TOKİ Kura Çekiminde Arbede - Son Dakika

TOKİ Kura Çekiminde Arbede

TOKİ Kura Çekiminde Arbede
Son Güncelleme: 09.05.2014 13:51

Erzincan merkeze bağlı Ulalar Beldesi'nde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı tamamlanan konutların kura çekimi töreninde eski ve yeni belediye başkanı arasında başlayan gerginlik, salonda arbedeye dönüştü.

Erzincan merkeze bağlı Ulalar Beldesi'nde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı tamamlanan konutların kura çekimi töreninde eski ve yeni belediye başkanı arasında başlayan gerginlik, salonda arbedeye dönüştü. Olaylar güçlükle yatıştırıldı.

Kent merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Ulalar Beldesi'nde, geçen yıl TOKİ tarafından yapımına başlanan 750 konutun yapımı tamamlandı, kura çekimi için Belediye Düğün Salonu'nda bugün tören düzenlendi. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Ulalar Belediye Başkanı CHP'li İsmail Can ve hak sahibi ailelerin katıldığı törende, 2009- 2014 yılları arasında Ulalar Belediye Başkanlığı görevi yapan ve son yerel seçimlerde partisi CHP tarafından aday gösterilmeyen Yaşar Kaya, izinsiz olarak kürsüye gelerek mikrofonu alıp konuşmaya başladı. TOKİ konutlarının yapımında emeği olduğunu anlatan Kaya, Milletvekili Muharrem Işık'ı hedef alarak, "40 gün önce seçim meydanlarında sayın vekil 'Burası bir mezardır, burası çürük ve denetimsizdir' dedi, şimdi gelmiş törene katılıyor" diye konuşunca, Belediye Başkanı İsmail Can one tepki gösterdi ve elinden mikrofonu almak istedi.

Müdahale sırasında eski ve yeni belediye başkanları arasında arbede yaşanınca ayırmak ve yatıştırma işi Milletvekilleri Musa Çam ile Muharrem Işık'a düştü. TOKİ yetkililerinin de anonsları ve araya girmeleri ile olayların yatıştırılması üzerine milletvekilleri salondan ayrıldı. Olayların yatışmasının ardından TOKİ'nin 750 konutunun kura çekimi yapıldı. - Erzincan

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel TOKİ Kura Çekiminde Arbede - Son Dakika


Advertisement