Tesco'nun Yeni yönetmeliği Türkiye'de - Son Dakika

Tesco'nun Yeni yönetmeliği Türkiye'de

03.01.2012 15:27
Tesco'nun Yeni yönetmeliği Türkiye'de, System.String[]

Tesco'nun besin barı yeni yönetmelikle artık tüm Türkiye'de

Dünyanın önde gelen perakende zinciri Tesco, 2005'ten bu yana ürünlerindeki besin değerlerini tüketiciye sunmak amacıyla kullandığı, "besin barı" adıyla da bilinen Günlük Besin İhtiyaç Tablosunu, Türkiye genelinde de kullanmaya başlıyor.

30.12.2011 tarihinde yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliğine göre, artık Türkiye'de satılan tüm gıda ürünlerinde, ürünün içerdiği besin değerlerini basit ve anlaşılır bir şekilde, gıda değeri baloncuklarıyla tüketiciye gösteren "besin barı" yer alacak.

Tesco Grubu'nun bir parçası olan Kipa ise, internet sitesindeki özel "bilinçli besleniyoruz" bölümü (www.kipa.com.tr) ve Yeni Yıl'da Kipa Ekstra'larda yer alan posterler ve el broşürleri kanalıyla, müşterilerinin besin değerleri tablosu kullanarak dengeli bir diyet izleyebilmesine katkıda bulunacak.

Tesco Kipa CEO'su Paul Ritchie, "Tesco'nun 2005'den beri İngiltere'de kullandığı günlük besin ihtiyaç tablosunun Türkiye genelinde de kullanılacak olması bizi çok gururlandırdı," dedi.

"Kimse müşterilerini bizim kadar düşünemez" felsefesinden yola çıkarak bu yönteme öncü olduklarını dile getiren Ritchie, "Perakende çok dinamik ve sürekli gelişimi gerektiren bir sektör. Bizler de, uluslararası platformdaki en iyi ve Türk tüketicisine en uygun örnekleri Türkiye'ye getirmeyi hedefliyoruz. İngiltere'de ve diğer pazarlarımızda da kullandığımız bu yöntem, tüketici bilincini arttırmak ve tüketicilerimizi sağlıklı besin tercihleri yapmaya yöneltmekte çok başarılı oldu. Kipa olarak, Türk tüketicilerine, gıda güvenliğinden çevre dostu yaşama uzanan uluslararası standardlar sunmaya devam edeceğiz," dedi.

Kipa markalı ürünlerin üzerinde yer alan günlük besin ihtiyaç etiketleri sayesinde, tüketiciler gün içinde tükettikleri yağ, karbonhidrat ya da vitamin değerlerini rahatlıkla takip edebiliyorlar. Ürün etiketlerinde yer alan besin oranlarının yanı sıra, ürünün tüketilmesi halinde günlük besin değerlerinin ne kadarının karşılandığı bilgisi de net olarak belirtiliyor. Kipa Ekstra formatlarında yapılan bu uygulama mağaza içerisindeki posterlerle ve internet sitesindeki özel "bilinçli besleniyoruz" bölümü ve tüm müşterilere duyuruluyor.

Tesco'nun Yeni yönetmeliği Türkiye'de

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Tesco'nun Yeni yönetmeliği Türkiye'de - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

DEVA Partisi'nde dikkat çeken hareketlilik! Babacan'ın A takımı yeniden şekillendi 00:51 DEVA Partisi'nde dikkat çeken hareketlilik! Babacan'ın A takımı yeniden şekillendi Kız istemeye giden genç, müstakbel kayınbabasını kırmadı! Takım elbiseyle kaportayı kontrol etti 00:31 Kız istemeye giden genç, müstakbel kayınbabasını kırmadı! Takım elbiseyle kaportayı kontrol etti Fatih Terim, yeni sezonda Luyindama'yı takımda görmek istemiyor 00:00 Fatih Terim, yeni sezonda Luyindama'yı takımda görmek istemiyor
Fenerbahçe, Henry Onyekuru transferi için Monaco'yla görüşmelere başladı 23:28 Fenerbahçe, Henry Onyekuru transferi için Monaco'yla görüşmelere başladı Eski eşine 22:42 Eski eşine "Şeytan görsün yüzünü" diyen Serdar Ortaç'a Chloe'den jet yanıt: Hikayenin iki yüzü var Çok Güzel Hareketler'de vedalar peş peşe geliyor! 2 oyuncu daha projeden ayrıldı 22:06 Çok Güzel Hareketler'de vedalar peş peşe geliyor! 2 oyuncu daha projeden ayrıldı
Ordu'da cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı 20:51 Ordu'da cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı 18:03 "Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri" diyen Kürşat Ayvatoğlu'nun kanında uyuşturucu tespit edildi
Advertisement