TBMM'de Renkli Görüntüler - Son Dakika

TBMM'de Renkli Görüntüler

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı'nın yöresel kıyafetlerle boza, Osmanlı şerbeti ve lokum dağıtması TBMM'de renkli görüntüler oluşturdu.

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı'nın yöresel kıyafetlerle boza, Osmanlı şerbeti ve lokum dağıtması TBMM'de renkli görüntüler oluşturdu. AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik yöresel kıyafetleri ile geldiği TBMM'de gazetecilere boza, Osmanlı şerbeti ve lokum ikram etti. Yağcı, boza ikram etmeden önce "Boza, boza" diye bağırdı. Bilecik'in bilinmeyen değerlerini paylaşmayı arzu ettiklerini belirten Yağcı, "41 tattan üretilen Osmanlı şerbeti şifa kaynağı olarak kullanılır. Yüzyılı aşkın belki değişik markalarda boza vardır ama Bilecik bozası kendine özgü tadıyla letafeti de güzel bir içecek. Yöresel anlamda ve ülke satında da kullanılır. Yine bizim özel Bilecik helvamız. Meyve lokumları, ayva, nar lokumları ile birlikte Bileceğimizdeki tatlar çok çeşitlidir" ifadelerini kullandı. Bozanın özelliklerini anlatan Yağcı, "Bizde boza gerçekten kış aylarında halkımızın şifa kaynağı olarak kullandığı ve sokak aralarında bozacı diye keyifle çocukluk dönemlerinde beklediğimiz bir içecek. İstanbul'da Vefa Bozası marka olarak ön plana çıkmış. İstanbul içerisinde değerlendirdiğimizde öyledir ama en az Vefa Bozası kadar Bilecik Pazarcık bozasında da iddialıyız. Lezzet olarak, şifa olarak hiç aşağı kalmadığını, haksız rekabet yapmak istemiyorum, burada söz hakkı noktasında sataşmada bulunmakta istemiyoruz, mutlaka onların da değeri çok yüksek. En az onun kadar bizim Pazarcı bozamız da önemlidir, lezzetlidir, içimi keyiflidir ve şifa kaynağıdır" şeklinde konuştu. Yağcı, şöyle konuştu:


"Hastalanmamak için içelim, daha güçlü olmak için içelim ve bu gücümüz bizim birlikteliğimize, sevgimize, hoşgörümüze de yansısın diyorum. Hayat ilişkilerimiz de boza kıvamında olsun ve birbirimiz içerisinde bu noktada hoş lezzetler bırakalım. İnsan olarak Yunus'un dediği gibi 'Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim. Bu dünya kimseye kalmaz' demiş. Onun için aramızda birlik ve beraberlik, kardeşliği en üst noktaya çıkaralım. Biz de bugün Meclisin bu yoğun ortam içerisinde bir hoşluk ortaya koymak çabası içinde olduk."


(Ahmet Umur Öztürk/İHA)

YORUMLAR

Son Dakika

16:34 Seçim anketlerindeki AK Parti oranına hükümet kanadından yanıt geldi: Oy kaybı söz konusu değildir 15:56 Şile'de eski olduğu iddia edilen su dağıtım tankerini fotoğraflayan kişi konuştu: 5 Temmuz Pazar günü çektim 15:45 Hız limitini aşan sürücünün gösterdiği korkunç gerekçe cezadan yırtmasını sağladı 15:21 "Aşk 101'deki Osman eşcinsel olarak kurgulandı" diyen Mahir Ünal'a dizi oyuncusu Kubilay Aka'dan cevap 14:49 HDP'den asgari ücret 3 bin lira olsun önerisi 13:23 Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde ilk kez koronavirüs vakası görüldü 13:16 Yolcu taşımacılığının efsane firması Varan, Türkiye yollarına geri döndü 13:14 Kocasını minibüste başka kadınla yarı çıplak halde basan kadın, öfkeden deliye döndü 12:05 PTTBank'tan emekli maaşı müşterilerine özel 60 ay vadeli kredi fırsatı 12:00 Bakan Albayrak ve ailesine hakaret eden zanlının mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı: İroni yapmak istemiştim 11:38 Starbucks'ta Müslüman kadına ayrımcılık: Bardağına "Ayşe" yerine "DEAŞ" yazdılar 11:16 Lucca'da tuvalette tacize uğrayan çalışan mahkemede olay anını anlattı 09:53 İstanbul'da cami avlusunda dehşet anları kamerada 09:28 Deprem uzmanından Ege için korkutan uyarı: Fay haritası acilen güncellenmeli 08:17 İbrahim Tatlıses, kendisinden 42 yaş küçük Gülçin Karakaya ile aşk iddiaları hakkında ilk kez bu kadar net konuştu