Tübitak ile Tas İşbirliği Yapacak - Son Dakika

Tübitak ile Tas İşbirliği Yapacak

27.12.2016 13:12
Tübitak ile Tas İşbirliği Yapacak, System.String[]

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Tataristan Bilimler Akademisi (TAS) arasında bilimsel ve teknoloji işbirliğine yönelik anlaşma imzalandı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Tataristan Bilimler Akademisi (TAS) arasında bilimsel ve teknoloji işbirliğine yönelik anlaşma imzalandı.

TÜBİTAK'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurum ve Tataristan Bilimler Akademisi arasında bilimsel ve teknoloji işbirliğine yönelik anlaşmaya, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ile Tataristan Bilimler Akademisi Başkan Yardımcısı Prof. Vadim Homenko imza attı.

Söz konusu anlaşma kapsamında Türk ve Tatar araştırmacılar ortak proje yürütecek, araştırmacılara destek sağlanacak.

Tataristan Bilimler Akademisi, bilim ve teknoloji faaliyetlerini fonlamasının yanı sıra, 7 enstitüyü ve 2 araştırma merkezini de bünyesinde barındırıyor. Bu enstitü ve merkezler dil, edebiyat, sanat, tarih, arkeoloji, uygulamalı göstergebilim, ekoloji, enformatik, demografi ve İslam konularında araştırma yapıyor.

Tübitak ile Tas İşbirliği Yapacak

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Tübitak ile Tas İşbirliği Yapacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yarından itibaren İstiklal Caddesi'ne yalnızca 7 bin kişi giriş yapabilecek Kılıçdaroğlu, iktidara bu kez Çin üzerinden yüklendi: Arayıp maliyetini sordum, cevap bir haftada geldi MasterChef'ten elenen Ayyüce Kamit, Emir Elidemir ile çıkan aşk haberlerine açıklık getirdi Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Sabah saatinde geldiler, mağazanın camını kırıp onlarca mont çaldılar