Son dakika Araklı haberleri, Araklı son dakika, son dakika Araklı

Son Dakika Araklı Haberleri

 • İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti
  20:34 İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti

  İBB Başkan Adayı Kurum, Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: "Algı üreten tarafta hiçbir zaman olmadık" "Bizim referansımız, milletimizdir" Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı...

 • Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti
  20:17 Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da Fidanbaşı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'ni ziyaret etti. Kurum, "Hep üreten tarafta olacağız. Algı üreten tarafta hiçbir zaman olmadık. Biz hep, milletimiz istediklerini gerçekleştiren tarafta olduk. Kişinin lafına bakılmaz, bizim aynamız; işimiz. Bizim referansımız, milletimizdir. Biz bugüne kadar sırtımızı milletimize yasladık" dedi.

 • Trabzon'da drift yapan motosiklet sürücülerine 92 bin 616 lira ceza
  16:59 Trabzon'da drift yapan motosiklet sürücülerine 92 bin 616 lira ceza

  Trabzon'un Araklı ve Akçaabat ilçelerinde yapılan denetimlerde, trafiği tehlikeye düşüren 2 motosiklet sürücüsü tespit edildi. Sürücülere toplamda 92 bin 616 lira ceza kesildi ve 2 ay süreyle sürücü belgelerine el konuldu.

 • Murat Kurum, Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluş Programına Katıldı
  24 Şub Murat Kurum, Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluş Programına Katıldı

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Bakırköy'de düzenlenen 'Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıl Dönümü' programına katıldı. Kurum, Trabzon'un tarihi önemine vurgu yaparak, Trabzon'un coğrafyanın anahtarı olduğunu belirtti. Ayrıca, Trabzon'da yapılan projeleri anlattı ve İstanbul'un paylaşılmak istendiğini söyledi.

 • Trabzon'da arama kaydı bulunan 20 şüpheli yakalandı
  22 Şub Trabzon'da arama kaydı bulunan 20 şüpheli yakalandı

  Trabzon Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda haklarında arama kaydı bulunan 20 şüpheli yakalandı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi.

 • Köpekler Tarafından Telef Edilen Porsuk, Trabzon'da Bulundu
  20 Şub Köpekler Tarafından Telef Edilen Porsuk, Trabzon'da Bulundu

  Trabzon'un Araklı ilçesinde nesli tehlike altındaki porsuk, köpekler tarafından telef edildi. Yolgören Mahallesi'nde ahırlara giren porsuk, koyunları telef etti. Hayvan sahipleri önlem almasına rağmen porsuğun saldırılarına engel olamadı. Porsuğun son saldırısında köpekler tarafından boğuldu ve bir köpek yaralandı.

 • Erdoğan: 'Klasik Belediyeciliğin Çok Ötesinde Bir Standart Vaat Ediyoruz'
  17 Şub Erdoğan: "Klasik Belediyeciliğin Çok Ötesinde Bir Standart Vaat Ediyoruz"

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’da; “Ülkemize geçtiğimiz 21 yılda yaptığımız bu yatırımlar sayesinde merkezi yönetimin temel hizmet alanlarıyla birlikte şehirlerimizde de eser ve hizmet standartları çok yükseldi. Klasik belediyecilik hizmetleri artık ayırt edici vasıf olmaktan çıktı. Gerçi hala bunu bile beceremeyen muhalefet belediyeleri mevcut. Ama artık onları yok hükmünde kabul ediyoruz. Biz Türkiye Yüzyılı şehirleriyle sizlere ileri teknoloji altyapısından, insanımızın hayat kalitesini yükseltecek hizmetlere kadar klasik belediyeciliğin çok ötesinde bir standart vaat ediyoruz” dedi.

 • Cumhur İttifakı'nın Trabzon'daki belediye başkan adayları belli oldu
  17 Şub Cumhur İttifakı'nın Trabzon'daki belediye başkan adayları belli oldu

  Cumhur İttifakı'nın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Trabzon'da ilçelerden gösterdiği belediye başkan adayları belli oldu. AK Parti ve MHP'nin ortak adayları açıklandı. Mevcut Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildi.

 • Trabzon'da düzenlenen operasyonlarda 30 kişi hakkında işlem başlatıldı
  12 Şub Trabzon'da düzenlenen operasyonlarda 30 kişi hakkında işlem başlatıldı

  Trabzon'da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve diğer emniyet birimlerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda, toplamda 30 kişi hakkında işlem başlatıldı. Operasyonlar sonucunda metamfetamin, esrar, sentetik uyuşturucu, kubar esrar, sentetik ecza, skunk gibi çeşitli uyuşturucu maddeler ile uyuşturucu kullanımına yarayan düzenekler, ruhsatsız tabanca, şarjör ve fişekler ele geçirildi.

 • KTÜ Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanı: Samsun-Sarp Demiryolu Bölgedeki İstihdamı Artıracak
  12 Şub KTÜ Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanı: Samsun-Sarp Demiryolu Bölgedeki İstihdamı Artıracak

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şeref Oruç, Samsun-Sarp arasında yapılması planlanan demiryolu hattının yolcu taşımacılığının yanı sıra yük taşımacılığı ile bölgedeki istihdamın da artacağını söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından Samsun, Sarp'ın ve Trabzon'un da içinde bulunduğu demiryolu proje çalışmalarının bu sene başlatılacağının açıklaması bölgede heyecan uyandırdı.

 • Trabzonlu ve Rizeli avcılar birlikte domuz avına çıktı
  12 Şub Trabzonlu ve Rizeli avcılar birlikte domuz avına çıktı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde bulunan avcı dernekleri, Rize'nin Kalkandere ilçesi ile Trabzon'un Of ve Araklı ilçelerinde bir araya gelerek domuz avına çıktı. Kar yağışı sonrası mahalleye inen domuzlar, ekili alanlara zarar verdiği için 15 köpek ve 30 avcı sürek avına katıldı. Av sonucunda 25 domuz öldürüldü ve avcılar birlikte mangal ziyafeti düzenledi.

 • Ulaştırma Bakanı: Hızlı tren projesi Samsun, Sarp ve Trabzon'u da kapsayacak
  03 Şub Ulaştırma Bakanı: Hızlı tren projesi Samsun, Sarp ve Trabzon'u da kapsayacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, hızlı tren projesinin Ankara'dan Sivas'a ulaştığını belirterek, Kırıkkale'den Çorum'a, oradan Samsun'a ulaştıracaklarını ve proje çalışmalarını bu sene başlatacaklarını söyledi. Ayrıca, AK Parti belediyeciliği ile yapılan hizmetlerin kabul edildiğini ve Trabzon'da da devam edeceklerini ifade etti.

 • Ulaştırma Bakanı: Samsun-Sarp demir yolunun proje çalışmaları başlıyor
  03 Şub Ulaştırma Bakanı: Samsun-Sarp demir yolunun proje çalışmaları başlıyor

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Samsun'dan ve Sarp'a giden ve Trabzon'un da içinde bulunduğu demir yolunun proje çalışmalarını bu sene başlatıyoruz; artık eyleme geçtik. Bunu Allah'ın izniyle bütün Karadeniz ve Trabzon görecek dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon İlçe Belediye Başkanları Aday Tanıtım Toplantısına Telefonla Katıldı
  03 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Trabzon İlçe Belediye Başkanları Aday Tanıtım Toplantısına Telefonla Katıldı

  AK Parti Trabzon İlçe Belediye Başkanları aday tanıtım toplantısına telefon bağlantısı ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon aday tanıtım toplantısının çok güçlü geçtiğinin haberlerini aldığını belirterek, "İnanıyorum ki 31 Mart gecesi Trabzon çok daha farklı bir şahlanış...

 • Ulaştırma Bakanı: Samsun-Sarp demir yolunun proje çalışmaları başlıyor
  03 Şub Ulaştırma Bakanı: Samsun-Sarp demir yolunun proje çalışmaları başlıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Samsun-Sarp demir yolunun proje çalışmalarının bu sene başlayacağını açıkladı. Aday tanıtım töreninde konuşan Bakan Uraloğlu, Karadeniz ve Trabzon'un bu projeyi gerçekleştireceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da telefonla bağlanarak destek mesajı verdi.

 • CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Araklı'daki Atık Suların Karadeniz'e Deşarj Edildiğini Tepki Gösterdi
  27 Oca CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Araklı'daki Atık Suların Karadeniz'e Deşarj Edildiğini Tepki Gösterdi

  CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Trabzon'un Araklı ilçesindeki Araklı Entegre Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi'nin atık sularının kaçak şekilde Karadeniz'e deşarj edildiğini belirterek tepki gösterdi. Kaya, gece yarısı atık suyu Değirmenderesi'ne boşaltan kamyonu takip ederek çektiği görüntüleri paylaştı.

 • Araklı'da kurt saldırıları sürüyor: Bir ayda 52 küçükbaş telef oldu
  27 Oca Araklı'da kurt saldırıları sürüyor: Bir ayda 52 küçükbaş telef oldu

  Trabzon'un Araklı ilçesinde son bir aydır artarak yaşanan kurt saldırıları küçükbaş hayvan üreticilerini canından bezdirdi. İlçede son bir ay içerisinde toplam 52 adet küçükbaş hayvan ahırlarında kurt saldırıları sonrasında telef olurken, 8 hayvan ise bu saldırılardan yaralı kurtuldu. Besiciler zararlarının 300 bin TL'yi geçtiğini belirterek yetkililerden bu duruma bir çare bulunmasını istedi.

 • Trabzon'un Araklı ilçesinde Küçükbaş Hayvanlara Kurt Saldırıları Artıyor
  27 Oca Trabzon'un Araklı ilçesinde Küçükbaş Hayvanlara Kurt Saldırıları Artıyor

  Trabzon'un Araklı ilçesinde son bir aydır artarak yaşanan kurt saldırıları küçükbaş hayvan üreticilerini canından bezdirdi. İlçede son bir ay içerisinde toplam 52 adet küçükbaş hayvan ahırlarında kurt saldırıları sonrasında telef olurken, 8 hayvan ise bu saldırılardan yaralı kurtuldu. Besiciler zararlarının 300 bin TL'yi geçtiğini belirterek yetkililerden bu duruma bir çare bulunmasını istedi. İlçede son saldırı gece Yolgören mahallesi Küçükdere mevkiinde yaşandı. Gece saat 02.00 sıralarında Sabri Bal isimli hayvan yetiştiricisi ahırından gelen sesler üzerine hayvanlarının yanına koştu. Ahırdaki koyunlarının büyük bölümünün telef edildiğini ve bir kurdun gecenin karanlığında yıldırım gibi ahırdan kaçarak uzaklaştığını gördü. Bir koyun canını ahırdan kaçıp fabrikaya sığınarak kurtarmış. 11 küçükbaş hayvanının telef olduğunu, 8 hayvanının da yaralandığını belirten Bal, bir yaralı hayvanının da ahırdan kaçarak yakındaki DoğuPen Fabrikası'na sığındığını söyledi. Araklı ilçe merkezine çok yakın bir mesafede gerçekleşen kurt saldırısının şaşkınlığını yaşayan yöre halkı, sıranın yakında hayvanlarından kendilerine veya çocuklarına gelmesinden korkuyor.

 • Kurtlar, Trabzon'un Araklı ilçesinde 20 küçükbaş hayvanı telef etti
  24 Oca Kurtlar, Trabzon'un Araklı ilçesinde 20 küçükbaş hayvanı telef etti

  Trabzon'un Araklı ilçesine bağlı Özgen Mahallesi'ne inen kurtlar, girdikleri 4 ağılda toplam 20 küçükbaş hayvanı telef etti. Kurtlar, ahşap kapıları parçalayarak ağıllara girmişlerdir. Olay, çiftçiler tarafından İl Tarım Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine bildirilmiştir.

 • Kurtlar Ahırlarda 30 Küçükbaşı Öldürdü
  24 Oca Kurtlar Ahırlarda 30 Küçükbaşı Öldürdü

  Trabzon'un Araklı ilçesinin Özgen Mahallesi'ne inen kurtlar, girdikleri ahırlarda 30 küçükbaşı öldürdü. Kurtların bazı ahırlara kilitli kapıyı kemirip açtıkları delikten girdikleri görüldü. Mahalledeki besiciler, yetkililerden çözüm talep ediyor.

 • Trabzon'da Otomobilden İnen Sürücüye İdari Para Cezası
  24 Oca Trabzon'da Otomobilden İnen Sürücüye İdari Para Cezası

  Trabzon'un Araklı ilçesinde park ettiği otomobilden inen sürücü, 2 tabanca ile hava ateş açtı ve bu anları sosyal medyadan paylaştı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanan sürücüye 16 bin 644 lira idari para cezası kesildi.

 • Trabzon'da Kurusıkı Tabancayla Ateş Açan Kişiye İdari Para Cezası
  24 Oca Trabzon'da Kurusıkı Tabancayla Ateş Açan Kişiye İdari Para Cezası

  Trabzon'un Araklı ilçesine bağlı Kestanelik Mahallesi'nde yol üzerinde araçtan inerek havaya ateş eden ve bu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan A.B., İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince tespit edildi. Şüphelinin evinde yapılan aramada 2 kurusıkı silah ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıya 16 bin 644 lira idari para cezası verildi ve adli işlem başlatıldı.

 • Karayolunda havaya ateş eden şahsa 16 bin TL ceza
  24 Oca Karayolunda havaya ateş eden şahsa 16 bin TL ceza

  Trabzon'un Araklı ilçesinde araçtan inerek belinden çıkardığı tabanca ile havaya ateş ettikten sonra görüntüleri sosyal medyada paylaşan şahsa 16 bin 644 TL para cezası kesildi. Şüpheli A.B. hakkında 'Genel Güvenliği Tehlikeye Düşürmek' ve 'Korku ve Panik Olusturmaktan' adli işlem başlatılırken, şüpheliye ayrıca 16 bin 644 TL idari para cezası uygulandı.

 • Trabzon'da Tabanca İle Havaya Ateş Eden Şahsa Para Cezası
  24 Oca Trabzon'da Tabanca İle Havaya Ateş Eden Şahsa Para Cezası

  Trabzon'un Araklı ilçesinde araçtan inerek belinden çıkardığı tabanca ile havaya ateş ettikten sonra görüntüleri sosyal medyada paylaşan şahsa 16 bin 644 TL para cezası kesildi. Jandarma tarafından yapılan çalışmada şüpheli şahıs ve olayda kullanılan tabancalar da yakalandı. Şüpheli hakkında adli işlem başlatılırken, ayrıca idari para cezası uygulandı.

 • Bayburt'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu
  22 Oca Bayburt'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu

  Bayburt'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Karayolları ekipleri yolları açmak ve buzlanmayı önlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Trabzon Araklı'da inşaat halindeki dairede çıkan yangın söndürüldü
  20 Oca Trabzon Araklı'da inşaat halindeki dairede çıkan yangın söndürüldü

  Trabzon'un Araklı ilçesinin Merkez Mahallesi'nde bulunan 5 katlı apartmanın 4. katında inşaat halindeki dairede bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yangın, evin içindeki odunların da tutuşmasıyla hızla büyüdü ancak itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Olayda maddi hasar meydana geldi.

 • Trabzon Araklı'da 5 Katlı Apartmanın 4. Katında Yangın Çıktı
  20 Oca Trabzon Araklı'da 5 Katlı Apartmanın 4. Katında Yangın Çıktı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde bulunan bir apartmanın 4. katında çıkan yangın paniğe neden oldu. İbrahim Soyyiğit'e ait boş dairede çıkan yangına Araklı itfaiye ekipleri müdahale etti ve yangın diğer katlara sıçramadan söndürüldü. Yangının nedeni henüz bilinmiyor ve olayla ilgili inceleme devam ediyor.

 • Trabzon'un Araklı ilçesinde ahıra giren kurt 10 koyunu telef etti
  19 Oca Trabzon'un Araklı ilçesinde ahıra giren kurt 10 koyunu telef etti

  Trabzon'un Araklı ilçesinde bulunan bir ahıra giren bir kurt, 10 koyunu telef etti. Önceki günlerde de çeşitli yerlerde 10 koyun daha ölü olarak bulunmuştu. Bu olaylar sonucunda Araklı'da yaklaşık 20 koyun telef oldu. Ahır çevresinde bir kurda ait ayak izlerine rastlanırken, olayla ilgili incelemeler devam ediyor.

 • Kara Yollarında Yapım ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
  16 Oca Kara Yollarında Yapım ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor

  Kara yollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde trafik düzenlemeleri yapılmaktadır. İstanbul, Gaziantep, Adana, Tekirdağ, Muğla, Aydıncık, Ordu, Serik ve Trabzon-Rize yolunda yapılan çalışmalar sebebiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

 • Trabzon'da çöp kamyonu alev alev yandı
  15 Oca Trabzon'da çöp kamyonu alev alev yandı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde bulunan çöp kamyonu, oteller bölgesi önünde aniden çıkan yangın sonucu dakikalar içinde küle döndü. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü. Olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

 • Trabzon'da Belediyeye Ait Çöp Kamyonu Alev Aldı
  15 Oca Trabzon'da Belediyeye Ait Çöp Kamyonu Alev Aldı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde bulunan çöp toplama aracı, Konakönü mevkiinde aniden çıkan yangın sonucu dakikalar içinde küle döndü. İtfaiye ekipleri yangını söndürdü ve olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

 • Bayburt'ta Karayolları Ekipleri Yoğun Kar Mesaisinde
  15 Oca Bayburt'ta Karayolları Ekipleri Yoğun Kar Mesaisinde

  Bayburt'un yüksek rakımlı bölgelerinde etkili olan kar yağışı sonrası karla mücadele çalışmaları başlatıldı. Karayolları ekipleri, karla kaplanan yolları temizleyerek trafik ulaşımını sağladı. Ayrıca tuzlama çalışmalarıyla sürücülerin güvenliği sağlandı. Bayburt merkezde ise kuru soğuk etkili olacak, yarından itibaren karla karışık yağmur bekleniyor.

 • Kar Yağışı Nedeniyle Rize, Artvin, Giresun ve Trabzon'da 307 Yerleşim Yerinde Ulaşım Sağlanamıyor
  14 Oca Kar Yağışı Nedeniyle Rize, Artvin, Giresun ve Trabzon'da 307 Yerleşim Yerinde Ulaşım Sağlanamıyor

  Rize, Artvin, Giresun ve Trabzon'da etkili olan kar yağışı nedeniyle toplamda 307 yerleşim yerinde ulaşım sağlanamıyor. Rize'de 75 köy yolu, Artvin'de 63 köy yolu, Giresun'da 121 köy yolu ve Trabzon'da 48 mahalle yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Karadeniz'de Kar Yağışı: 343 Yerleşim Yerinin Yolu Ulaşıma Kapandı
  13 Oca Karadeniz'de Kar Yağışı: 343 Yerleşim Yerinin Yolu Ulaşıma Kapandı

  Karadeniz'de dünden itibaren aralıklarla etkili olan kar dolayısıyla 343 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Rize, Artvin, Giresun, Trabzon, Bayburt ve Ordu illerinde karla mücadele çalışmaları devam ediyor. İl Özel İdaresi ekipleri ve Karayolları ekipleri yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • CHP PM Üyesi: Murat Kurum, İstanbul'u yönetemez
  10 Oca CHP PM Üyesi: Murat Kurum, İstanbul'u yönetemez

  CHP Parti Meclisi üyesi Baran Bozoğlu, AKP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Kurum'un, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olduğu dönemde verdiği sözleri tutmadığını ve açıkladığı planları hayata geçirmediğini belirtti. Bozoğlu, iklim değişikliğine uyumlu politikaların ve uygulamanın hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, verilen sözleri yerine getirmeyen bir anlayışın İstanbul'u tekrar yönetmesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

 • Bağımsız aday 1 oy için tarla belliyor
  10 Oca Bağımsız aday 1 oy için tarla belliyor

  Trabzon'un Araklı ilçesinde Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan akademisyen Yusuf Durmuş, takım elbisesi ile tarlada bir oy için belleme yapıyor. Durmuş, seçim sürecinde projelerini anlatmak için mahalle mahalle dolaşırken, kimi zaman tarlada belleme yaparken kimi zaman ise ahıra girerek inek sağlıyor. Renkli seçim çalışmaları ile dikkat çeken Durmuş, broşür ve afiş dağıtmak yerine kalem dağıtmayı tercih ediyor.

 • Trabzon'un Araklı ilçesinde bağımsız aday tarlada belleme yapıyor
  10 Oca Trabzon'un Araklı ilçesinde bağımsız aday tarlada belleme yapıyor

  Hacettepe Üniversitesi'nde 34 yıl akademisyenlik yapan Yusuf Durmuş, Trabzon'un Araklı ilçesinde Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu. Takım elbisesiyle mahalle mahalle gezerek projelerini anlatan Durmuş, tarlada belleme yaparak dikkat çekiyor. Seçim sürecinde broşür ve afiş dağıtmak yerine kalem dağıtıyor. 55 proje hazırlayan Durmuş, Araklı'yı eğitim, turizm, tarım ve hayvancılık konularında kalkındırmayı hedefliyor.

 • Trabzon Ortahisarspor ile Araklı 1961 Spor Arasında Gerginlik Yaşandı
  03 Oca Trabzon Ortahisarspor ile Araklı 1961 Spor Arasında Gerginlik Yaşandı

  Trabzon'un Sürmene ilçesinde oynanan Trabzon 1. Amatör Lig maçında, Ortahisarspor teknik ekibi ve polis arasında çıkan tartışma sonucunda gerginlik yaşandı. Tartışma sonrası gözaltına alınmak istenen antrenör O.A. ile polisler, teknik heyet, yedek futbolcular ve yöneticiler arasında gerginlik yaşandı. Olayın ardından O.A. gözaltına alınırken, maç 3-2 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle tamamlandı.

 • Adalet Bakanı Tunç, Akçaabat Adalet Sarayı'nın temel atma töreninde konuştu Açıklaması
  29 Ara Adalet Bakanı Tunç, Akçaabat Adalet Sarayı'nın temel atma töreninde konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "80 yıldan bu yana uygulanan ama artık çağın ihtiyaçlarına cevap vermeyen temel kanunlarımızın tamamını yeniledik.

 • Eski TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu'nun annesi Gülnaz Hacıkerimoğlu toprağa verildi
  26 Ara Eski TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu'nun annesi Gülnaz Hacıkerimoğlu toprağa verildi

  Eski TFF Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu'nun annesi Gülnaz Hacıkerimoğlu'nun cenazesi, Of Çarşıbaşı Büyük Camisi'nde düzenlenen törenin ardından aile mezarlığına defnedildi. Törene, Hacıkerimoğlu'nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra birçok siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

 • Trabzon'da Dubai fuarı değerlendirme toplantısı yapıldı
  17 Ara Trabzon'da Dubai fuarı değerlendirme toplantısı yapıldı

  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Dubai'de düzenlenen inşaat ve yapı malzemeleri fuarının ardından Araklı'da bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, sektör temsilcileri ve Araklı Belediye Başkanı da yer aldı. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, fuarların iş insanlarının gelişmeleri görebileceği önemli fırsatlar olduğunu belirtti.

 • Trabzon'da Hamsi Fiyatları Düşüyor
  07 Ara Trabzon'da Hamsi Fiyatları Düşüyor

  Trabzon'da son dönemde bol avlanan hamsinin kilogramı, tezgahlarda 25 ila 35 liradan satılıyor. Balıkçılar, bollaşan hamsinin piyasada rekabet oluşturduğunu belirtiyor.

 • Trabzon'da aranan şahıslara yönelik operasyonlarda 4'ü hükümlü 9 kişi yakalandı
  04 Ara Trabzon'da aranan şahıslara yönelik operasyonlarda 4'ü hükümlü 9 kişi yakalandı

  Trabzon'da yapılan operasyonlarda, aranma kaydı bulunan 4 hükümlü ve 5 aranan kişi yakalandı. Operasyon sonucunda 9 kişi cezaevine teslim edildi.

 • Trabzon'da kumar operasyonu: 13 kişiye 44 bin 605 lira ceza
  04 Ara Trabzon'da kumar operasyonu: 13 kişiye 44 bin 605 lira ceza

  Trabzon'un Ortahisar ve Araklı ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, kumar oynarken suçüstü yakalanan 13 kişiye 44 bin 605 lira ceza verildi. İşletme sahibi hakkında ise 'kumar oynanması için yer ve imkan sağlama' suçundan işlem yapıldı.

 • Trabzon'da mahsur kalan hamile inek 6 saatlik çalışmayla kurtarıldı
  30 Kas Trabzon'da mahsur kalan hamile inek 6 saatlik çalışmayla kurtarıldı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde, yaklaşık 25 metrelik patikadan yoldan yuvarlandığı uçurumda mahsur kalan 7 aylık hamile inek, itfaiye ekiplerinin 6 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.

 • Trabzon'da mahsur kalan hamile inek kurtarıldı
  30 Kas Trabzon'da mahsur kalan hamile inek kurtarıldı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde yuvarlandığı dik yamaçta mahsur kalan hamile inek, 2 günlük çalışmayla kurtarıldı. İtfaiye ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda inek, zarar görmeden kurtarıldı.

 • Trabzon'da İtfaiye Ekipleri Mahsur Kalan İneği Kurtardı
  30 Kas Trabzon'da İtfaiye Ekipleri Mahsur Kalan İneği Kurtardı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde uçurumdan düşen ve mahsur kalan ineği itfaiye ekipleri kurtardı. İneğin sahipleri, kurtarma çalışmaları için itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

 • Beşikdüzü'nde Dalgalara Kapılan 2 Kişi Kayboldu
  27 Kas Beşikdüzü'nde Dalgalara Kapılan 2 Kişi Kayboldu

  Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde, dalgalara kapılarak kaybolan 2 kişinin bulunması için çalışma başlatıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı, AFAD, emniyet ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Arama çalışmaları yoğun dalgalar nedeniyle zorlukla sürdürülüyor.

 • Giresun'da Fırtına Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Başlatıldı
  27 Kas Giresun'da Fırtına Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Başlatıldı

  Giresun'da dün etkili olan fırtınanın yol açtığı hasarın tespiti için çalışma başlatıldı. İl genelinde 157 yapının çatısı uçtu, ormanlık alanlarda çıkan örtü yangınları söndürüldü. Giresun Belediyesi de hasarların giderilmesi için çalışma yürütüyor.

 • Trabzon'da Rüzgarın Etkisiyle Orman Yangınları Çıktı
  26 Kas Trabzon'da Rüzgarın Etkisiyle Orman Yangınları Çıktı

  Trabzon'da akşam saatlerinde başlayan şiddetli rüzgarın etkisiyle bazı ilçelerde ormanlık alanlarda yangınlar çıktı. İtfaiye ekipleri yangınları söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Trabzon'da Uzm. Dr. Nizar Türker'in adı laboratuvara verildi
  26 Kas Trabzon'da Uzm. Dr. Nizar Türker'in adı laboratuvara verildi

  Trabzon'da Kovid-19'dan hayatını kaybeden Uzm. Dr. Nizar Türker'in adı, Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Merkez Laboratuvarı'na verildi. Türker'in ailesinin de katıldığı törenle laboratuvarın adı Uzm. Dr. Nizar Türker Laboratuvarı olarak değiştirildi.

 • Trabzon'da Maden Ocağına Tepki Gösteren Vatandaşlar: 'Endemik Bitkiler ve Hayvan Türleri Yok Edilecek. Bizi Öldürmek İstiyorlar'
  24 Kas Trabzon'da Maden Ocağına Tepki Gösteren Vatandaşlar: "Endemik Bitkiler ve Hayvan Türleri Yok Edilecek. Bizi Öldürmek İstiyorlar"

  Trabzon’un Düzköy İlçesi Honofter Yaylası’nda yapılması planlanan maden ocağını yöre halkı protesto etti. Yöre halkından Hayriye Civelek, "Ölüme mahkum edecekler bizi, hayvan olmazsa biz idare edemeyiz ki. Hayvanlarımız olmazsa, ormanlarımız olmazsa bizim nefes aldığımız yer orasıdır bile bile bizi ölüme terk edecekler" dedi.

 • Trabzon'da Arabulucu Numarasıyla Dolandırıcılık
  22 Kas Trabzon'da Arabulucu Numarasıyla Dolandırıcılık

  Trabzon'un Araklı ilçesinde bir kişi, kendisini telefonla arayan ve arabulucu olarak tanıtan bir dolandırıcıya 117 bin lirasını kaptırdı. Dolandırıcı, mağdura kendisi hakkında açılan bir cinsel taciz davası olduğunu ve davanın kapatılması için ödeme yapması gerektiğini söyleyerek para istedi. Mağdur, dolandırıcının verdiği hesaba 117 bin lira gönderdikten sonra dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu. Şüphelinin yakalanması için çalışmalar başlatıldı.

 • KKTC'li Rahime Aydenk, Trabzon'da başarılı bir operasyonla tiroit kitlesinden kurtuldu
  20 Kas KKTC'li Rahime Aydenk, Trabzon'da başarılı bir operasyonla tiroit kitlesinden kurtuldu

  KKTC'de yaşayan Rahime Aydenk, Trabzon'da gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla boğazındaki tiroit kitlesinden kurtuldu. Aydenk, 30 yıldır hipertiroidizme bağlı şikayetler yaşıyordu ve Trabzon'da tedavi olmaya karar verdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyon sonucunda Aydenk, şikayetlerinden kurtuldu.

 • AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Köseoğlu'ndan kadınlara çağrı Açıklaması
  19 Kas AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Köseoğlu'ndan kadınlara çağrı Açıklaması

  AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, yaklaşan yerel seçimler öncesi kadınlara aday olmaları çağrısında bulundu.

 • Trabzon'un Araklı ilçesinde çöp tesisi olacaktı, kent ormanı oluyor
  18 Kas Trabzon'un Araklı ilçesinde çöp tesisi olacaktı, kent ormanı oluyor

  Trabzon'un Araklı ilçesinde 11 yıl önce çöp döküm sahası olarak planlanan Turup bölgesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Millet Ormanı yapılıyor. Millet Ormanı projesi kapsamında çam ağaçlarıyla kaplı bir orman oluşturulacak ve turizme önemli katkı sağlanması hedefleniyor. Proje kapsamında manzara seyir terasları, serbest oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kamelyalar, otopark, ibadethaneler, çocuk bakım odaları, ahşap pergola ve büfe tarzı mekanlar yer alacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte 2024 yılında halkın kullanımına sunulması planlanıyor.

 • Trabzon'da Uyuşturucu Operasyonunda 9 Kişi Gözaltına Alındı
  13 Kas Trabzon'da Uyuşturucu Operasyonunda 9 Kişi Gözaltına Alındı

  Trabzon'da yapılan uyuşturucu operasyonlarında 9 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda sentetik ecza, esrar, kubar esrar, metamfetamin, uyuşturucu düzenekleri, ruhsatsız tabanca ve fişekler ele geçirildi. Yakalanan şahıslar hakkında işlem başlatıldı.

 • Trabzon'da Hırsızlık Yapan 13 Kişi Yakalandı
  09 Kas Trabzon'da Hırsızlık Yapan 13 Kişi Yakalandı

  Trabzon'da hırsızlık yaptıkları belirlenen 13 kişi, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı. Şüphelilerin kimlikleri Maçka, Araklı, Akçaabat ve Tonya ilçelerinde gerçekleşen hırsızlık olaylarıyla bağlantılı olarak tespit edildi. Operasyonlar sonucunda 2 motosiklet, 2 demir direk ve çeşitli ev eşyaları ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • Trabzon'da 5 hırsızlık olayını aydınlatan JASAT ekipleri 13 şüpheliyi yakaladı
  09 Kas Trabzon'da 5 hırsızlık olayını aydınlatan JASAT ekipleri 13 şüpheliyi yakaladı

  Trabzon'da Maçka, Araklı, Akçaabat ve Tonya ilçelerinde meydana gelen 5 hırsızlık olayını aydınlatan JASAT ekipleri, 13 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerle birlikte çalınan eşyalar sahiplerine teslim edilirken, yapılan operasyonda 210 euro, 40 dolar döviz ve yarım Cumhuriyet altının bozdurulduğu tespit edildi.

 • Doğu Karadeniz Bölgesi'nde korkutan rakam: Bin 481 yapının riskli olduğu tespit edildi
  24 Eki Doğu Karadeniz Bölgesi'nde korkutan rakam: Bin 481 yapının riskli olduğu tespit edildi

  Doğu Karadeniz Bölgesi'nde korkutan rakam: Bin 481 yapının riskli olduğu tespit edildi Taşkın Risk Yönetimi Sayıştay Raporu'na göre en fazla riskli yapının bulunduğ il Rize oldu Malzeme dökme ihbar kayıtlarının en fazla olduğu iller sıralamasında Trabzon 85 ihbar ile birinci sırada yer aldı...

 • Trabzon'da Aranan 9 Kişi Yakalandı
  09 Eki Trabzon'da Aranan 9 Kişi Yakalandı

  Trabzon'da yapılan operasyonlarda haklarında arama kaydı bulunan 9 kişi yakalanarak ceza kurumuna teslim edildi.

 • Devrek'in yeni kaymakamı görevine başladı
  03 Eki Devrek'in yeni kaymakamı görevine başladı

  Devrek Kaymakamlığına vekaleten atanan Ilgaz İlçesi Kaymakamı Muhammed Evlice görevine başladı.

 • Trabzon'da Şiddetli Yağış Sonrası Su Baskınları
  02 Eki Trabzon'da Şiddetli Yağış Sonrası Su Baskınları

  Trabzon'un Sürmene ilçesinde dün etkili olan şiddetli yağışın yol açtığı su baskınlarının ardından temizleme çalışmaları devam ediyor. Yağıştan en çok etkilenen Sürmene ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi'nde, Alşen Apartmanı'na ait otoparkın duvarı yıkıldı. Otoparktaki 8 araç, büyük ölçüde yağmur suları altında kaldı. Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, ilçede temizlik çalışmalarının dünden beri devam ettiğini belirtti.

 • Trabzon'da Sağanak Yağış Sonucu Su Baskınları ve Heyelanlar
  02 Eki Trabzon'da Sağanak Yağış Sonucu Su Baskınları ve Heyelanlar

  Trabzon'un 4 ilçesindeki 19 mahallede sağanak nedeniyle su baskınları yaşandı, dereler taştı, heyelanlar meydana geldi. Su basan evlerdeki 16 kişi tahliye edilirken, tek katlı çay ocağı yıkıldı, yıldırımın isabet ettiği ahır yandı, 1 inek de öldü.

 • Trabzon'da 5 Bin Benekli Alabalık Yavrusu Karadere'ye Salındı
  01 Eki Trabzon'da 5 Bin Benekli Alabalık Yavrusu Karadere'ye Salındı

  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada, Karadere'ye 5 bin benekli alabalık yavrusunun bırakıldığı belirtildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kefelioğlu, bölgedeki akarsulara 2 milyon 200 bin yavru alabalığın bırakıldığını ifade etti.

 • Of ilçesinde psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere planlama toplantısı düzenlendi
  29 Eyl Of ilçesinde psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere planlama toplantısı düzenlendi

  Trabzon'un Of ilçesinde psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere yönelik planlama toplantısı düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, toplantıda rehberlik hizmetine verilen önemi vurguladı ve değişimleri okullarda anlatacak kişilerin psikolojik danışman ve rehber öğretmenler olduğunu belirtti.

 • Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erdem Akbay Açıklaması
  22 Eyl Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erdem Akbay Açıklaması

  Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erdem Akbay, iş hayatında çalışmaya başlayan herkesin mutlaka sosyal güvenlik sistemine dahil olması gerektiğini ifade ederek, işverenlerin yanlarında çalıştırdığı kişileri sosyal güvenlik kurumuna bildirmelerinin yasal bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

 • Araklı'da turizme katkı için yapılan yol bozuldu
  22 Eyl Araklı'da turizme katkı için yapılan yol bozuldu

  Trabzon'un Araklı ilçesinde bulunan Aytaş Mahallesi halkı, turizme katkı sağlamak amacıyla 3 yıl önce Asmasu Şelalesi'ne ulaşımı kolaylaştırmak için kendi arazilerinden feragat ederek 10 kilometrelik bir yol yaptırdı. Ancak bölgede meydana gelen heyelan ve kaya düşmeleri nedeniyle toprak yol bozuldu. Mahalleli, yolun güvenli hale getirilmesini ve heyelan riskinin ortadan kaldırılmasını istiyor.

 • Bakan Uraloğlu: 'Trabzon Havalimanı'nda yıl sonuna kadar fizibilite çalışmaları tamamlanacak'
  08 Eyl Bakan Uraloğlu: "Trabzon Havalimanı'nda yıl sonuna kadar fizibilite çalışmaları tamamlanacak"

  - Bakan Uraloğlu: "Trabzon Havalimanı'nda yıl sonuna kadar fizibilite çalışmaları tamamlanacak" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: "Zigana Tünelimizden 880 bin üzerinde araç geçti" "Trabzon Havalimanı Ağustos sonu itibariyle yaklaşık 2 milyon 500 bin yolcu ağırladı" "2023'ün ilk...

