Son Dakika Haberleri: Trabzon Heyeti Dev Tesise Hayran Kaldı

Trabzon Heyeti Dev Tesise Hayran Kaldı

3 ay önce

HATSU tarafından yapılan ve Dünyanın 5., Avrupa'nın 2., Türkiye'nin ise en büyük kapasiteli olan Küçükdalyan-Narlıca MBR Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi ülke genelinde dikkatleri çekiyor.

Trabzon Heyeti Dev Tesise Hayran Kaldı, System.String[]

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(TİSKİ) ve Trabzon İller Bankası Bölge Müdürlüğü teknik heyeti, düzenledikleri teknik gezi kapsamında Küçükdalyan- Narlıca MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi'nde incelemelerde bulundu.

HATSU'nun sosyal medya sayfaları ve ulusal medya mecralarında yer alan haberlerden tesisin yapım aşamasını takip ettiklerini belirten heyet, HATSU'nun uzman teknik personeli ile birlikte dev tesisi gezerek katı madde ayırıcılı terfi istasyonu(kapalı sistem), ön arıtma ünitesi, membran biyoreaktör ünitesi, tesisin işletme binalarını inceledi.

Heyet ayrıca, arıtılmış suyun Asi Nehri'ne deşarj edildiği noktayı ve kanalizasyon hattı üzerinde bulunan katı madde ayırıcılı(kapalı sistem) terfi istasyonlarında da tetkiklerde bulundu.

Atık suları Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun olarak yüzde 99.99 oranda arıtım sağlayan tesise hayran kaldıklarını ifade eden heyet, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın ekibiyle birlikte imza attığı ve tamamladığı bu büyük projenin Hatay için ve ülkemiz için büyük önem taşıyıp takdire şayan olduğunu belirtti.
Havlayan Köpeği Takip Edip Kuyudaki İneği Buldular Minik Sedanur'un Tırnaklarındaki Doku ile Katilinin DNA Örnekleri Eşleşti

"Korkuyorum" Diyen Fatih Portakal Hakkında Bir Suç Duyurusu Daha!