TÜ Rektörü Tabakoğlu'ndan Sofya Büyükelçisi Sekizkök'e ziyaret - Son Dakika

TÜ Rektörü Tabakoğlu'ndan Sofya Büyükelçisi Sekizkök'e ziyaret

10.11.2020 15:43
TÜ Rektörü Tabakoğlu'ndan Sofya Büyükelçisi Sekizkök'e ziyaret, System.String[]

Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök'ü ziyaret etti.

Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök'ü ziyaret etti.

TÜ'den yapılan açıklamaya göre, Rektör Tabakoğlu ziyarette, üniversitenin Balkanlardaki planları ve Bulgaristan üniversiteleri ile olan ilişkileri hakkında bilgi verdi.

Amaçlarının üniversitenin adını Balkanlar başta olmak üzere tüm dünyaya duyurmak olduğunu belirten Tabakoğlu, "Bulgaristan üniversiteleri ile çok sayıda protokole imza attık. Üniversitemiz, 80 Balkan üniversitesinin üye olduğu Balkan Üniversiteler Birliğinin Daimi Yönetim Kurulu üyeliği ve Kalıcı Genel Sekreterliği görevini üstlenmiş durumda. Balkan ülkeleri ile çok güçlü dost ilişkiler içinde olmak istiyoruz. Bu kapsamda Bulgaristan ile ilişkilerin daha geliştirilmesi ve güçlendirilmesi çerçevesinde her türlü iş birliğine hazırız." dedi.

Büyükelçi Aylin Sekizkök de Tabakoğlu ve ekibine gösterdikleri çaba için teşekkür ederek, Trakya Üniversitesine Balkanlar vizyonu çerçevesinde ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Heyette, Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ile Basın Danışmanı ve Özel Kalem Öğretim Görevlisi Kıvanç Ada da yer aldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TÜ Rektörü Tabakoğlu'ndan Sofya Büyükelçisi Sekizkök'e ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı