Trabzon'da, 'Cumhur İttifakı' Büyükşehir ve 16 İlçeyi Kazandı - Son Dakika

Trabzon'da, 'Cumhur İttifakı' Büyükşehir ve 16 İlçeyi Kazandı

9 ay önce

TRABZON'da, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarına göre, 'cumhur ittifakı' çatısı altında AK Parti, büyükşehir belediyesi ile 14 ilçe belediyesini, MHP ise 2 ilçe belediyesini kazandı.

Trabzon'da, 'Cumhur İttifakı' Büyükşehir ve 16 İlçeyi Kazandı, System.String[]

TRABZON'da, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarına göre, 'cumhur ittifakı' çatısı altında AK Parti, büyükşehir belediyesi ile 14 ilçe belediyesini, MHP ise 2 ilçe belediyesini kazandı. Bağımsız adayın 1 ilçe kazandığı Trabzon'da, 'millet ittifakı' çatısındaki İYİ Parti ve CHP de 1'er belediye kazandı.


Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu 'cumhur ittifakı' Trabzon'da, büyükşehir ve 16 ilçe belediyesini kazandı. 'Cumhur ittifakı'nın AK Parti'li adayı Murat Zorluoğlu, 307 bin 57 oy ve yüzde 64,63'lük oranla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Rakibi 'millet ittifakı'nın İYİ Parti'li adayı Atakan Aksoy ise kullanılan oyların yüzde 29,51'ini aldı. Zorluoğlu, partisinin 2014 seçimlerinde aldığı yüzde 59,5'lik oy oranını bu seçimde 4,8 puan artırdı.


3 İLÇE EL DEĞİŞTİRDİ


AK Parti'li Orhan Bıçakçıoğlu'nun 2014- 2019 yıllarında yönettiği Beşikdüzü ilçesini 'millet ittifakı'nın CHP'li adayı Ramis Uzun, AK Parti'li İbrahim Sağıroğlu'nun yönettiği Yomra'yı da 'millet ittifakı'nın İYİ Parti'li adayı Mustafa Bıyık kazandı. Hayrat ilçesinde ise önceki dönem belediye başkanı olan ve partisince aday gösterilmemesi üzerine seçime bağımsız giren Mehmet Nuhoğlu da rakibi 'cumhur ittifakı'nın AK Parti'li adayı Salih Öztel'i geride bıraktı.


9 BAŞKAN GÜVEN TAZELEDİ


Trabzon'da, 9 ilçede mevcut AK Parti'li başkanlar, tekrar seçilerek, güven tazeledi. Resmi olmayan sonuçlara göre, Trabzon'da kazanan partiler ve belediye başkanları şöyle:


AK Parti


Büyükşehir: Murat Zorluoğlu


Ortahisar: Ahmet Metin Genç


Akçaabat: Osman Nuri Ekim


Düzköy: Yılmaz Ankara


Vakfıkebir: Muhammet Balta


Tonya: Osman Beşel


Maçka: Koray Koçhan


Arsin: Muhammet Sait Gürsoy


Araklı: Recep Çebi


Sürmene: Rahmi Üstün


Of: Salim Salih Sarıalioğlu


Köprübaşı: Ali Aydın


Çaykara: Hanefi Tok


Dernekpazarı: Mehmet Aşık


CHP


Beşikdüzü: Ramis Uzun


MHP


Şalpazarı: Refik Kurukız


Çarşıbaşı Mümin Nuhoğlu


İYİ Parti


Yomra: Mustafa Bıyık


Bağımsız


Hayrat: Mehmet Nuhoğlu


- Trabzon

Haber Yayın Tarihi: 01.04.2019 06:21 Kaynak: DHASon Dakika

Ödül töreninde sunuculuk yapan Pınar Altuğ, yırtmaçlı elbisesiyle dikkat çekti
Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi