Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Arsin haberleri, Arsin son dakika, son dakika Arsin

Son Dakika Arsin Haberleri

Son dakika Arsin haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son arsin haberleri anında burada.


 • 05.12.2023 05 Ara 11:24 Doğu Karadeniz'den 11 ayda 1.26 milyar dolarlık ihracat

  Doğu Karadeniz'den 11 ayda 1.26 milyar dolarlık ihracat Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane'den yılın 11 ayında toplamda 1 milyar 260 milyon 946 bin 90 dolarlık ihracat gerçekleştirildiği açıklandı. En fazla ihracat yapılan sektörler arasında fındık, su ürünleri ve hayvancılık mamulleri, yaş meyve sebze, maden ve metalleri yer aldı. İhracatçıların desteklenmesi ve yatırım olanaklarının artırılması talepleri de dile getirildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:45 Trabzon'da aranan şahıslara yönelik operasyonlarda 4'ü hükümlü 9 kişi yakalandı

  Trabzon'da aranan şahıslara yönelik operasyonlarda 4'ü hükümlü 9 kişi yakalandı Trabzon'da yapılan operasyonlarda, aranma kaydı bulunan 4 hükümlü ve 5 aranan kişi yakalandı. Operasyon sonucunda 9 kişi cezaevine teslim edildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:00 Diyarbakır ve Trabzon Kardeş Kent Protokolü İle Bir Araya Geldi

  Diyarbakır ve Trabzon Kardeş Kent Protokolü İle Bir Araya Geldi Diyarbakır'ın Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Karaaslan ve beraberindeki heyet, Trabzon'da Arsin Kaymakamı ve Arsin Belediye Başkanı'nı ziyaret etti. Ziyarette yerel yönetimlerin hizmetleri incelendi ve Trabzonlu vatandaşlarla hasbihal edildi. Ayrıca, Fotono21 Derneği tarafından çekilen Diyarbakır ve Ergani fotoğrafları sergide Trabzon halkına tanıtıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:12 Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı - Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:04 Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:33 Trabzon'da firari cinayet hükümlüsü yakalandı

  Trabzon'da firari cinayet hükümlüsü yakalandı Trabzon'da 19 yıl 6 ay hapis cezası bulunan firari cinayet hükümlüsü, Jandarma Suç Araştırma Timleri tarafından Sürmene ilçesinde yakalandı. Tutuklanan E.A, 2010 yılında Arsin ilçesinde işlenen cinayet dolayısıyla hüküm giymişti.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:19 Trabzon'da 13 yıl önceki cinayetin faili yakalandı

  Trabzon'da 13 yıl önceki cinayetin faili yakalandı Trabzon'un Arsin ilçesinde 13 yıl önce meydana gelen cinayet olayının faili olarak aranan şahıs, Jandarma Dedektifleri tarafından Sürmene ilçesinde yakalandı. Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:02 AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Köseoğlu'ndan kadınlara çağrı Açıklaması

  AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Köseoğlu'ndan kadınlara çağrı Açıklaması AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, yaklaşan yerel seçimler öncesi kadınlara aday olmaları çağrısında bulundu.

 • 19.11.2023 19 Kas 12:01 ASEAN Üyesi Ülkelerden İş İnsanları Trabzon'da Görüşmeler Yaptı

  ASEAN Üyesi Ülkelerden İş İnsanları Trabzon'da Görüşmeler Yaptı ASEAN üyesi ülkelerden gelen iş insanları, Türkiye ile iş diyaloğu platformu projesi kapsamında Trabzon'da çeşitli firmalarla görüşmeler gerçekleştirdi. Fındık, somon, tekstil gibi sektörlerde iş birlikleri yapmayı amaçlayan iş insanları, Trabzon'da faaliyet gösteren sektörler hakkında bilgi aldı ve yeni iş birliklerinin ilk adımını attı.

 • 18.11.2023 18 Kas 09:23 Trabzon'un Araklı ilçesinde çöp tesisi olacaktı, kent ormanı oluyor

  Trabzon'un Araklı ilçesinde çöp tesisi olacaktı, kent ormanı oluyor Trabzon'un Araklı ilçesinde 11 yıl önce çöp döküm sahası olarak planlanan Turup bölgesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Millet Ormanı yapılıyor. Millet Ormanı projesi kapsamında çam ağaçlarıyla kaplı bir orman oluşturulacak ve turizme önemli katkı sağlanması hedefleniyor. Proje kapsamında manzara seyir terasları, serbest oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kamelyalar, otopark, ibadethaneler, çocuk bakım odaları, ahşap pergola ve büfe tarzı mekanlar yer alacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte 2024 yılında halkın kullanımına sunulması planlanıyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 22:15 Trabzon'da Aile Hekimi Evde Ölü Bulundu

  Trabzon'da Aile Hekimi Evde Ölü Bulundu Trabzon'un Arsin ilçesinde görev yapan aile hekimi Cengiz Çolak, evinin bahçesinde ölü olarak bulundu. Yakınları tarafından fark edilen durumun bildirilmesi üzerine sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi.

 • 03.11.2023 03 Kas 09:24 Çizdiği resimleri sattı, depremde kaybettiği ablası ve eniştesi anısına kütüphane açtı

  Çizdiği resimleri sattı, depremde kaybettiği ablası ve eniştesi anısına kütüphane açtı Çizdiği resimleri sattı, depremde kaybettiği ablası ve eniştesi anısına kütüphane açtı Yaptığı tabloların geliriyle 6 Şubat depreminde kaybettiği öğretmen ablası ve öğretmen eniştesinin anısına Mahallesindeki okula kütüphane yaptırdı Ortaokul mezunu Yıldıray Yıldırım, eserleriyle ünlü...

 • 01.11.2023 01 Kas 09:53 Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı Gerçekleştirildi

  Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı Gerçekleştirildi Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) Encümen Toplantısı, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve encümen üyelerinin katılımlarıyla Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman başkanlığında Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü ve Başkan Şenlikoğlu ziyaret edildi.

 • 27.10.2023 27 Eki 10:50 Trabzon'da aranan şahıs köy evinde yakalandı

  Trabzon'da aranan şahıs köy evinde yakalandı Trabzon İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul'dan kaçarak saklandığı köy evinde aranan şahsı yakaladı. Şahsın üzerinde uyuşturucu ve silah bulundu.

 • 27.10.2023 27 Eki 10:39 Trabzon'un Arsin ilçesinde aranan şüpheli yakalandı

  Trabzon'un Arsin ilçesinde aranan şüpheli yakalandı Trabzon'un Arsin ilçesinde çeşitli suçlardan aranan şüpheli, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından evinde yakalandı. Operasyonda sentetik uyuşturucu, uyuşturucu kullanım aparatları, ruhsatsız tabanca, mermi ve tarihi sikke ele geçirildi. Zanlının jandarmadaki işlemleri sürüyor.

 • 24.10.2023 24 Eki 09:54 Doğu Karadeniz Bölgesi'nde korkutan rakam: Bin 481 yapının riskli olduğu tespit edildi

  Doğu Karadeniz Bölgesi'nde korkutan rakam: Bin 481 yapının riskli olduğu tespit edildi Doğu Karadeniz Bölgesi'nde korkutan rakam: Bin 481 yapının riskli olduğu tespit edildi Taşkın Risk Yönetimi Sayıştay Raporu'na göre en fazla riskli yapının bulunduğ il Rize oldu Malzeme dökme ihbar kayıtlarının en fazla olduğu iller sıralamasında Trabzon 85 ihbar ile birinci sırada yer aldı...

 • 12.10.2023 12 Eki 11:49 Trabzon'da Çocuklarda Ortopedi Yaklaşımları Semineri Düzenlenecek

  Trabzon'da Çocuklarda Ortopedi Yaklaşımları Semineri Düzenlenecek Trabzon'un Arsin ilçesinde ailelere yönelik 'Çocuklarda Ortopedi Yaklaşımlar' konulu bilgilendirme semineri düzenlenecek. Seminerde uzman doktorlar, çocukların ve yaşlı bireylerin kemik sağlığını koruma, spor yaralanmalarının önlenmesi ve tedavisi ile doğru beslenme alışkanlıkları gibi konulara odaklanacaklar.

 • 06.10.2023 06 Eki 11:31 Rumlar tarafından kurulduğu düşünülen 'Santa', Osmanlı belgelerinde ortaya çıktı

  Rumlar tarafından kurulduğu düşünülen 'Santa', Osmanlı belgelerinde ortaya çıktı GÜMÜŞHANE'nin Dumanlı köyü sınırında, Rumlar tarafından 17'nci yüzyılda 'madenci köyü' olarak kurulduğu düşünülen, 'arkeolojik doğal sit' ve 'kesin korunacak hassas alan' ilan edilen Santa'nın ilk izlerine, Osmanlı Devleti dönemine ait 1554 ve 1583 tarihli 'tapu tahrir' defterlerinde rastlandı.

 • 02.10.2023 02 Eki 16:40 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Trabzon'da açılışlara katıldı

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Trabzon'da açılışlara katıldı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Trabzon'un Arsin ilçesinde Çaykaralı Hacı Hasan Efendi Külliyesi, Trabzon Üniversitesi'nde ise Fatih Sultan Mehmet Camii ve Gençlik Merkezi'nin açılışını yaptı.

 • 02.10.2023 02 Eki 13:14 Trabzon'da Sağanak Yağış Sonucu Su Baskınları ve Heyelanlar

  Trabzon'da Sağanak Yağış Sonucu Su Baskınları ve Heyelanlar Trabzon'un 4 ilçesindeki 19 mahallede sağanak nedeniyle su baskınları yaşandı, dereler taştı, heyelanlar meydana geldi. Su basan evlerdeki 16 kişi tahliye edilirken, tek katlı çay ocağı yıkıldı, yıldırımın isabet ettiği ahır yandı, 1 inek de öldü.

 • 02.10.2023 02 Eki 13:05 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kur'an-ı Kerim'in insanları karanlıktan aydınlığa çıkardığını söyledi

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kur'an-ı Kerim'in insanları karanlıktan aydınlığa çıkardığını söyledi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Arsin ilçesinde yapılan bir açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kur'an-ı Kerim'in insanları karanlıktan aydınlığa çıkardığını ve Efendimiz'in rehberliğinde kısa sürede insanların gönüllerini aydınlattığını belirtti. Erbaş, camilerin ve Kur'an kurslarının önemine de vurgu yaparak, dünyanın her yerinde Kur'an'ı öğrenen ve yaşayan binlerce Kur'an aşığı olduğunu ifade etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 20:36 Avrupa Birliği'nin duyurduğu sınırda karbon düzenlemesi firmaları harekete geçirdi

  Avrupa Birliği'nin duyurduğu sınırda karbon düzenlemesi firmaları harekete geçirdi Avrupa Birliği'nin duyurduğu sınırda karbon düzenlemesi mekanizmasının 1 Ekim 2023'ten itibaren işleyeceğini duyurmasının ardından Trabzon Organize Sanayi Bölgesi harekete geçerek konuyla ilgili çalışmalara başladı. Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Sakarya, firmalarla farkındalık oluşması için toplantılar yaptıklarını belirtti.

 • 24.09.2023 24 Eyl 12:41 GGC'nin ödül töreninde İhlas Medya'ya 7 ödül

  GGC'nin ödül töreninde İhlas Medya'ya 7 ödül Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin (GGC) bu yıl 37'ncisini düzenlediği "Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri" sahiplerine verildi.

 • 15.09.2023 15 Eyl 21:14 Akçaabat'ta yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı

  Akçaabat'ta yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı Trabzon'un Akçaabat ilçesinde yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı.

 • 13.09.2023 13 Eyl 17:01 Cemar'dan Kaymakam Özdemir'e 'hayırlı olsun' ziyareti

  Cemar'dan Kaymakam Özdemir'e 'hayırlı olsun' ziyareti Cemar Traverten-Mermer Genel Müdürü Yusuf Yalçın, beraberindeki heyetle birlikte Kula Kaymakamı olarak göreve başlayan Ömer Ahmet Özdemir'i makamında ziyaret ederek "hayırlı olsun" dileklerini iletip, firmanın dünya genelinde yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

 • 09.09.2023 09 Eyl 22:04 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Trabzon'da iş insanlarıyla bir araya geldi: (2)

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Trabzon'da iş insanlarıyla bir araya geldi: (2) Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Aile ve Gençlik Bankası'nı kuracaklarını ve aşama aşama bunu etkili bir hale getireceklerini belirterek, "Gerek doğal gazdan, gerek petrolden, gerekse madenlerden gelen birtakım gelirlerin belli bir yüzdesini bu bankamıza aktararak buradan yeni...

 • 28.08.2023 28 Ağu 15:19 Trabzon'da TMO fındık alımları başladı

  Trabzon'da TMO fındık alımları başladı TRABZON'da Toprak Mahsulleri Ofisi'nce (TMO) üreticilerden fındık alımına başlandı.

 • 25.08.2023 25 Ağu 09:29 Fındık Üreticileri Yağmurdan Endişeli

  Fındık Üreticileri Yağmurdan Endişeli Trabzon'da fındık üreticileri, topladıkları fındıkları kurutmak için yol kenarlarına sererek kurutuyor. Ancak en büyük korkuları, kuruttukları fındığın üzerine yağmur yağması. Fındık hasat sezonu devam ederken, fındık üreticileri güneşli havaların devam etmesini istiyor. Hava şartlarının daha kötü olduğu köylerde ise fındıklar sahile seriliyor. Trabzon'da hava sıcaklıklarının bir süre daha yüksek olması bekleniyor.

 • 24.08.2023 24 Ağu 16:30 OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Vali Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti

  OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Vali Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve OSBÜK Yönetim Kurulu üyeleri, Trabzon'a yapacakları toplantı öncesinde Vali Aziz Yıldırım'ı ziyaret ederek bilgi verdi. Kütükcü, OSB'lerin Türkiye'nin toplam sanayi üretiminin yüzde 45'ini gerçekleştirdiğini vurguladı. Vali Yıldırım ise sanayi üretiminin önemine dikkat çekti.

 • 17.08.2023 17 Ağu 11:36 Trabzon'da genç elektrik akımına kapıldı

  Trabzon'da genç elektrik akımına kapıldı Trabzon'un Arsin ilçesinde bir dönercide çalışan 18 yaşındaki genç, fritözün fişini çekerken elektrik akımına kapıldı. İş yerindekiler tarafından kurtarılan genç hastaneye kaldırıldı ve tedavisine devam ediliyor.

 • 16.08.2023 16 Ağu 15:46 Trabzon'da Fındık Üreticileri Ürünlerini Kurutmak İçin Kaldırımları Kullanıyor

  Trabzon'da Fındık Üreticileri Ürünlerini Kurutmak İçin Kaldırımları Kullanıyor Trabzon'da fındık hasadına başlayan üreticiler, eğimli arazi nedeniyle fındıklarını kurutmakta zorlanıyor. Bu nedenle üreticiler, Karadeniz Sahil Yolu'nun kenarındaki kaldırımları ve boş alanları tercih ediyor. Fındık hırsızlığına karşı önlem olarak gece araçlarda veya kurdukları çadırlarda nöbet tutan üreticiler, zorlu bir süreç geçirdiklerini belirtiyor. Fındık üreticileri, kuruyan ürünleri patoza vurarak kurutuyor ve önlerinde 15-20 günlük bir süreç olduğunu ifade ediyor.

 • 12.08.2023 12 Ağu 17:44 Trabzon'da coğrafi işaretli "Arsin Foşa fındığı"nın hasadı başladı

  Trabzon'da coğrafi işaretli 'Arsin Foşa fındığı'nın hasadı başladı Trabzon'un Arsin ilçesinde yetiştirilen coğrafi işaret tescilli "Arsin Foşa fındığı"nın hasadına başlanması dolayısıyla tören düzenlendi.

 • 12.08.2023 12 Ağu 16:09 Trabzon, Ordu ve Giresun'da Fındık Hasadı Başladı

  Trabzon, Ordu ve Giresun'da Fındık Hasadı Başladı Trabzon, Ordu ve Giresun'da fındık üreticileri, hasat dönemine başladı. Üreticiler, zorlu bir iş olan fındık toplama sürecine gönüllü olarak katılıyor. Fındık hasadının önemi vurgulanırken, Türkiye'nin fındıktan sağladığı döviz girdisi de dile getirildi.

 • 12.08.2023 12 Ağu 13:28 Coğrafi işaretli Arsin Foşa Fındığı'nın hasadı törenle başladı

  Coğrafi işaretli Arsin Foşa Fındığı'nın hasadı törenle başladı Trabzon'un ilk ve tek coğrafi işaretli fındığı olan ve ismini üretildiği Arsin ilçesinden alan Arşin Foşa Fındığı'nın hasadı bugün düzenlenen törenle başladı.

 • 08.08.2023 08 Ağu 11:01 Trabzon Arsin'de Uyuşturucu Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Trabzon Arsin'de Uyuşturucu Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı Trabzon'un Arsin ilçesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, S.İ. ve O.K. isimli 2 şüpheli gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Timlerince yapılan operasyonda, şüphelilerin Güneyce Mahallesi'nde kenevir ekerek uyuşturucu madde elde etmeye çalıştıkları tespit edildi. Operasyonda, 98 kök kenevir, 6 gram kenevir tohumu, 10 gram kubar esrar ve uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi. Şüphelilerin gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 08.08.2023 08 Ağu 10:22 Trabzon Arsin'de Kenevir Operasyonu: 2 Kişi Gözaltına Alındı

  Trabzon Arsin'de Kenevir Operasyonu: 2 Kişi Gözaltına Alındı Trabzon'un Arsin ilçesinde jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen kenevir operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı. Arsin ilçesi Güneyce mahallesinde yapılan saha araştırmaları sonucunda S.İ. ve O.K. isimli şahısların uyuşturucu madde elde etmek amacıyla kenevir ektikleri tespit edildi. Operasyonda 98 kök kenevir bitkisi, kenevir tohumu, kubar esrar maddesi ve uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi. Şüpheliler gözaltına alınırken, olayla ilgili inceleme devam ediyor.

 • 04.08.2023 04 Ağu 10:34 Doğu Karadeniz'den 855 Milyon Dolarlık İhracat

  Doğu Karadeniz'den 855 Milyon Dolarlık İhracat Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane'den 2023 Ocak-Temmuz döneminde 855 milyon 333 bin 285 dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Trabzon'da ihracat yüzde 21 artarken, Artvin'de yüzde 9 artış yaşandı. Fındık en fazla ihracat yapılan ürün oldu.

 • 27.07.2023 27 Tem 12:39 Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı Ziyaret Etti

  Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı Ziyaret Etti Zonguldak'taki ticaret ve sanayi odaları başkan ve beraberindekilerden oluşan heyet, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret etti. Heyet, TTSO'yu ziyaret ederek, 'Yatırım Adası Endüstri Bölgesi Projesi' hakkında bilgi aldı ve Arsin'deki proje alanında incelemelerde bulundu. Ziyarette, TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz da yer aldı. Heyete, projenin yol haritası hakkında bilgi verildi. Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir ise Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Orta ve Doğu Karadeniz'e teknik gezi düzenlediklerini belirterek, TTSO yetkililerine teşekkür etti.

 • 25.07.2023 25 Tem 15:43 Trabzon Arsin'de heyelan sonrası temizlik çalışmaları sürüyor

  Trabzon Arsin'de heyelan sonrası temizlik çalışmaları sürüyor Trabzon'un Arsin ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışın ardından Yeşilyalı, Işıklı ve Çubuklu mahallelerinde su birikti. Aynı zamanda Çubuklu Mahallesi'nde heyelan meydana geldi. Arsin Belediyesi ekipleri, heyelan alanında ve su biriken cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, toprak kayması sonucu bazı evlerin su altında kaldığını belirterek, ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

 • 25.07.2023 25 Tem 01:05 Arsin'de Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Arsin'de Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi Arsin ilçesinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikti. Çubuklu Mahallesi'nde toprak kayması meydana gelirken, bazı evleri de su bastı. Sahil yolunda mahsur kalan araçlar ekiplerin müdahalesiyle kurtarıldı. İlçede maddi hasar meydana geldi.

 • 20.07.2023 20 Tem 19:47 Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Temmuz Ayı Encümen Toplantısı Artvin'de Yapıldı

  Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Temmuz Ayı Encümen Toplantısı Artvin'de Yapıldı Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun başkanlığında Artvin'de gerçekleştirilen temmuz ayı encümen toplantısında belediyeler arası iş birliği konuları görüşüldü. Toplantı sonrasında Zorluoğlu, belediyeler arasında işbirliğini ve yardımlaşmayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, belediye personelinin hizmet içi eğitimlerinin sıklaştırılması kararı alındı ve belediye çalışanlarına üniversitelerle yapılan anlaşmalar sayesinde yüksek lisans yapma imkanı sağlandığı ifade edildi. Toplantı vesilesiyle Artvin'in güzelliklerini gören Zorluoğlu, Artvin'in etkileyici coğrafyasına dikkat çekti. Toplantıya çeşitli belediye başkanları ve birlik yetkilileri katıldı.

 • 16.07.2023 16 Tem 22:59 Trabzon'da 3. Arsin-Santa Dağ Bisikleti Maratonu ve Halk Koşusu Festivali

  Trabzon'da 3. Arsin-Santa Dağ Bisikleti Maratonu ve Halk Koşusu Festivali Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Arsin Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. Arsin-Santa Dağ Bisikleti Maratonu ve Halk Koşusu Festivali, Yanbolu Cami önünde halkın katılımıyla başladı. Yaklaşık 8 kilometrelik parkurda 90 kişi pedal çevirerek Yeniköy Mahallesi'ndeki bitiş parkuruna ulaştı. Yarışmanın ikinci etabında ise 40 profesyonel sporcu, 37,5 kilometrelik zorlu parkurda mücadele etti. Yarışlarda birinci olan sporcular ödüllerini aldı. Arsin Belediye Başkanı Gürsoy, etkinliğin yoğun katılımla gerçekleştiğini belirtti.

 • 02.07.2023 02 Tem 11:23 Kurban Bayramı tatilinde Haçka Yaylası'na ziyaretçi akını

  Kurban Bayramı tatilinde Haçka Yaylası'na ziyaretçi akını Trabzon'un en güzel yaylalarından biri olan Haçka Yaylası, Kurban Bayramı tatili süresince yoğun bir turist akınına uğradı. Yayla, dinlenmek ve piknik yapmak için tercih edilen bir nokta olup, Trabzon şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yaylayı ziyaret eden turistler, doğanın güzelliğini ve yeşilliğiyle büyülendiklerini belirtirken, buranın turizm açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulamaktadırlar.

 • 30.06.2023 30 Haz 17:26 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon'da Kurban Bayramı'nı kutladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon'da Kurban Bayramı'nı kutladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma programında vatandaşlarla bir araya geldi. Uraloğlu, Trabzon'a ve Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, Bakan Uraloğlu, eski TFF yöneticisi İbrahim Usta'nın mezarını ziyaret ederek ailesine başsağlığı diledi.

 • 30.06.2023 30 Haz 09:03 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Kahramanmaraş'ta incelemelerde bulunacak

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Kahramanmaraş'ta incelemelerde bulunacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Dulkadiroğlu ilçesindeki TOKİ Uygulama Alanı'nda incelemelerde bulunacak ve Onikişubat ilçesindeki bayramlaşma programına katılacak.

 • 30.06.2023 30 Haz 00:05 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Kahramanmaraş'ta incelemelerde bulunacak

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Kahramanmaraş'ta incelemelerde bulunacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Dulkadiroğlu ilçesindeki TOKİ Uygulama Alanı'nda incelemelerde bulunacak ve Onikişubat ilçesindeki bayramlaşma programına katılacak.

 • 21.06.2023 21 Haz 15:14 Trabzon'da pistten çıkan uçak pide salonu oldu

  Trabzon'da pistten çıkan uçak pide salonu oldu Trabzon Havalimanı'nda 2018 yılında pistten çıkarak hizmet dışı kalan yolcu uçağı, Yomra ilçesinde pide salonu olarak hizmet vermeye başladı. Yomra Belediyesi tarafından 3 yatırımcıya tahsis edilen uçak restoran, 60 müşteriye hizmet verebilecek şekilde tasarlandı. Uçak kazasında bulunan yolculardan biri, açılışta uçağın restorana dönüştürülmesinin farklı bir duygu olduğunu belirtti. Ticaret Bakanlığı, uçağın gövdesi ve gövde aksamlarını bedelsiz olarak Yomra Belediyesine tahsis etmişti.

 • 20.06.2023 20 Haz 14:02 Trabzon'da Yorgun Mermi İsabet Eden Çocuk Toprağa Verildi

  Trabzon'da Yorgun Mermi İsabet Eden Çocuk Toprağa Verildi Trabzon'un Ortahisar ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki Kerem Can Özdemir, başına yorgun mermi isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Özdemir için düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra birçok yetkili ve vatandaş katıldı. Baba İsa Özdemir, evladının katilinin bir an önce bulunmasını ve benzer olayların yaşanmamasını istedi. Kerem Can'ın annesi ise olaydan iki gün sonra erkek bebek dünyaya getirdi.

 • 15.06.2023 15 Haz 13:22 Trabzon'da balık fabrikasında eli giyotin makinesiyle kesilen genç kızın parmakları başarılı bir ameliyatla dikildi

  Trabzon'da balık fabrikasında eli giyotin makinesiyle kesilen genç kızın parmakları başarılı bir ameliyatla dikildi Trabzon'da bir balık fabrikasında çalışan 21 yaşındaki Arife Çamcı'nın eli giyotin makinesiyle kesildi ve iki parmağı koparak hastaneye kaldırıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı bir replantasyon ameliyatıyla kopan parmakları dikildi. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Livaoğlu, hastanın durumunun her geçen gün iyiye gittiğini ve ilerleyen dönemlerde parmaklarını tekrar kullanabileceğini belirtti. Hasta Arife Çamcı da tedavi sürecinin hızla ilerlediğini ve parmak fonksiyonlarını yeniden kazanmaya başladığını ifade etti.

 • 14.06.2023 14 Haz 15:04 Trabzon'da Deprem Şehitleri İçin Kütüphane Açıldı

  Trabzon'da Deprem Şehitleri İçin Kütüphane Açıldı Osmaniye'de depremde hayatını kaybeden başöğretmen Doğan ve Aynur Yıldırım Barık çiftinin adının verildiği kütüphane, Trabzon'da açıldı. Vali İsmail Ustaoğlu, açılış töreninde depremde vefat edenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Aynur Yıldırım Barık'ın kardeşi ressam Yıldıray Yıldırım tarafından yaptırılan kütüphanede, çocuklar için 10 binin üzerinde kitap bulunuyor.

Advertisement