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 'Turist Sayımızda 2022'nin 7. Ayına Göre Yüzde 79 Artış Oldu'
  08 Eyl Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: "Turist Sayımızda 2022'nin 7. Ayına Göre Yüzde 79 Artış Oldu"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon’a gelen turist sayısıyla ilgili “2023'ün ilk 7 ayında yabancı turist anlamında yaklaşık 400 bin misafirimiz var. Yabancı turist sayımızda 2022'nin 7 ayına göre yüzde 79 artış oldu. Yerli ve yabancı toplamında da 2023'ün 7 aylık dönemini baz aldığımızda 740 bin misafirimiz var. Bunda da geçen yılın ortalamasını baz aldığımızda yüzde 43 artış söz konusu” dedi.

 • Bakan Uraloğlu: Samsun-Sarp demir yolunda proje çalışmalarını başlatacağız
  08 Eyl Bakan Uraloğlu: Samsun-Sarp demir yolunda proje çalışmalarını başlatacağız

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türkiye'de bir taraftan kara yolu yatırımları devam ederken; özellikle demir yolu ağırlıklı bir yatırım dönemine girdik.

 • Bakan Uraloğlu: 'Trabzonumuza yeni bir havalimanı kazandırmak için çalışmalara başladık'
  08 Eyl Bakan Uraloğlu: "Trabzonumuza yeni bir havalimanı kazandırmak için çalışmalara başladık"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon Havalimanı'nda yıl sonunda yolcu sayısının 4 milyona ulaşacağını öngördüklerini belirterek, "Trabzon'umuza yeni bir havalimanı kazandırmak için çalışmalara başladık.

 • Trabzon'da yaralı kedi hastanede tedavi edildi
  03 Eyl Trabzon'da yaralı kedi hastanede tedavi edildi

  Trabzon'un Araklı ilçesinde yaralı bulunan sahipsiz kedinin tedavisi hastanede yapıldı. Sokakta karın bölgesinden yaralı kediyi gören bir kişi, tedavisini yaptırmak için hayvanı Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirdi. Hamile olduğu anlaşılan kediye, sağlık memuru İlhami Saka ve ekip arkadaşları müdahalede bulundu. Kedinin karın bölgesindeki kesiği temizleyen Saka, yarayı dikti.

 • Gelin adayını karada bulamadı, havada aradı
  29 Ağu Gelin adayını karada bulamadı, havada aradı

  Trabzonlu bir adam, evlenmek için ekonomik olarak zorlandığını belirterek yamaç paraşütüyle bin 500 metre yüksekte 'Karada bulamadık, havada arayruk' pankartı açtı.

 • Gönlündeki eşi bulamayan Trabzonlu genç, gökyüzünde pankart açtı
  29 Ağu Gönlündeki eşi bulamayan Trabzonlu genç, gökyüzünde pankart açtı

  Trabzon'un Çaykara ilçesinin turizm merkezi Uzungöl'ün yüksek kesimlerinden yamaç paraşütü ile atlayan bir adam, evlenmek için görüştüğü kızların kendisinden ekonomik olarak çok zorladığını ve ev-araba gibi taleplerde bulunduğunu belirterek bu durumu protesto etti. Genç adamın açtığı ''Karada bulamadık havada arayruk'' pankart ise görenleri şaşırttı.

 • Trabzon'da denizde hortum meydana geldi
  24 Ağu Trabzon'da denizde hortum meydana geldi

  Trabzon'un Araklı ilçesinde denizde hortum oluştu.

 • Trabzon'da çifte hortum
  24 Ağu Trabzon'da çifte hortum

  Trabzon'un Araklı ilçesi kalecik mahallesinde öğleden sonra açıklarda iki ayrı hortum görüldü. Hortumlar, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

 • Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi'nde Yürütülen Çalışmalar İncelendi
  24 Ağu Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi'nde Yürütülen Çalışmalar İncelendi

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığını ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Zorluoğlu, yapılan sosyal yardım faaliyetlerinden memnuniyetini dile getirdi. Çalışmalar arasında gıda yardımı, su indirimi, sıcak yemek dağıtımı, ev temizlik hizmeti, eşya ve yakacak yardımı, kırtasiye yardımı gibi birçok destek bulunuyor. Ayrıca engelli araç tamir atölyesi, engelli salıncakları, psikolojik danışmanlık merkezi gibi hizmetler de sunulmaktadır.

 • Trabzon'da hafif ticari araç devrildi, sürücü yaralandı
  18 Ağu Trabzon'da hafif ticari araç devrildi, sürücü yaralandı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde, Mustafa Naci İmamoğlu'nun yönetimindeki hafif ticari araç, direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu refüjdeki aydınlatma direğine çarparak devrildi. Olay yerine güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

 • Trabzon'da Tartışma Sonucu Silahlı Saldırı: Bir Ölü, Bir Yaralı
  18 Ağu Trabzon'da Tartışma Sonucu Silahlı Saldırı: Bir Ölü, Bir Yaralı

  Trabzon'un Araklı ilçesinde akrabalar arasında çıkan tartışmada silahla vurulan iki kardeşten biri hayatını kaybetti, diğeri ise yaralandı. Tartışma sırasında S.D. adlı şahıs, silahını çekerek iki kardeşi vurduktan sonra kaçtı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, İbrahim Bilgin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis ekipleri, saldırganı yakalamak için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Advertisement