Son Dakika Haberleri: TSK, Mavi Balina Tatbikatı'na İlişkin Görüntüleri Paylaştı

TSK, Mavi Balina Tatbikatı'na İlişkin Görüntüleri Paylaştı

5 gün önce

Türk Silahlı Kuvvetleri, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen MAVİ BALİNA-2018 Davet Tatbikatı'na ilişkin görüntüleri yayınladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen MAVİ BALİNA-2018 Davet Tatbikatı'na ilişkin görüntüleri yayınladı.

TSK'DAN AÇIKLAMA YAPILDI

TSK'dan yapılan açıklamada, Türkiye'nin ev sahipliğinde Doğu Akdeniz'de 28 Eylül 2018 tarihinde başlayan ve NATO'ya üye ülkeler ile dost ve müttefik ülkelerin katıldığı MAVİ BALİNA-2018 Davet Tatbikatı'nın 7 Ekim 2018 tarihinde sona erdiği belirtilerek, "Tatbikata, Türk Deniz Kuvvetlerine ait deniz ve hava unsurlarının yanı sıra, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2'de yer alan Türkiye, Hollanda ve İspanya Deniz Kuvvetlerine ait üç fırkateyn ve üç helikopter ile ABD, Pakistan ve Romanya'nın deniz ve hava vasıtaları da iştirak etmiştir" denildi.

TATBİKATA NATO MÜTTEFİK DENİZ KOMUTANLIĞI KATILDI

Açıklamada, Tatbikata ayrıca NATO Müttefik Deniz Komutanlığı karargahı ile Azerbaycan, Bahreyn, Cezayir, Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan'dan da personelin katıldığı, Tatbikat kapsamında, denizaltı savunma harbi, denizaltı ve deniz hava harekatına yönelik eğitimlerin icra edildiği ifade edildi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 400'ü Aşkın Ürün ve Hizmetin Bulunduğu İndirim Listesini Açıkladı Savcılık, Rahip Brunson İçin Verilen Kararın Bozulması İçin Harekete Geçti

ABD'den İran Yaptırımında Türkiye'ye 'İmtiyaz' Sinyali: İhtiyaçları Dikkate Alıyoruz Bahçeli'den Çok Sert Rahip Brunson Sözleri: Milli Vicdanlar Rahatsız