Son Dakika Haberleri: Terör örgütü YPG'nin sivillere yönelik saldırısı son anda önlendi

Terör örgütü YPG'nin sivillere yönelik saldırısı son anda önlendi

26 gün önce

Tel Abyad'ın güneyinde terör örgütü YPG/PKK'nın sivillere yönelik yeni bir bombalı araç saldırısı son anda önlendi. Sivillerin zarar görmemesi için araç boş bir arazide kontrollü bir şekilde imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından Fırat'ın doğusunda Güvenli Bölge oluşturmak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındıran Tel Abyad'da, terör örgütü YPG/ PKK'nın bombalı araçla saldırı girişimi son anda engellendi.

KONTROLLÜ ŞEKİLDE İMHA EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Terör örgütü PKK/YPG'nin sivillere yönelik yeni bir bombalı araç saldırısı son anda önlendi. Tel Abyad güneyindeki Hamam Turkuman'da patlatılmak üzere hazırlanan bombalı araç ele geçirildi. Sivillerin zarar görmemesi için araç boş bir arazide kontrollü şekilde imha edildi." ifadeleri kullanıldı.

Terör örgütü YPG'nin sivillere yönelik saldırısı son anda önlendi
MSB: Provokatörlerin kışkırtmalarına rağmen Türk-Rus ortak kara devriyesi devam ediyor

Haber Yayın Tarihi: 14.11.2019 04:53 Son Dakika

İki girişimci arkadaş, deneme amacıyla başladığı safran ve salep üretiminde başarılı oldu
Şeyma Subaşı'dan "Namazı bıraktın mı?" sorusuna cevap: Hayat şartlarından dolayı kılamıyor oldum Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İdolünüz kim?" diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı