Tgb'li Gençlerden 7 Eylül Kutlamalarının İptaline Tepki - Son Dakika

Tgb'li Gençlerden 7 Eylül Kutlamalarının İptaline Tepki

08.09.2012 11:11
Tgb'li Gençlerden 7 Eylül Kutlamalarının İptaline Tepki, System.String[]

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Aydın Şubesi üyesi bir grup genç, Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü etkinliklerinin iptal edilmesine tepki gösterdi.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Aydın Şubesi üyesi bir grup genç, Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü etkinliklerinin iptal edilmesine tepki gösterdi.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Aydın Şubesi üyesi bir grup genç, İstasyon Meydanı'nda bulunan Yörük Ali Ede heykeli önünde düzenledikleri eylemle Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü etkinliklerinin iptal edilmesine tepki gösterdi.

7 Eylül kutlamalarının iptal edilmesini doğru bulmadıklarını ifade eden TGB Aydın İl Başkanı Emre Albayrak, grup adına yaptığı açıklamada; "7 Eylül, bir milletin tarihten silinmek istenmesine karşı bir isyandır. 7 Eylül tarihi, Polatlı'ya kadar dayanan düşmanın yurdumuzdan silinip atılması sürecinin en önemli parçalarından biridir. Emperyalizme karşı Yörük Ali Efe'lerin, Kuyucaklı Yusuf'ların önderliğinde verilen mücadelelerin nihai hedefine ulaştığı gündür. Sonucunda 9 Eylül'de düşman denize dökülmüş ve bağımsız Türkiye'nin temelleri atılmıştır. 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs ve 30 Ağustos'tan sonra milli kurtuluş günü törenlerinin de iptali amacı açıkça ortaya koymaktadır.

Amaçları milletimize o şanlı tarihini unutturmak, Türkiye'yi etnik ve mezhepsel temelde bölmek ve Ortadoğu'da emperyalizmin tetikçiliğini yapmaktır. Bu topraklarda Mustafa Kemal'lerin, Yörük Ali'lerin yenilmeyeceğini vatan ve cumhuriyet düşmanlarına göstereceğiz" dedi. - AYDIN

Tgb'li Gençlerden 7 Eylül Kutlamalarının İptaline Tepki

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tgb'li Gençlerden 7 Eylül Kutlamalarının İptaline Tepki - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Vicdansızların sıpaya yaptığı işkence cezasız kalmadı Aydınlı usta, 1 aylık çalışmayla Atatürk'ün de giydiği 1 asırlık çizmenin benzerini yaptı Trabzon hakkında küfürlü paylaşım yapan CHP'li başkan yardımcısına disiplin soruşturması Abonelik iptalleri bugünden itibaren e-Devlet'ten yapılabilecek İstanbul Boğazı'nda büyük panik! Balıkçıların ağına Osmanlı döneminden kalma mayın takıldı Masumlar Apartmanı'nın 7. bölümden 2. fragman yayınlandı! Safiye temizlik krizine giriyor Meteoroloji uyardı! 2 bölgede sağanak bekleniyor İntihar eden gencin yakınları, sağlık çalışanlarını ve polisi taş yağmuruna tuttu: 20 gözaltı