Son Dakika Haberleri: Tkdk Giresun İl Koordinatörlüğü 9 Projeyi Destekleyecek

Tkdk Giresun İl Koordinatörlüğü 9 Projeyi Destekleyecek

5 yıl önce

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'nce desteklenmesi uygun görülen 9 projenin sözleşmeleri imzalandı.

Tkdk Giresun İl Koordinatörlüğü 9 Projeyi Destekleyecek, System.String[]
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'nce desteklenmesi uygun görülen 9 projenin sözleşmeleri imzalandı. 

Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, TKDK binasından düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AB'ye tam üyelik müzakereleri yürüten bir ülke olduğunu anımsattı.

Proje yapmanın yaygınlaşmasının gerektiğini belirten Çelik, "İlimizin tarımsal kalkınmasında TKDK'yı önemli görüyoruz. Bu bir başlangıç, önümüzdeki dönemde proje sayısının daha da artmasını arzu ediyoruz" dedi.

TKDK İl Koordinatörü Özer Çoban ise kırsal turizm, arıcılık ve bal paketleme tesisinin kurulumunu içeren projelerin toplam yatırım tutarının 1 milyon 526 bin lira iken desteklenecek miktarın 600 bin 943 lira olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"7 projede de traktör başvurusu yapıldı. Başvuru sahipleri destek kapsamında traktörlerini KDV, ÖTV gibi birçok vergiden muaf olarak yüzde 50 hibe ile alacaklar. Sözleşmesi imzalanan projeler ilimiz ekonomisi ve istihdamı açısından ciddi katkılar sağlayacaktır. Bu projeler yeni projelere örnek teşkil etmesi bakımından önemli. Sözleşmesi imzalanan projeler 2013 yılı bütçesinden karşılanacak. 11. proje başvuru dönemi kapsamında ise 8 Kasım 2013 saat 21.00'a kadar yeni projelerin kabulü gerçekleştirilecektir." - GiresunUBER, Sürücüsüz Aracın Ölümlü Kazası Sonrası Test Sürüşlerini Durdurdu Hükümetten ABD'ye Afrin Yanıtı: DEAŞ ile Mücadeleyi Zayıflattığı İddiası Yalandır

İstanbul'da Hacısüleymanoğulları'na Şafak Baskını: 19 Şüpheli Çok Sayıda Silahla Yakalandı