılara acil şifalar dileyerek, ülkenin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını ifade etti.


Vali Mesut Yıldırım da 15 Temmuz'da ülkenin dünyaya tek bir millet olduğunu gösterdiğini belirterek, "15 Temmuz gecesi yapılan hain saldırıyı geri püskürten bu millet kimseye pabuç bırakmadı. Milletimiz meydanları doldurmuş ve dik durmasını bilmiştir ve bunu tüm dünyaya göstermiştir." dedi.


Sünnet olan çocukları tebrik eden Vali Yıldırım, "Dinimizin emirlerinden birini yerine getirmiş bulunmaktayız. Çocuklarımız sünnet merasimini yerine getiriyoruz. Sünnet olan çocuklarımıza sağlık ve mutluluk diliyorum. Bu etkinlikte emeği geçen Başta Belediye Başkanı Hüseyin Arslan'a ve herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Belediye Başkanı Hüseyin Arslan da 15 Temmuz'da yapılan darbe girişimini ve Gaziantep'teki terör saldırısını kınadı.


Belediyenin üçüncüsünü düzenlediği şölende 120 çocuğun sünnet ettirildiğini belirten Arslan, "Sünnet bizim dinimizin gereğidir. Peygamber efendimiz doğduğu anda sünnet edilmiş bir şekilde doğmuştur. Bizler de efendimizin bu sünnetini şu an uyguluyoruz. Rabbim efendimizin sünnetlerine hakkıyla uymayı ve Kuran-ı Kerim'e sımsıkı sarılmayı nasip eylesin." dedi.


Konuşmaların ardından sünnet olan çocuklara gram altın hediye edildi. Çocukların sünnet ettirilmesine verdikleri destekten ötürü Taşköprü Devlet Hastanesi yöneticilerine ve bazı vatandaşlara Taşköprü Belediyesi tarafından plaket takdim edildi.


Şölene, Kaymakam Evren Çakır, Taşköprü Garnizon Komutanı İbrahim Coşkun, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Taşköprü AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, diğer protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Haber Yayın Tarihi: 21.08.2016 05:02 Kaynak: AASon Dakika

5 aylık evli çiftin internet üzerinden aldıkları yatak 'sır' oldu
Yardım kampanyası için gönderilen ceketten bir deste para çıktı Adana'da bir garip olay! Cesetle yolculuk polisi alarma geçirdi

Son Dakika Haberleri