Son Dakika Haberleri: Tatvan'da İçme Suyu Fiyatları İndirildi

Tatvan'da İçme Suyu Fiyatları İndirildi

7 ay önce

Tatvan Belediyesi, resmi kurum ve ticarethanelerde tüketilen şebeke suyu fiyatında indirim uygulandığı bildirdi.

Tatvan'da İçme Suyu Fiyatları İndirildi, System.String[]
Tatvan Belediyesi, resmi kurum ve ticarethanelerde tüketilen şebeke suyu fiyatında indirim uygulandığı bildirdi.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, ortalama 4,39 kuruş fiyattan verilen suyun metreküp fiyatını 1,50 kuruşa düşürdüklerini söyledi.

Bu düzenlemenin resmi kurum ve ticarethane abonelerini kapsadığını belirten Aksoy, şöyle konuştu:

"2017 yılında 0 ile 50 metreküp arasındaki su tüketimlerinde metreküp fiyatı 4,39 kuruş, 50 ile 100 metreküp arasındaki tüketimlerde metreküp fiyatı 5,85 kuruş, 100 metreküp ve üzeri kullanımlarda ise metreküp fiyatı 8,93 kuruş olarak hesaplanıyordu. Buna bir düzenleme getirdik ve resmi kurumlar ile ticarethaneleri kapsayacak şekilde yeni fiyatlandırma yaptık. Şuan resmi kurum ve ticarethaneler çok veya az kullanım gözetmeksizin suyun metreküpünü 1,50 kuruştan tüketebilecekler.

Yüzde 65 ucuzladı

Yani ortalama 4,39 kuruştan tüketilen suyun metreküpü artık 1,50 kuruştan tüketilecek ve bu fiyat sabit olacak. Bu düzenlemeden 160 kurum ve 1125 ticarethane abonesi yararlanabilecek. Böylelikle su fiyatında yüzde 65 civarında indirim yaptık. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum."ABD Savunma Bakanı: Münbiç İçin Türkiye İle Eğitimler 3 Gün İçinde Başlayabilir Çadırda Elektrik Akımına Kapılan 14 Kurbanlık Büyükbaş, Telef Oldu

Tarlada 'Altın Vuruş' Yapan Genç Hayatını Kaybetti